Pejiç: Fitojmë me Luftëtarin dhe lëmë poshtë rivalët për titull

Pejiç: Fitojmë me Luftëtarin dhe lëmë poshtë rivalët për titull

Pero Pejiç konfirmohet edhe një herë tjetër si një prej lojtarëve më të mirë te skuadra e Kukësit. Me 15 gola të shënuar në Superiore, kroati është kthyer në një pikë të fortë në sulmin e verilindorëve, të cilët janë në garë për të fituar titullin kampion dhe kryesojnë Kategorinë Superiore. Sulmuesi nuk neglizhon shënimin […]

Italianët nuk falin, fillojnë arrestimet e tifozëve që prishën ndeshjen

Italianët nuk falin, fillojnë arrestimet e tifozëve që prishën ndeshjen

Pas ngjarjeve të mbrëmshme në stadiumin e Palermos, autoritetet italiane ka nisur me ndalimin e tifozëve që hodhën flakadanët në fushë apo bënë akte dhune. “DIGOS” polica e specializuar në Itali për ngjarjet e dhunshme, ka identifikuar përmes kamerave të sigurisë të gjithë personat e dhunshëm që ndezën dhe hodhën fishekzjarrë në stadium. Mediat vendase […]

Dështon surpriza, Italia na mposht 2-0

Dështon surpriza, Italia na mposht 2-0

Ka përfunduar me rezultatin 2-0, për Italinë, ndeshja e shumëpritur e Shqipërisë, luajtur në “Renzo Barbera”. Kuqezinjtë e nisën ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme dhe kërcënuan Italinë që në minutën e parë, me një goditje të Cikalleshit, e cila përfundoi jashtë. Menjëherë më pas, është mesfushori fierak, Roshi, i cili dërgon jashtë […]

Kosova dorëzon “armët”, humbja e katërt në kualifikuese

Kosova dorëzon “armët”, humbja e katërt në kualifikuese

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll humbi 1-2 ndaj Islandës, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, duke mos iu shkëputur dot fundit të renditjes në grupin I. Skuadra e trajnerit Albert Bunjaku nuk mundi të bëjë asgjë përballë surprizës së Europianit 2016, pasi përballja ndaj ishullorëve regjistroi disfatën e katërt në 5 […]

Sfida me Italinë, Kukeli: Jemi të motivuar

Sfida me Italinë, Kukeli: Jemi të motivuar

Burim Kukeli nuk dëshiron të japë pika referimi. Mungesat e rëndësishme në mbrojtje e kanë vënë në një pozitë të vështirë trajnerin De Biasi dhe gjatë ditëve të fundit, emri i 33-vjeçarit është lakuar shpesh për të mbuluar hapësirat në këtë repart, por në konferencën për shtyp, edhe pse pyetet për këtë temë, mesfushori flet […]

LSI Gjirokastër fshihet pas deklaratës së çuditshme të Luftëtarit?

LSI Gjirokastër fshihet pas deklaratës së çuditshme të Luftëtarit?

Një ditë pas suksesit me ekipin e Tiranës, nga ekipi i Luftëtarit ka dalë sot një deklaratë e “çuditshme” për mediat. Zëdhënësi i klubit, Rigels Malile, ka thënë se “politikanët janë vënë në garë duke abuzuar me suksesin e Luftëtarit dhe kërkojnë të përfitojnë politikisht”. Në vijim të këtij reagimi shprehet keqardhje dhe indinjatë, duke […]

Bledi Çuçi: Luftëtari fiton edhe ndaj Kukësit e Skënderbeut

Bledi Çuçi: Luftëtari fiton edhe ndaj Kukësit e Skënderbeut

I ftuar në emisionin “Procesi Sporti”, ish-ministri Bledi Çuçi komentoi suksesin e Luftëtarit në sfidën përballë Tiranës, por edhe ecurinë e tij të deritanishme. “Luftëtari i ka ambiciet të harmonizuara me mundësitë. Nuk pretendon të jetë kampion, por e meriton aty ku është. Është ndryshe nga ekipet e tjera, është ekip shumë i ri. Lojtari […]

Gjirokastra prek Europën, Luftëtari mposht Tiranën

Gjirokastra prek Europën, Luftëtari mposht Tiranën

Është Luftëtari forca e katërt e kampionatit dhe këtë e konfirmon në përballjen direkte për zonën europiane me Tiranën. Gjirokastritët dominojnë bardheblutë 2-1 në një ndeshje me dy fytyra dhe shumë emocione ku rezultati i vendos në pjesën e dytë. Entuziazëm në Gjirokastër ku bluzinjtë zhvilluan një tjetër ndeshje me ritëm të lartë, duke larguar […]

Shorti i Champions, super sfida Bajern-Real dhe Juve-Barcelona

Shorti i Champions, super sfida Bajern-Real dhe Juve-Barcelona

Shorti i Champions League ka sjellë disa përplasje spektakolare. Bajern Mynih do të ndeshet me Real Madrid, ndërsa Juventus me Barcelonën. Dy sfidat e tjera duken më pak tërheqëse. Çiftet e dala nga shorti: Atletiko Madrid- Leicester Borusia Dortmund-Monako Bajern Mynih- Real Madrid