Finalja e Champions, biletat kushtojnë sa një shtëpi në Shqipëri


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Finalja e Champions League do të jetë tërësisht angleze. Në stadiumin e Atletico Madridit “Wanda Metropolitano”, që ka 68.000 vende, me 1 qershor tifozët e Liverpool dhe Totenham do t’i ndajnë duke marrë nga 33.226 bileta. Me shumë gjasa biletat në mënyrë legale që kanë kushtuar nga 300-2000 $ kanë mbaruar.

Tashmë, biletat për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve mes Tottenhamit dhe Liverpoolit janë duke u shitur ilegalisht online me çmim mbi 50 mijë euro në sajtin StubHub. Një shifër e çmendur, por që mund të jetë e përballueshme nga milionerët që janë të apasionuar pas futbollit.