Ngjarje e rëndë në Greqi, mbytet në rrethana misterioze një fëmijë shqiptar


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Mediat greke bëjnë me dije se i mituri është mbytur në plazhin Zefiros në qytetin e Rodosit, në rrethana ende të paqarta. Trupi i fëmijës shqiptar u nxorr nga deti dhe u dërgua me urgjencë drejt spitalit të qytetit ku u regjistrua. Autoritetet greke kanë urdhëruar kryerjen e ekspertizës për përcaktimin e shkaqeve të vdekjes.