Në Gjirokastër kujtohen të pastrojnë stadiumin nga bari (FOTO)

Në Gjirokastër kujtohen të pastrojnë stadiumin nga bari (FOTO)

Pamja e pak ditëve më parë e fushës së stadiumit “Gjirokastra”, ku mbizotëronin barrërat e keqinj, tronditën jo pak opinionin sportiv në qytetin e gurtë. Mes halleve që ka pasur klubi këtë periudhë, u mendua se stadiumi është lënë totalisht pas dore. Tifozë të shumtë denoncuan në rrjetet sociale me foto situatën skandaloze në impiantin […]

Zbulohet arsyeja përse Ilda Bejleri u largua nga ‘Digitalb’

Zbulohet arsyeja përse Ilda Bejleri u largua nga ‘Digitalb’

Largimi nga ‘’Digitalb’’ pas 11 vitesh i moderatores dhe gazetares Ilda Bejleri natyrisht që e ka një shkak, të cilin kanë kureshtje ta dinë shumë admirues të saj dhe të futbollit. Dhe gjithçka ka të bëjë me ndryshimet në programacionin e ‘’Digitalb’’ për sezonin e ri. ‘’Panorama Plus’’ zbulon se komentatori i futbollit Dritan Shakohoxha […]

Gjirokastër, Luftëtari merr një futbollist nga Vlora

Gjirokastër, Luftëtari merr një futbollist nga Vlora

Luftëtari merr Ardit Hoxhajn. Prej ditës së djeshme, sulmuesi është bërë zyrtarisht lojtar i gjirokastritëve. Pas bisedimeve të fundit me presidentin Bekim Halilaj, vlonjati ka arritur akordin dhe, me të mbyllur detajet, është vënë menjëherë nën urdhrat e Klevis Dalipit. Gjatë seancës së pasdites, ai zbarkoi edhe në fushë. Është vetë presidenti më i ri […]

Largohet një tjetër futbollist nga Luftëtari, ka një mesazh për Gjirokastrën

Largohet një tjetër futbollist nga Luftëtari, ka një mesazh për Gjirokastrën

Behar Ramadani i ka dhënë fund një bashkëpunimi 4-vjeçar me klubin e Luftëtarit. Mesfushori shkodran u largua nga skuadra gjirokastrite me 114 aktivizime mbi shpinë dhe me statusin e kapitenit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Ramadani ka falënderuar ish-klubin e tij dhe tifozët gjirokastritë për atë periudhë që ai i cilëson si […]

Pasi fundosi klubin, Gole Tavo i jep leksione aksionerit Halilaj: Luftëtari nuk mbahet me shpifje e mashtrime, ka nevojë për investime…

Pasi fundosi klubin, Gole Tavo i jep leksione aksionerit Halilaj: Luftëtari nuk mbahet me shpifje e mashtrime, ka nevojë për investime…

Nëpërmjet një letre të hapur ish-presidenti i Luftëtarit, Grigor Tavo, i është përgjigjur aksionarit Bekim Halilaj, teksa sipas këtij të fundit Tavo po mban peng licencimin e klubit. Ish-presidenti shprehet se këto janë vetëm tymnaja, ndërsa i bënë thirrje Halilit të investojë sa më parë pasi klubi ka nevojë. Reagim Ndihem i detyruar te reagoj […]

Luftëtari tenton të krijojë ekipin e ri, disa të rinj do të provohen këto ditë

Luftëtari tenton të krijojë ekipin e ri, disa të rinj do të provohen këto ditë

Luftëtari nisi sot stërvitjen, ku kanë rënë në sy lojtarë të sezonit të shkuar që kanë qenë edhe titullarë si: Rapo, Açka, Demo, Kukaj por është parë në Gjirokastër edhe Ardit Hoxhaj.  Por, nën urdhrat e trajnerit Klevis Dalipi kanë qenë edhe shumë futbollistë të rinj në provë, lojtarë që kanë luajtur me ekipet e […]

Vjen në Gjirokastër trajneri i ri i Luftëtarit, premton ringritjen e klubit

Vjen në Gjirokastër trajneri i ri i Luftëtarit, premton ringritjen e klubit

Pavarësisht gjithë dyshimeve dhe pasigurive, Luftëtari ka nisur nga puna për edicionin e ri të Kategorisë Superiore, teksa në ditën e sotme është prezantuar edhe trajneri i ri i bluzinjve. Do të jetë Klevis Dalipi, ai i cili do të udhëheqë gjirokastritët në sezonin e ardhshëm, ndërsa në fjalët e trajnerit u theksua se objektivi […]

Mbrojtësi i Luftëtarit kthehet në “shtëpi” dhe e akuzojnë për shitje ndeshjesh

Mbrojtësi i Luftëtarit kthehet në “shtëpi” dhe e akuzojnë për shitje ndeshjesh

Dimitris Kotsionis ka qenë një nga protagonistët e pjesës së dytë të sezonti të kaluar me skuadrën e Luftëtarit. Mbrojtësi grek tregoi mjaft cilësi të mira gjatë periudhës së tij të qëndrimit në Shqipëri, por me mbylljen e sezonit, ashtu si edhe të gjithë futbollistët e tjerë të luftëtarit, ai i dha lamtumirën Gjirokastrës ku […]