Horoskopi për gjithë javën, ja ku duhet të bëni kujdes


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Si nis kjo javë për ju? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin. Parashikimi javor 26/11/18 – 02/12/18.

DASHI

Të përgjithshmet: Këtë javë shumë nga çështjet që kanë qenë me interes për ju për një kohë të gjatë në të kaluarën do t’i trajtoni ato më me vendosmëri dhe do t’i shihni nga një kënd tjetër. Ju që jeni shumë afër qëllimeve tuaja dhe ju mbushin me kënaqësi dhe gëzim, prisni pak dhe do të shihni se fati dhe favori do t’ju buzëqeshin.Në mjedisin tuaj familjar, kujdes konfliktet dhe tensionet, mbani sa më shumë distanca të mundshme të sigurisë nga situata psikologjike.

Parashikimet në dashuri:Në ndjenjat tuaja ju që jeni duke kërkuar partnerin tuaj në daljet tuaja dhe miqësitë, së shpejti do të shihni se dashuria do të godasë derën e zemrës suaj. Jeta juaj emocionale këto ditë do të ketë shumë momente të dallueshme dhe të këndshme. Ju do të ndjeni momente intensive, një tërheqje të parezistueshme për bashkëshortin tuaj dhe një gatishmëri për të shpëtuar nga jeta e përditshme. 

Parashikimet profesionale:Në punë, dinamizmi dhe energjia juaj do t’ju bëjë më produktiv dhe më aktiv.Një udhëtim biznesi do të ketë partneritete dhe marrëveshje të reja, madje edhe në mundësinë e ndryshimeve në objektin tuaj të punës, ju do ta negocioni dhe do t’ju japë përfitimet që meritoni.Financat tuaja kanë një pamje shumë të mirë pasi të gjithë duket se përmirësohen dhe ju japin një rritje në të ardhurat tuaja.

DEMI

Të përgjithshmet: Kjo periudhë që nga fillimi i javës do të ketë shumë presion, ndërkohë detyrimet tuaja rriten dhe keni më shumë stres. Mos lejoni që tensionet e mjedisit tuaj të ndikojnë tek ju dhe t’ju shpërqendrojnë.Mbajeni programin tuaj dhe konsistencën e organizatës suaj dhe do të shihni se manovrat tuaja do të zbusin çdo tension.
Parashikimet në dashuri:Një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë si një arratisje nga jeta e përditshme do t’ju sjellë më afër bashkëshortit tuaj dhe do të plotësojë dëshirat tuaja. Ju që jeni vetëm së shpejti një person do të pushtojë jetën tuaj dhe do t’ju largojë.

Parashikimet profesionale:Në vendin tuaj të punës, e vërteta është se e keni lodhur veten shumë. Nga mesi i javës do të ketë një ndryshim shumë të rëndësishëm pasi propozimi i një pozicioni të ri do t’ju frymëzojë shumë dhe do të rrisë disponimin tuaj.Në financat tuaja, si dhe detyrimet tuaja janë rritur, përpiquni të lëvizni me mençuri dhe mos bëni shpenzime të panevojshme për të cilat do të pendoheni.

BINJAKËT

Të përgjithshmet:Kjo javë është përpjekur në çfarëdo mënyre për të shmangur tensionet dhe konfliktet me njerëzit në mjedisin tuaj. Hapni kontaktet tuaja në rrethin tuaj shoqëror, takoni njerëz për t’ju ndihmuar të zbatoni planet e së ardhmes.Me favorin e Marsit tek Peshqit, do të zgjidhni çështjet që kanë të bëjnë me çështje që i kishit lenë pas dore në çështjet familjare që deri tani ju kanë shqetësuar. 

Parashikimet në dashuri:Do të ketë disa momente të relaksimit dhe harmonisë në marrëdhënien tuaj dhe kjo do t’ju sjellë dobi në ndjenjën e një atmosfere në ndjenjat tuaja. Ju që po kërkoni të gjeni gjysmën tjetër, mos e idealizoni atë që vjen tek ju, një vështrim i dytë më kuptimplotë do t’ju nxjerrë nga telashet.

Parashikimet profesionale:Qëllimet tuaja profesionale duket të jenë më të realizueshme dhe afër asaj që keni në mendje.Mos besoni njerëz që ju tregojnë shumë, përpiquni të mbani tonin eulët dhe së shpejti do të merrni vendin ose punën që dëshironi.Mundohuni të organizoni financat tuaja, mund të keni detyrime në rritje, por mos u shqetësoni, do t’i arrini të gjitha falë planifikimit tuaj.

