Ka festë në Gjirokastër, Luftëtari mund Skënderbeun

Ka festë në Gjirokastër, Luftëtari mund Skënderbeun

Luftëtari ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme ditën e sotme në shtëpi, duke hedhur një hap të sigurt drejt mbijetesës. Bluzinjtë kanë arritur të mundin me rezultatin e ngushtë 1-0 skuadrën e Skënderbeut, ku ka mjaftuar goli i shënuar në minutën e 87 nga Ismael Dunga me portën e boshatisur.  Megjithëse në 90 […]

Skandal në Gjirokastër, Vangjel Cavo u heq fëmijëve fanellën e Luftëtarit dhe i vesh me fanellën e Panathinaikosit

Skandal në Gjirokastër, Vangjel Cavo u heq fëmijëve fanellën e Luftëtarit dhe i vesh me fanellën e Panathinaikosit

Skandal me akademinë e futbollit Luftëtari, lojtarët e vegjël përdoren për interesa të klubit të madh grek, Panathinaikos. “Panorama Sport” zbulon se gjatë ditëve të fundit ish-drejtori i klubit gjirokastrit, Vangjel Çavo, i cili edhe pas shkarkimit nga ky post vazhdon të qëndrojë afër presidentit Grigor Tavo, ka urdhëruar ekipet U-13 dhe U-15 të akademisë […]

Drejt largimit edhe dy futbollistë të tjerë nga Gjirokastra, refuzojnë të rinovojnë kontratën me Luftëtarin

Drejt largimit edhe dy futbollistë të tjerë nga Gjirokastra, refuzojnë të rinovojnë kontratën me Luftëtarin

Në Gjirokastër duan që të mbajnë për sezonin e ardhshëm pjesën më të madhe të titullarëve të këtij sezoni. Ku mes tyre bien në sy emrat e Albano Aleksin dhe brazilianit Xhekson Ferreira, në fakt dy lojtarë që kanë lënë mbresa në dy sezonet e fundit dhe padyshim që kanë rënë në syrin e skuadrave […]

Luftëtari në krizë, nisin largimet e para nga klubi. Mesfushori i ardhur me bujë në janar ikën pas dy muajsh

Luftëtari në krizë, nisin largimet e para nga klubi. Mesfushori i ardhur me bujë në janar ikën pas dy muajsh

Largohet Vladimir Esin. Rusi hap “dritaren” e largimeve te Luftëtari. Edhe pse jemi në fazën kulminante të kampionatit, në Gjirokastër ka rrjedhje. Rusi i ardhur me pritshmëri të mëdha në janar nuk ka bindur dhe për rrjedhojë, drejtuesit kanë menduar që t’i bëjnë dalje.  Ai prej dy ditësh nuk është dukur as në stërvitje, çka […]

Mësohet emri i ri i trajnerit që mund të zëvendësojë Panuccin tek Kombëtarja

Mësohet emri i ri i trajnerit që mund të zëvendësojë Panuccin tek Kombëtarja

Menjëhërë pas shkarkimit të trajnerit të Kombëtares Christian Panucci, FSH-ja ka vendosur që Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë, të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetër e stafit aktual, në pritje të emërimit të trajnerit të ri. Ndërkohë që priteshin këto zhvillime, Presidenti i […]

Zyrtare: Panucci shkarkohet nga kombëtarja e Shqipërisë

Zyrtare: Panucci shkarkohet nga kombëtarja e Shqipërisë

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe […]

Turqia turpëron Shqipërinë e Panuccit në Shkodër

Turqia turpëron Shqipërinë e Panuccit në Shkodër

Shqipëria e nis në mënyrën më të keqe aventurën në eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Të besuarit e Panuccit u mposhtën me rezultatin 2-0 në “Loro Boriçi” që oshtinte njëzëri “Vaffanculo Panucci… Vaffanculo Panucci”. Kuqezinjtë zhvilluan një pjesë të parë shumë të mirë por në minutën e 21’ ishte Burak Yilmaz që përfitoi nga gafa […]

Medreseja nxjerr nxënësit shqiptarë me flamuj turq, për të pritur kombëtaren e Turqisë që do ndeshet me Shqipërinë

Medreseja nxjerr nxënësit shqiptarë me flamuj turq, për të pritur kombëtaren e Turqisë që do ndeshet me Shqipërinë

Sot në orën 20:45 në “Loro Boriçi” do të zhvillohet ndeshja Shqipëri-Turqi, takim ky i vlefshëm për kualifikueset e “Euro 2020”. Medreseja e Shkodrës ka nxjerrë  nxënësit shqiptar me flamuj turq për të pritur kombëtaren e ekipit kundërshtar. TV1-Shkodër ka publikuar foto të fëmijëve me flamuj  turq në duar duke qëndruar të gjithë në rresht.