Futbollisti shqiptar transferohet tek Interi për 11 milionë euro


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Pas zyrtarizimit të Antonio Kontes në stolin zikaltër, drejtuesit e klubit nga Milano, kanë filluar të mendojnë për merkaton. Sipas revistës turke “Boxer”, Interi është shumë pranë transferimit të mesfushorit me origjinë shqiptare Elif Elmas.

19-vjeçari, i cili aktivizohet me Fenerbahçen, pritet t’i bashkohet zikaltërve në ditët e ardhshme, teksa operacioni do të kushtojë rreth 11 milionë euro.

Mësohet se klubi turk ka dhënë dritën jeshile për transferimin e mesfushorit drejt Serisë A, teksa Elmas pritet të mbërrijë në Milano në ditët e ardhshme për të kryer vizitat mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën.