Aeroporti i Gjirokastrës, Bexhet Çobani: Rama na goditi pas shpine

Aeroporti i Gjirokastrës, Bexhet Çobani: Rama na goditi pas shpine

Deklarimi i kryeministrit që aeroporti i jugut do të ndërtohet në Vlorë, dhe jo në Gjirokastër ka indinjuar Forumin e Aeroportit të Gjirokastrës. Ky forum ekziston prej 17 vjetësh që ka për qëllim, pikërisht sensibilizimin e instrumenteve shtetërore, për rifunskionimin e të vetmit aeroport në jug të vendit qysh në vitet ’30, siç është Aeroporti […]

PD kërkon protestues për 18 shkurtin, takim të premten me strukturat në Libohovë

PD kërkon protestues për 18 shkurtin, takim të premten me strukturat në Libohovë

Pas takimeve në fshatin Nepravishtë, Partia Demokratike vijon turin e takimeve me strukturat e saj në Libohovë. Të premten në orën 17:00 është njoftuar një takim me simptatizantë dhe anëtarë të PD-së në një prej lokaleve të Libohovës. Në fokus të takimit është protesta e opozitës më 18 shkurt në kryeqytet. PD kërkon të mobilizojë […]

VIDEO/ Shihni skemën 3D si u vra çifti shqiptar në Athinë

VIDEO/ Shihni skemën 3D si u vra çifti shqiptar në Athinë

Ende nuk dihet motivet e vrasjes së çiftit shqiptar në Peristeri të Greqisë dhe hetimet vijojnë me intensitet. Televizioni grek “Alfa” ka krijuar skenën e vrasjes së çiftit nga dy persona të maskuar dhe ende të pa identifikuar. Nuk dihen arsyet e ngjarjes së rëndë që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit së të […]

Mbytet në Vjosë një 23-vjeçar

Mbytet në Vjosë një 23-vjeçar

Një i ri është mbytur në lumin Vjosë. Ngjarja ka ndodhur në rrjedhën e lumit, pranë fshatit Kute të Mallakastrës, ku 23-vjeçari Lorenc Sina po peshkonte së bashku me një tjetër banor të këtij fshati. Sinën e kanë marrë ujërat në rrethana ende të paqarta për policinë. Një operacion për kërkimin e tij po zhvillohet […]

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar

Projektligji i Ministrisë së Financave për faljen e madhe të gjobave për makinat, bizneset dhe sigurimeve shoqërore tash më është në qeveri dhe pritet të miratohet gjatë këtij muaji, sipas variantit të dytë të realizuar dy muaj më parë. Në tërësi, ligji, parashikon pagesën dhe fshirjen e detyrimeve tatimore të papaguara, detyrimeve të pagueshme në […]

Kapen 2 çanta me drogë në Janinë. Droga ka kaluar nga Kakavija?

Kapen 2 çanta me drogë në Janinë. Droga ka kaluar nga Kakavija?

Policia helene ka zbuluar një tjetër sasi droge në Janinë. Sipas mediave greke, droga, rreth 10 kg marijuanë u gjet në dy çanta me drogë në anë të rrugës Janinë-Kozani, në kilometrin e 30-të. Mësohet se lënda narkotike ishte fshehur nën disa shkurre. Në çanta ndodheshin 9 pako me gjithsej 10 kg e 250 gr. […]

LSI në fushatë, pas Libohovës Tavo shkon në Përmet (FOTO)

LSI në fushatë, pas Libohovës Tavo shkon në Përmet (FOTO)

Ndërsa një ditë më parë Vangjel Tavo ishte në Libohovë ku inaguroi zyrën elektorale të LSI-së, sot ai vijoi takimet me struktura të partisë në qytetin e Përmetit. Ky është një tur paraelektoral i Tavos në zonat e qarkut Gjirokastër, ku ai do të kandidojë sërish për deputet. Takime të tilla kanë në fokus fushatën […]