Keni planifikuar pushime? Nga nesër temperaturat do të…


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Pas ditëve të nxehta të motit, temperaturat nesër (11 gusht) do të ulen me 3 gradë. Instituti i Gjeoshkencave parashikon termometri do të shkojë 34 gradë Celcius. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 24 / 32 °C; në vendet e ulëta: 22 / 34 °C; në vendet malore: 15 / 30 °C. Mundësitë për reshje janë të pakta. Në zona shumë të izoluara, mund të ketë reshje në formë shtrëngate, më të mundshme në terrenet malore dhe ato pranë tyre gjatë pasditeve. Ndërsa rreziku për zjarre pritet të jetë më i lartë në zonat e qarkut të Shkodrës (Jugperëndim), qarkut të Korçës (Lindje) dhe qarkut të Gjirokastër (Jug).

© ArgjiroLajm.net