A po inskekon akte dhune LSI-ja, për t’i përdorur pas 25 qershorit?

A po inskekon akte dhune LSI-ja, për t’i përdorur pas 25 qershorit?

Kandidati për deputet i PS-së, Flamur Golemi, ka denoncuar rastin e një të moshuari nga Lunxhëria, i cili është pushuar nga puna prej Vangjel Tavos sepse nuk mori pjesë në takimin e LSI-së. Ai punonte si kujdestar i Liqenit të Nokokës. Më poshtë denoncimi i plotë i Golemit. Prej ditësh Lëvizja Socialiste për Integrim ka […]

Nuk do qëndrosh gjithmonë lart’, militanti i LSI bie në ferra bashkë me parashutën (VIDEO)

Nuk do qëndrosh gjithmonë lart’, militanti i LSI bie në ferra bashkë me parashutën (VIDEO)

Një video e publikuar në rrjetet sociale, tregon sesi një militant i LSI mundohet të ngrejë një parashutë me parudha të LSI. Por pavarësisht përpjekjeve të vazhdueshme të tij, ai përfundon i rrëzuar në ferra. Video është filmuar një një qytetarë e cila ka parë gjithë skenën. Ajo komunikon me militantin e LSI duke ironizuar […]

Koalicion me PD-në apo LSI-në? Rama befason me përgjigjen…

Koalicion me PD-në apo LSI-në? Rama befason me përgjigjen…

Kryeministri Edi Rama nuk e ka mohuar mundësinë e një koalicioni me Partinë Demokratike pas zgjedhjeve të 25 qershorit, por e ka përjashtuar në mënyrë kategorike rikthimin e koalicionit me LSI-në. Në emisionin “Opinion”, Rama e konsideroi skenar të hapur mundësinë e këtij koalicioni. “Çdo skenar për mua është i hapur bazuar në vendimarrjen e […]

Gafa e kandidatit të PD-së: E vetmja rrugëdalje Rilindja! (VIDEO)

Gafa e kandidatit të PD-së: E vetmja rrugëdalje Rilindja! (VIDEO)

I lodhur nga fushata apo emocionet kur vjen puna të flasësh para kryetarit? Nuk dihet se cila nga këto arsye u bë shkak që kandidati demokrat për deputet në Bulqizë, Edmond Isaku, i treti në listën e qarkut të Dibrës, t’ia thoshte sy më sy Bashës, se e vetmja rrugëdalje për vendin është Rilindja. Padyshim […]

Çantat plot me drogë, arrestohen 2 shqiptarë në Greqi

Çantat plot me drogë, arrestohen 2 shqiptarë në Greqi

Dy shqiptarë, 41 dhe 15 vjeç janë arrestuar teksa po ecnin në këmbë në rrethinat e Kozanit në Greqi, pasi në çantën e shpinës iu gjetën 9.8 kg kanabis sativa. Mediat lokale raportojnë kanabisi ishte marrë nga Shqipëria, ndërsa shqiptarët kishin hyrë në mënyrë ilegale në territorin grek. Ndërkohë, ndaj 41-vjeçarit ishte dhënë më parë […]

Ky është terrorizëm dhe po iu merr jetën shqiptarëve. E dini se çfarë po hani?

Ky është terrorizëm dhe po iu merr jetën shqiptarëve. E dini se çfarë po hani?

Nga Klodian Tomorri Ajo që ndodh në fushat bujqësore të Shqipërisë është terrorizëm i mirëfilltë. As më shumë e as me pak, krim kundër njerëzimit. Fiks Fare vërtetoi dje se si të gjitha produktet bujqësore, pa përjashtim, modifikohen dhe manipulohen me hormone në sasi të pakontrolluara. Rezultati? Në dekaden e fundit vdekjet e parakohshme nga […]

Greqi, shqiptari përdhunon bashkëshorten e shokut të tij

Greqi, shqiptari përdhunon bashkëshorten e shokut të tij

Një ngarje e rëndë është regjistruar në Greqi. Një shqiptar, i cili ka shfrytëzuar rastin që shoku i tij nuk ndodhej në banesë, ka shkruar dhe i ka përdhunuar bashkëshorten. Sipas raportimeve të mediave greke, autori i këtij krimi është një shtetas shqiptar, 38 vjeç, emri i të cilit nuk bëhet i ditur. Ngjarja në […]