Kërkesa e Zamira Ramit për të penguar zgjedhjet në Gjirokastër, reagon Flamur Golemi: Kryebashkiakja në ikje nuk ka asgjë në dorë, s’e ndalon dot 30 qershorin


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Kandidati socialist për Bashkinë Gjirokastër, Flamur Golemi, i është përgjigjur kryebashkikes Zamira Rami, e cila sot i ka nisur një shkresë KZAZ-së për të liruar ambientet publike pasi zgjedhjet nuk do të bēhen në 30 qershor.  

Gjatē njē takimi elektoral nē lagjen “18 Shtatori”, Golemi iu referuar Zamira Ramit si kryebashkiakja në ikje. Sipas tij, ajo nuk e pengon dot 30 qershorin as me kërkesa dhe me asgjë tjetër. Golemi kerkoi mbeshtetje me vote nga banoret dhe pjesemarrje masive ne zgjedhje

 Sot paradite Zamira Rami dhe 11 kryebashkiake te tjere te opozites i bene kerkese KZAZ-ve per te penguar zgjedhjet duke u mbeshtetur tek dekreti i presidentit Ilir Meta. 

©argjirolajm.net