Kumbaro uron Kurban Bajramin me kantierin e restaurimit të Xhamisë së Pazarit në Gjirokastër (VIDEO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Ministrja e Kulturës dhe deputetja e Gjirokastrës, Mirela Kumbaro, ka uruar festën e Kurban Bajramit përmes një videoje që tregon kantierin e restaurimit në Xhaminë e Pazarit. 

“Gezuar Kurban Bajramin te gjithe besimtareve myslimane, por me nje shenje te veçante per komunitetin mysliman te #Gjirokastres te cilin e pershendes me keto pamje nga kantieri i restaurimit te Xhamise se Pazarit ne #Gjirokaster, pjese e programit tone #RrugetEBesimit dhe e restaurimit te 6 xhamive-pasuri kulturore, nga Delvina deri ne Shkoder”, shkruan Kumbaro. 

Urime për Kurban Bajramin kanë përcjell përmes rrjeteve sociale edhe deputetët e tjerë të qarkut; Vangjel Tavo, Tritan Shehu, Flamur Golemi e Bledi Çuçi.

© ArgjiroLajm.net