Mediat greke ‘kapin mat’ Edi Ramën në Trikala

Mediat greke ‘kapin mat’ Edi Ramën në Trikala

Mediat greke njoftojnë sot se kryeministri Edi Rama ka bërë një vizitë të shpejtë në Greqi të enjten pasdite. \ Rama ka qënë në Trikalla dhe ka ngrënë drekë në restorantin e hotelit “Panellinion” në qendër të qytetit; fill pas kësaj ,kryeministri shqiptar ka pirë një kafe në hije, në oborrin jashtë hotelit. Sipas mediave […]

Aksident i frikshëm, kamioni pa frena merr përpara 9 makina (FOTO)

Aksident i frikshëm, kamioni pa frena merr përpara 9 makina (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minuta në rrugën ‘Agim Ramadani’ në Prishtinë, ku një kamion i kompanisë ‘Pastrimi’ ka shkaktuar një aksident masiv në të cilin janë përfshirë 9 makina dhe janë lënduar 3 persona, shkruan Gazeta Express. Dyshohet se aksidenti ka ardhur si pasojë e një defekti të kamionit të kompanisë […]

‘Gërdec’ në Tepelenë, zjarr në zonën me predha

‘Gërdec’ në Tepelenë, zjarr në zonën me predha

Një zjarr i madh ka rënë këtë mesditë në majën e Shën Dëllisë, në kufirin midis Bashkisë së Tepelenës dhe Bashkisë së Memaliajt. Terreni shumë i thyer dhe shkaku se zjarri ndodhet shumë larg zonës së banuar (3-4 orë) ka bërë të pamundur ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse për shuarjen e flakëve. Raportohet se zjarri ka […]

“Kryeministri grek ka frikë”, Spartak Ngjela paralajmëron ndryshimin e madh: Kjo është e sigurtë, do ta shihni!

“Kryeministri grek ka frikë”, Spartak Ngjela paralajmëron ndryshimin e madh: Kjo është e sigurtë, do ta shihni!

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Micotaqis deklaruar se respektimi I të drejtave të minoritetit grek në Shqipëri përbën kusht paraprak për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Në një letër që kryeministri Helen I ka nisur OMONIA-s, shoqatës më të madhe të minoritet grek në vendin tonë, thekson edhe një herë përkushtimin e shtetit […]

Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja ushqimet që duhet të hani

Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja ushqimet që duhet të hani

Nëse keni vështirësi për të arritur orgazmën ose thjesht doni të rrisni dëshirën seksuale, mund ta bëni shumë mirë këtë me ushqime”, shpjegon Dr. Laurie Steelsmith, autore e librit “Great Sex, Naturally” (Seks i mrekullueshëm, natyrshëm), shkruan shije. Ajo ka zbuluar për “Neë York Post” se kush janë ushqimet që na duhen për një dëshirë […]

Në Gjirokastër mbërrin një futbollist i ri, tjetër firmë tek Luftëtari

Në Gjirokastër mbërrin një futbollist i ri, tjetër firmë tek Luftëtari

Dy ditë para fillimit të kampionatit, skuadra e Luftëtarit siguron një tjetër firmë, një lojtar i cili ka qenë pjesë e Partizanit, por pa gjetur hapësira me të kuqtë dhe në dy sezonet e fundit ka luajtur vetëm në Kategorinë e Parë.  Gresild Lika i është bashkuar sot skuadrës gjirokastrite, pas eksperiencave në vitet e […]

Zjarri djeg ullinjtë shekullorë

Zjarri djeg ullinjtë shekullorë

Një sipërfaqe toke me ullinj shekullorë dhe shkurre në fshatin Hekal të Mallakastrës dhe kodrat përreth tij janë përfshirë mesditën e sotme nga flakët. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të Ballshit, të cilët po punojnë për të shuar flakët e zjarrit për të mos u përhapur më tej. Nga vendi i ngjarjes raportohet se […]

Basha: Ndërkombëtarët shohin zgjedhjet e parakohshme si zgjidhje

Basha: Ndërkombëtarët shohin zgjedhjet e parakohshme si zgjidhje

I ftuar në studion e Syrit, me gazetarin Cim Peka, Lulzim Basha është pyetur për aksionin politik para 30 qershorit, dhe se çfarë arriti PD, cilat ishin rezultatet. Kryetari i opozitës tha se me protestat dhe aksionin e drejtuar prej tij, është arritur ndërgjegjësimi më i madh i ndërkombëtarëve për atë që po kalon vendi, […]