Habit ish-deputeti i Gjirokastrës: PD nuk e ka përjashtuar asnjëherë Azem Hajdarin, thjesht e kemi përzënë për pak kohë


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Ish-kryetari i Partise Demokratike, Tritan Shehu ka hedhur poshtë deklaratat e deputetes Rudina Hajdari, që deklaroi se babai i saj është përjashtuar dy herë nga partia.

Në një prononcim për Politiko, Shehu tha se Azem Hajdari është larguar nga grupi parlamentar i partisë, por nuk është përjashtuar asnjëherë.

“Jo, nuk është përjashtuar nga Partia Demokratike. Është nxjerrë nga grupi parlamentar i PD për një periudhë kohore”, tha Shehi.

Kjo është si të thuash që Tritanit në Lushnje nuk ia futën preshin, por thjesht tentuan.