GAFORRJA

Të përgjithshmet:Këtë javë do të jeni më të shqetësuar me çështjet që kanë mbetur stabil dhe ju japin përshtypjen se do të mbeten pa zgjidhje.Vendosja planetare lëviz në mënyrë të favorshme për ju dhe marrëveshja në pritje është tani një çështje kohe. Në familjen tuaj do të ketë disa ngatërrime që megjithatë, në sajë të durimit tuaj do të gjeni zgjidhjen që dëshironi.

Parashikimet në dashuri:Në dashuri mos u zhgënjeni, sepse së shpejti do të gjeni personin që do të dini gjithçka që dëshironi. Shumë shpejt lumturia dhe gëzimi në dashurinë tuaj do të shkëlqejnë, dhe kjo do të jetë edhe për të angazhuarit e shenjës.

Parashikimet profesionale:Në punën tuaj nuk keni ankesa se çdo gjë shkon mirë dhe ju kënaq dhe ju shpreh. Një udhëtim pune do të rinovojë frymën tuaj të punës dhe do t’ju mbushë me energji.Në financat tuaja mos lejoni që plagët e së kaluarës të rrënojnë psikologjinë tuaj, përpiquni të organizoni detyrimet tuaja, t’u japin përparësi atyre dhe së shpejti do të shihni rezultatet që dëshironi të arrini.

LUANI

Të përgjithshmet:Kjo javë do të mbushet me një atmosferë pozitive për ju, pasi zhvillimet që priten do t’ju justifikojnë në shumë fusha shoqërisht dhe personalisht. Gjendja dhe dinamizmi juaj do të jenë në nivele të larta dhe do t’ju mbushin me besim dhe kënaqësi.Çështjet familjare do të kenë ndryshime pozitive, pasi bisedat me njerëzit tuaj do t’ju lirojnë dhe do t’ju sjellin edhe më afër njerëzve tuaj të dashur.

Parashikimet në dashuri:Në ndjenjat tuaja, shikoni më mirë personin që ka pushtuar jetën tuaj, ndjenjat tuaja janë shumë të forta dhe së shpejti do t’i kuptoni ato. Ju që jeni në një marrëdhënie,një udhëtim i shkurtër do t’ju sjellë afër dëshirave tuaja dhe do shijoni momente unike me bashkëshortin tuaj.

Parashikimet profesionale:Në punë shkoni shumë mirë sa as ju nuk e keni imagjinuar, partneritete të reja dhe nisje të reja do t’ju fitojnë dhe qëllimet tuaja do të bëhen edhe më të arritshme. Në financat tuaja barra e detyrimeve është rritur, por shumë shpejt, falë planifikimit tuaj, do të vendosni gjithçka në një rregull.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet:Këtë javë do të ketë shumë ngjarje që do t’ju gjejnë të papërgatitur, por gjithmonë keni një mënyrë për të zgjidhur të gjitha me zgjuarsinë tuaj të veçantë. Me favorin që ju ofron Afërdita ditët e fundit tek Peshorja, do të merrni gëzime nga mjedisi juaj social dhe familjar që do të ringjallë dhe stimulojë psikologjinë tuaj.

Parashikimet në dashuri:Në dashuri ju që jeni vetëm, Marsi tek Peshqit ju mirëpret me njohje të reja, daljet tuaja me miqtë tuaj, ku së shpejti do të ndodhë diçka e mirë.Koha është një faktor i rëndësishëm për ju që keni qenë në një marrëdhënie për një kohë të gjatë, por është gjithashtu shumë e rëndësishme të zbuloni dhe të njihni më shumë bashkëshortin tuaj.

Parashikimet profesionale:Në punën tuaj këtë javë do të jeni mirë pa tensione apo ndryshime. Konsistenca dhe organizimi që ju dallon do të jenë forca juaj e fuqishme për të kërkuar pozicionin ose objektin e ri që dëshironi të merrni.Në financat tuaja, e vërteta është se jeni mjaft të shqetësuar por mos kini frikë, sepse do të shihni një hyrje shumë të shpejtë të të ardhurave që do t’ju ngrejë dhe do t’ju qetësojë.

