Konfirmohet/ LSI-PD me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale. Çfarë do të ndodhë me Gjirokastrën?


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

LSI Monika Kryemadhi ka lajmeruar sot ne nje takim me strukturat e LSI-së në Tirane, se opozita do te dale me nje kandidatë te perbashket ne zgjedhjet lokale.

“Opozita e bashkuar do të dalë bashkë në zgjedhjet e ardhshme e as që po punon për të gjetur kandidatin fitues per bashkine e Tiranes, por e rendësishme platforma jonë e përbashkët për uljen e taksave qe jane cdo dite e me shume qe i marrin frymen shqiptareve, uljen e varfërisë dhe ofrimin en një shërbimi me cilësi më të lartë”, deklaroi Kryemadhi.

“Do evidentojnë cdo socialist të zhgënjyer nga rilindja dhe do bashkojmë forcat progresive të gjitha strukturat qofshin politke ose jo, në qendrat e votimit për të ngritur barrikadat e protestës dhe revoltës ndaj uzurpimit të rilindjes që i ka bërë qytetit të Tiranës”, tha kreu i LSI. 

Mbetet për t’u parë se cfarë do të ndodhë me Bashkinë Gjirokastër. PD do të mbështesë Zamira Ramin, të cilën donte ta mundte në 2015 me Igli Kokalarin, apo do të dalë me një kandidat të vetin? Mbetet për t’u parë në muajt e ardhshëm. Ndërkohë Zamira Rami nuk e ka fshehur dëshirën për një mandat të dytë. Gjatë një interviste për ArgjiroLajm.net dy muaj më parë, ajo ishte shprehur se një mandat është pak për të zbatuar programin dhe vizionin që ajo ka për Gjirokastrën.

©ArgjiroLajm.net