Luftëtari gjen trajner dhe drejtor teknik, vjen në Gjirokastër Klodian Duro dhe Klevis Dalipi

Luftëtari gjen trajner dhe drejtor teknik, vjen në Gjirokastër Klodian Duro dhe Klevis Dalipi

“Zgjohen” te Luftëtari. Pas tërheqjes së Grigor Tavos, aksionerët e tjerë të klubit (Bekim Halilaj, Aleksandër Nasto dhe bashkia Gjirokastër) janë vënë në lëvizje për të mos lënë skuadrën në mëshirë të fatit. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se është emëruar trajneri dhe drejtori i ri teknik. Bëhet fjalë për emra shumë të njohur, të cilët […]

Flet ish-drejtori sportiv i Luftëtarit: Largimi i Gole Tavos është pozitiv. Ka futbollistë që s’kanë marrë rrogat

Flet ish-drejtori sportiv i Luftëtarit: Largimi i Gole Tavos është pozitiv. Ka futbollistë që s’kanë marrë rrogat

Luftëtari është një krizë të thellë. Pa futbollistë, pa trajner dhe me presidentin Gole Tavo të dorëhequr duke i lënë klubit një mal me borxhe. Askush nuk di të thotë se si do të shkojë kjo situatë ndërsa presioni po rritet edhe nga FSHF për shkak të afateve për t’u regjistruar për sezonin e ri […]

Mbani frymën, ja shifra marramendëse që fiton Ronaldo nga postimet në Instagram

Mbani frymën, ja shifra marramendëse që fiton Ronaldo nga postimet në Instagram

Në ditët e sotme, interneti nuk është më vetëm një instrument i nevojshëm për komunikimin apo për shpërndarje të dhënash. Sot, për shumë figura të njohura, interneti do të thotë edhe parà, fitime… Uebsajti “Hopper HQ” ka stiluar ditën e djeshme një listë me personazhe publike me potencialin më të lartë të fitimeve në bazë […]

Gjirokastër, tifozët e Luftëtarit letër të hapur Flamur Golemit: Shpëtoje të plagosurin rëndë, të lutemi ndërhy për klubin

Gjirokastër, tifozët e Luftëtarit letër të hapur Flamur Golemit: Shpëtoje të plagosurin rëndë, të lutemi ndërhy për klubin

Luftëtari është pothuajse i shpërbërë si ekip futbolli. Kriza ku e zhyti Gole Tavo ka larguar shumë futbollistë, si dhe rrezikon që FSHF të mos e regjistrojë në Superiore për shkak të borxheve. Vetë Tavo dha dje dorëheqjen me pretendimin se gjoja aksionerët nuk i përgjigjeshin. Ndërkohë sot grupi i tifozëve “Shqiponjat Bluzi” kanë reaguar […]

Luftëtari tashmë është vetëm një emër. Të premten largohet një tjetër futbollist

Luftëtari tashmë është vetëm një emër. Të premten largohet një tjetër futbollist

Luftëtari është vetëm një emër tashmë si skuadër dhe me shumë gjasa mund të shkrihet për shkak se nuk ka më financa për të garantuar garën në sezonin e ardhshëm në Superiore. Nga sa bëhet e ditur, nga bluzinjtë është larguar Ramadani, kapiteni i sezonit të shkuar.  Ndërkohë janë edhe katër lojtarë të tjerë të […]

Gjirokastër, tifozët e Luftëtarit tallen me Gole Tavon: Merr me vete edhe qentë që na pinë gjakun

Gjirokastër, tifozët e Luftëtarit tallen me Gole Tavon: Merr me vete edhe qentë që na pinë gjakun

Grigor Tavo nuk është më presidenti i Luftëtarit dhe lajmi u bë i ditur mëngjesin e sotëm, kur vetë Tavo kishte menduar të shkruante një letër të hapur, duke njoftuar edhe largimin nga bluzinjtë. Shkak për këtë largim, janë bërë vështirësitë ekonomike në klubin gjirokastrit dhe mungesa e korrektësisë nga aksionerët.  Vendimi për t’u larguar […]

Luftëtari i zhytur në krizë del sot në fushë, me një polic grek si trajner dhe pa lojtarë

Luftëtari i zhytur në krizë del sot në fushë, me një polic grek si trajner dhe pa lojtarë

Luftëtari është një nga skuadrat e “zhytura” në borxhe si i thonë shprehjes, jo vetëm ndaj shtetit apo tatimeve, por edhe ndaj lojtarëve apo dhe FSHF-së.  Praktikisht në një kampionat të një vendi normal nuk do të merrnin pjesë në garë, ndërsa sektori i licencimeve pranë FSHF-së ka kërkuar që deri në 31 korrik të […]

Gole Tavo vazhdon eksperimentet me Luftëtarin, sjell në Gjirokastër një polic grek për trajner të ekipit

Gole Tavo vazhdon eksperimentet me Luftëtarin, sjell në Gjirokastër një polic grek për trajner të ekipit

Pjesa më e madhe janë larguar apo vetëlarguar, apo dhe të tjerë që mund të vijnë në një situatë kaotike dhe pa garanci financiare. Por, ajo që të bën përshtypje është se trajneri i r ii Luftëtarit, Ilias Fyntanis është polic në profesion, e madje e ka ushtruar detyrën e dhe në vitet e fundit. […]