PESHORJA

Të përgjithshmet:Ju po kaloni një fazë të çuditshme që doni të bëni shumë gjëra të ndryshme në jetën tuaj. Ju jeni mjaft të ngatërruar brenda vetes, kështu që disa shpërthime të gabuara ju bëjnë të prishni gjendjen tuaj, por edhe marrëdhënien tuaj me njerëzit e mjedisit tuaj.Mundohuni të relaksoheni, dilni me shokë dhe mos lejoni që të zhyteni në mendime ju zhytin, të relaksoheni dhe të vendosni mendime pozitive, koha po lëviz për ju.

Parashikimet në dashuri:Dashuria reciproke me partnerin juaj është diçka e mrekullueshme.Këto ditë do t’ju sjellin edhe më shumë larg nga rutina dhe jeta e përditshme, pasi një arratisje që mendoni është një vendim i mirë për relaksim dhe qetësi.Ju që jeni vetëm bëni atë që t’ju thotë zemra dhe do të shihni se instinkti juaj do t’ju çojë në rrugën e duhur dhe të dëshirueshme.

Parashikimet profesionale:Në biznesin tuaj gjithçka do të lëvizë më mirë se në të kaluarën. Qëllimet e biznesit tuaj janë shumë afër përmbushjes së tyre dhe gjithçka do ju justifikojë.Megjithatë, në financat tuaja përpiquni të vendosni një rregull, mos bëni shpenzime të panevojshme, mos mbani mbrapa dhe mos shpenzoni para në mënyrë të panevojshme.

AKREPI

Të përgjithshmet:Këtë javë do t’ju ndihmojë të dalloni shumë gjëra, të zbuloni marrëdhëniet dhe të përmirësoni kodin e komunikimit me njerëzit në mjedisin tuaj familjar.Lidhja e kohës së funditju ka shqetësuar dhe ju ka lodhur psikologjikisht, në mënyrë që të mbroheni nga aspiratat dashakeqe. Preferoninjerëzit që besoni dhe relaksohun.

Parashikimet në dashuri:Ju që keni një marrëdhënie, jeni të sigurtë që keni gjetur personin e duhur dhe se si pikat e përbashkëta vërtetojnë se marrëdhënia juaj i plotëson të gjitha standardet për të shkuar më tej.Nëse ndiheni vërtet të sigurt në anën e partnerit tuaj, nuk keni nevojë të keni pezullime ose fobi. Ju që jeni vetëm, është mirë të ndani momente të bukura me miqtë, të shijoni flirtimin që ju josh. Kujdesuni për pamjen tuaj dhe mirëqenien tuaj.

Parashikimet profesionale:Duke punuar shumë, mos lini bllokimin t’ju mbush pasiguri, sepse puna juaj e vështirë, kokëfortësia dhe tendenca që dëshironi të bëni më e mira në planet tuaja të biznesit në këtë kohë, ju bëjnë të ndiheni edhe më shumë.Një udhëtim biznesi, një marrëveshje e re për kushte shumë të mira ose një plan biznesi të ri do të fitojë terren brenda jush dhe mature në biznesin tuaj. Kujdes në financat tuaja, kohët janë të vështira!

SHIGJETARI

Të përgjithshmet:Kjo javë do të jetë e mirë për ju dhe qëllimet që keni vënë në jetën tuaj për ndryshime dhe fillime të reja në të gjitha fushat e jetës suaj. Shoqëria juaj e ngritur, disponimi juaj për takime të reja ju bën të gjeni interesa të reja njohjeje që do të jenë shumë të rëndësishme për ju në të ardhmen.Shmangni tensionet ose dallimet me njerëzit në mjedisin tuaj të ngushtë. Bëni gjërat që ju pëlqejnë.

Parashikimet në dashuri:Në dashuri, ju që jeni vetëm, do të shihni që së shpejti do të ndjeni një dëshirë, pasi një dashuri e re do të pushtojë jetën tuaj. Është Afërdita që do ta dërgojë shigjetën e saj, si dhe do të bëni njohjen që keni kërkuar gjatë.

