I riu nga Gjirokastra nënshkruan me Teutën (FOTO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Teuta vazhdon të forcojë ekipin në prag të Kupave të Europës. Pas firmave me mbrojtësit Rustem Hoxah dhe mbrojtësin e djathtë Blagoja Todorovski, klubi durrsak afron një tjetër mbrojtës.

Bëhet fjalë për mbrojtësin me origjinë nga Gjirokastra, Aleksandër Kuros. 25-vjeçari, pozicioni i së cilit është mbrojtës i majtë, ka luajtur në Greqi në ekipe si Panionios, Iraklis Atromitos apo Apollon Smyrni. Sezonin e fundit, mbrojtësi 1.80 i gjatë, e mbylli tek Kerkyra.

Në prezantimin e lojtarit ditën e sotme, ishin dhe menaxheri i tij i FIFA-s, Vasil Xhai, si dhe shefi i klubit të “djemve të detit”, Enid Furxhi.