‘Kaubojsi’ i PD-së në Kuvend: Gramoz Ruçi i fiton bastet se është nga Tepelena


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Deputeti i ri Partisë Demokratike në Parlament, Kujtim Gjuzi duke folur nga foltorja e Kuvendit, drejtuar sekretarit  të Partisë Socialiste Taulant Balla ka folur në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit duke u shprehur se  nuk është mirë të shkojmë në zgjedhje me mungesa. Por më tej sic e ka zakon, Gjuzi rrëshqet nëpër batuta dhe shprehje që shkrin gazit edhe kolegët e tij në Kuvend. Ja cfarë i tha Taulant Ballës. 

Kryeministrin pse se shoh në sallë, çfarë po ndodh është në udhëtim? Zoti Balla, me ju e kam sepse shpjegimi i votës fillon me ju. Nuk është mirë që në këto kushte që ndodhemi të trysnojmë edhe opozitën që ka dalë tek Bregu i Lanës. Nuk do ta trysnojmë. Të lutem herë tjetër më i kujdesshëm. Juve jeni edhe sekretari i Partisë Socialiste dhe normalisht nuk dua të them që njiihemi prej kohësh bashkë që kur kemi luajtur futboll ndonjëherë, pavarësisht se Bashkim Fino do të vërë baste me kryetarin e Parlamentit zotin Ruçi, zakonisht Ruçi i fiton bastet sepse është nga Tepelena.