Ja çfarë do të ndodhë me motin sot


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Sot do të vijojnë reshjet e shiut në bregdet zonat e ulëta por dëborë në zonat malore në 100 m mbi nivel deti në Veri por mbi 400 m në Qender dhe Jug. Pjesa e dytë e ditës pakëson ndjeshem reshjet në gjithë vendin megjithese dëbora zbret në 200-300m mbi nivel deti. E premtja permireson më tej kushtet e motit por do te kete vranësira të shpeshta dhe reshje të pakta shiu e dëbore. Fundjava sjell kryesisht mot te kthjellet por ftohte.

Temperaturat e ajrit edhe neser rriten lehtë në mëngjes duke shënuar -5°C në zonat malore por nga 2 ne 4°C në zonat e Ultësirës. Po ashtu,  mesdita sjell rritje me 2°C kur pritet max 10-11°C.

Dita e premte ul sërisht me 3°C temperaturat e mëngjesit duke ulur min në -5°C ndersa e premtja në mesditë sjell rënie të lehtë të temperaturave.