Gafa e deputetit të PD-së: Skënderbeu e ngriti flamurin në Vlorë më 1443 (VIDEO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Instagramin e tij një video të kreut të PD-së në Fier, Luan Baçit, i cili para mediave uroi 106-vjetorin e Pavarësisë.

“PD dega Fier nderon ditën e flamurit, nderon heroin tonë Skënderbeun që ngriti flamurin në 1443 në Vlorë”, thote kreu i PD Fier dhe njekohesisht deputet i kesaj partie.

Pas videon së Bashës i cili gjithashtu bëri një lapsus të tillë, Rama postoi edhe videon e deputetit Baçi duke bërë edhe një përshkrim tallës: “O zot mëshirëplotë shpëtoje këtë parti.”