Forcat speciale ‘mësyjnë’ në jug, deri tani raportohet për një të arrestuar. Operacioni vijon


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

FNSH dhe forca të tjera speciale kanë “zbarkuar” këtë mëngjes në qytetin e Vlorës. Sipas raportimeve pas aksionit blic vetëm një person ka përfunduar në prangat e policisë. Nuk ka detaje për operacionin por nga policia është thënë se janë sekuestruar armë dhe drogë. Aksioni po vijon normalisht, kryesisht në lagjen “Partizani” të qytetit. Uniformat blu kanë saktësuar se kanë sekuestruar gjithashtu 50 kilogramë lëndë narkotike të llojit hashash. Kujtojmë se përpara “sulmit’ në Vlorën, forca policore speciale kanë ndërhyrë në Shkodër, Nikël dhe Fier, vende që njihen si mjaft problematike.

© ArgjiroLajm.net