Parashikimet profesionale:Ju keni punuar shumë, puna juaj e madhe dhe qëndrueshmëria juaj ka ardhur për t’u shpërblyer dhe për të marrë vendin që ju meritoni.Jini të kujdesshëm në lidhje me bashkëpunimin tuaj me palët e treta, mos mendoni se të gjithë veprojnësiç mendojnë se ekziston një sfond që mirë është ta shmangni.Financat tuaja janë rikuperuar ndjeshëm, por kjo nuk do të thotë që mund të bëni shpenzime të kota dhe të panevojshme, sepse çështjet e mbetura pezull të fundit nuk janë mbyllur.

BRICJAPI

Të përgjithshmet:Këtë javë do të ndjeni lodhje të fortë pasi problemet nga mjedisi juaj do veprojnë emocionalisht. Ju jeni një person i fortë dhe i shkathët, mos lejoni që të tjerët të humbasin ekuilibrin tuaj.Do të ndikoheni të jepni zgjidhje më të mira për çështjet tuaja dhe të organizoni gjithçka që ju meritoni. Mundësi të reja do të prezantohen për t’ju stimuluar.

Parashikimet në dashuri:Në dashuri, nëse ende i përkisni asaj që vetmia mbetet në jetën tuaj në këtë kohë, përpiquni të lëvizni, të dilni, të argëtoheni për të takuar njerëz të rinj, diku atje një dashuri e re do t’ju fitojë.Nëse qëndroni në një marrëdhënie të përhershme, e dini se Afërdita nga pozicioni i tij i ri tek Akrepi në fund të javës do të zgjojë brenda jush pasionet që ishin harruar derimë tani.

Parashikimet profesionale:Në punën tuaj gjithçka do të jetë mirë pasi komunikimi me kolegët tuaj do të jetë shumë i kënaqshëm dhe mendimi i fillimeve të reja do t’ju bëjë të lumtur. Në financat tuaja do të ketë stabilitet dhe disa ndryshime ju bëjnë të ndiheni të pasigurt.Disa sugjerime që do të bëhen do të jenë shumë të favorshme për rritjen e të ardhurave tuaja.

UJORI

Të përgjithshmet:Këtë javë detyrimet tuaja mund të jenë shumë dhe mund të ndjeni ndonjë vështirësi brenda jush, por mos u lëndoni sepse gjithçka do të ndahet mirë dhe do t’ju shpërblejë në nivelin e qëllimeve. Disa çështje familjare mund t’ju bëjnë edhe më keq, por me një qëndrim të debatit logjik dhe të sinqertë, gjithçka do të zgjidhet.

Parashikimet në dashuri:Në dashuri ju që flirtoni me vetminë, përpiquni të dilni më shpesh me grupe dhe miqtë e mirë, së shpejti Afërdita që hyn tek Akrep në 2 do të sjellë pranë jush personin që dëshironi të keni pranë.

Parashikimet profesionale:Në punën tuaj këtë javë do të shkoni shumë mirë si dhe jeni shumë afër realizimit të qëllimeve tuaja, një promovim ose një udhëtim pune do të jetë rast për të treguar edhe më shumë zell në planet tuaja në mënyrë profesionale. Në financat, përpiquni të mos hapeni dhe të lini veten në shpenzime të panevojshme.

PESHQIT

Të përgjithshmet:Këtë javë, mund të ndjeni se sa e bukur është jeta dhe të shijoni momente unike me miqësi të mira, të njihni njerëz të rinj dhe të rritni shoqërueshmërinë tuaj.Favor i Marsit është pranë jush për t’ju sjellë edhe më afër qëllimeve dhe dëshirave tuaja. Në mjedisin tuaj familjar do të merrni lajme që do t’ju nxisin. Njerëzit që kanë qenë prej kohëshnë marrëdhënieme ju duket se janë të thyer dhe harmonia do të kthehet në komunikimin tuaj.

Parashikimet në dashuri:Nëse jeni ende vetëm në jetën tuaj nuk do të jeni shumë gjatë, Afërdita tek Akrepi nga fundi i javës do t’ju favorizojë me njohje të reja.

Parashikimet profesionale:Në punën tuaj shkoni shumë mirë edhe psejeni lodhur dhe e thoni. Por shumë shpejt do t’ju jepet shumë mundësi për zhvillim.Favor do tëkeni në fillimet e reja partneritetet dhe ndryshimet që do t’ju japin kënaqësi të madhe dhe shumë shpejt do t’i jetoni ato. Financat tuaja nuk janë në fazën e tyre më të mirë, ato janë të vështira dhe kështu përpiquni të bëni shpenzime të panevojshme.