Fundoset TV Klan/ Humb 250 mijë abonentë në ditë pas largimit nga DIGITALB, sponsorat i kërkojnë paratë

Fundoset TV Klan/ Humb 250 mijë abonentë në ditë pas largimit nga DIGITALB, sponsorat i kërkojnë paratë

Televizioni kombëtar TV Klan, pas largimit nga DIGITALB, ka pësuar një rënie drastike të audiencës. Platforma më e madhe në vend, DIGITALB, ka mbi 500 mijë abonentë, mes të cilëve rreth 150 mijë janë në platformen Satelitore, mbi 290 mijë të tjerë të cilët e marrin sinjalin nga partneret ne Europe si edhe operatoret kabllorë […]

Kjo është drejtoresha e fondit ‘Besa’ që zhvati 3.7 milionë euro përmes kredive fiktive

Kjo është drejtoresha e fondit ‘Besa’ që zhvati 3.7 milionë euro përmes kredive fiktive

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “arrest në burg” për 4 nga 7 të arrestuarit, të cilët nëpërmjet një skeme mashtrimi në fondacionin “Besa” që bazohej në kredidhënie fiktive, kishin përfituar afro 3.7 milionë euro. Drejtoresha e filialit të fondacionit, Albana Imami, u la në burg, së bashku me Blertina Kananin, Mihal Hanxharin dhe […]

PD kërkon ‘kokën’ e një tjetër kryebashkiaku socialist: I arrestuar në Greqi

PD kërkon ‘kokën’ e një tjetër kryebashkiaku socialist: I arrestuar në Greqi

Pas Valdrin Pjetrit, Partia Demokratike kërkon verifikimin e një tjetër kryebashkiaku socialist. Burime nga selia blu bëjnë me dije se PD kërkon nga organi i akuzës të nisë verifikimin për kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun. Sipas PD, kërkesa e firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, bëhet në kushtet kur ekzistojnë të dhëna, […]

Ndahet nga jeta një tjetër gazetar (FOTO)

Ndahet nga jeta një tjetër gazetar (FOTO)

U nda sot nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 70-vjeçare gazetari Maksim Sinemati. Ai punoi me përkushtim rreth 40 vjet në Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH) si Drejtor i Lajmeve të Jashtme. Maksi nuk u shkëput asnjëherë nga gazetaria, veçanërisht në trajtimin e çështjeve ndërkombëtare. Ai dha kontribut edhe në vitet që punoi si […]

Moti për nesër, bëhuni gati për…

Moti për nesër, bëhuni gati për…

Parashikimi i motit, sipas IGJEUM, e enjte 22 gusht 2019 RESHJET Nesër (e enjte, dt.22) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Nesër (e enjte, dt.22) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 21 / 35 °C në vendet e ulëta: 22 / 36 °C në […]

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Kur shteti çmendet më keq se Mihali

Nga Armand Shkullaku/ Lapsi.al Kur erdhi në pushtet, rreth 6 vite më parë, Edi Rama deklaroi se “do të qeveriste me forcën e shembullit dhe jo me shembullin e forcës”. Midis dhjetra rasteve që vërtetojnë të kundërtën e këtij premtimi, shkëlqeu sot aksioni “i fuqishëm” për të shembur lokalin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo. […]

Sarandë, përmbyset makina me të cilën udhëtonte shtetasi italian

Sarandë, përmbyset makina me të cilën udhëtonte shtetasi italian

Një mjet me drejtues një shtetas italian për shkak të shpejtësisë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Pavarësisht se mjeti është përmbysur, fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar rëndë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Vrinë-Xarrë në Sarandë. Italiani që drejtonte mjetin ishte nisur drejt Qafë Botës për në Igumenicë nga […]

Mbërrin në Sarandë veliera e famshme nga Katari (VIDEO)

Mbërrin në Sarandë veliera e famshme nga Katari (VIDEO)

Ka mbërritur në brigjet e Sarandës Veliera e famshme nga Katari “Fateh Al Khair 4”, e konsideruar një muze në miniaturë mbi trashëgiminë e detarisë në Katar. Saranda është ndalesa e parë në Shqipëri për Velierën, e cila ishte e disponueshme të vizitohet nga qytetarë të ndryshëm. Atyre ju shpërndanë edhe suvenire që simbolizojnë Botërorin […]

“Lojë shifrash me turistët”, Vathi: Një Sarandë e tërë me sytë nga aeroporti i Korfuzit

“Lojë shifrash me turistët”, Vathi: Një Sarandë e tërë me sytë nga aeroporti i Korfuzit

Eksperti për turizmin, Besnik Vathi, thotë se qeveria shqiptare nuk ka një strategji të qartë për turizmin. Duke marrë shkak nga lajmi për regjistrimin e turistit të 1 miliontë për muajin gusht, Vathi thotë se nuk ka analizë të thelluar rreth turistëve, nëse qëndrojnë në vendin tonë apo janë thjesht vizitorë ditorë të cilët kontribuojnë […]