Liverpul, 14 vjet pritje për të fituar Champions League

Liverpul, 14 vjet pritje për të fituar Champions League

Liverpool triumfoi përballë Tottenham në finalen e madhe të Champions League, ndeshje e cila u zhvillua në stadiumin “Wanda Metropolitano”. Një ndeshje plot emocion dhe drithërima, për të kuqtë shkaktoi lotë gëzimi. Fituesit e Champions League plot krenari ngritën kupën në këtë finale të madhe. Djemtë e Kloop e treguan veten në mënyrën më të […]

Tifozja bionde futet në fushë, shihni çfarë bën Mohamed Salah (FOTO)

Tifozja bionde futet në fushë, shihni çfarë bën Mohamed Salah (FOTO)

Mohamed Salah gjithmonë është protagonist. Egjiptiani është autori i vetëm i golin në finalen e Champions Leagues kundër Tottenhamit. Rreth minutës së 25’ ishte një vajzë e veshur me rroba banje që futet brenda fushës së blertë duke ndërprerë ndeshjen. Format e saj trupore janë vërtetë “bombastike”, dhe të gjithë tifozët së bashku me lojtarët […]

Pamje +18/ Momenti kur tifozja bionde futet në fushën e finales së Champions League (VIDEO)

Pamje +18/ Momenti kur tifozja bionde futet në fushën e finales së Champions League (VIDEO)

Një episod i veçantë ndodhi në minutën e 18 të ndeshjes finale të Ligës së Kampioneve. Pavarësisht masave të sigurisë shumë të larta, një tifoze u fut në fushë duke kapërcyer rrethimin e stjuardëve të shumte të vendosur para tribunave të mbështetësve të dy skuadrave në Madrid.  Biondja, e veshur me një kostum banje ia […]

Liverpuli fiton Ligën e Kampionëve

Liverpuli fiton Ligën e Kampionëve

Liverpuli fiton për herë të 6 në historinë e vet Ligën e Kampioneve, duke mundur 2-0 Totenhemin për t’u kthyer në fronin e kampiones së Europës 14 vite pas herës së fundit, ndërsa në këtë periudhë kohore kishte humbur dy finale.  Finalja e madhe filloi menjëherë me gol rekord, pas në penalltie të akorduar për […]

Tronditet bota e futbollit, ndahet na jeta ish futbollisti i Realit dhe Arsenalit

Tronditet bota e futbollit, ndahet na jeta ish futbollisti i Realit dhe Arsenalit

Futbolli është në zi. Ish-lojtari i Sevijës, Realit dhe Arsenalit, Antonio Rejes, ka ndërruar jetë këtë mëngjes, pas një aksidenti automobilistik. Deri tani nuk bëhet asnjë detaji më shumë i ditur, klubi i Sevijës dhe Espanjolit kanë postuar në “Twitter”, këtë lajm të hidhur për futbollin spanjoll. Spanjolli ka pasur një karrierë të pasur duke […]

Futbollisti shqiptar transferohet tek Interi për 11 milionë euro

Futbollisti shqiptar transferohet tek Interi për 11 milionë euro

Pas zyrtarizimit të Antonio Kontes në stolin zikaltër, drejtuesit e klubit nga Milano, kanë filluar të mendojnë për merkaton. Sipas revistës turke “Boxer”, Interi është shumë pranë transferimit të mesfushorit me origjinë shqiptare Elif Elmas. 19-vjeçari, i cili aktivizohet me Fenerbahçen, pritet t’i bashkohet zikaltërve në ditët e ardhshme, teksa operacioni do të kushtojë rreth […]

Si trukohet një ndeshje futbolli duke blerë 3 lojtarë (Skema)

Si trukohet një ndeshje futbolli duke blerë 3 lojtarë (Skema)

Një kapiten ekipi, qendërmbrojtësit dhe portieri janë lojtarët që zakonisht kontaktohen për të trukuar një ndeshje futbolli. Ndërmjetësit që kontaktojnë pjesëtarët e klubit mund të jenë lojtarë që sapo kanë dalë në pension, ose janë shumë pranë. Ata kanë kontaktet e nevojshme për të bërë këtë detyrë. Pagesa është e ndarë në dy faza, në […]

Skandale dhe probleme me rrogat, por në Gjirokastër ka edhe nga ata që do të qëndrojnë tek Luftëtari

Skandale dhe probleme me rrogat, por në Gjirokastër ka edhe nga ata që do të qëndrojnë tek Luftëtari

Luftëtari në pjesën e dytë të sezonit ka qenë një nga ekipet më të zhurmshme. Fillimisht i mbërthyer nga kriza financiare dhe shpesh rrogat e vonuara nga 2-3 muaj, e pastaj për largimet e shpeshta të trajnerëve. Këtë sezon doli në pah edhe një problematikë tjetër, gjobat ndaj titullarëve.  Mirëpo, duket se në Gjirokastër e […]

Luftëtari kthehet në Gjirokastër me humbje 2 me 0

Luftëtari kthehet në Gjirokastër me humbje 2 me 0

Skënderbeu dhe Luftëtari u vunë përballë në Korçë në një ndeshje, ku të dyja skuadrat kishin shumë mungesa, veçanërisht gjirokastritët, të cilët nuk kanë as trajner dhe u drejtuan nga përgatitësi i portierëve Miohajloviç.  Trajneri Shehi nuk kishte qendërsulmues dhe u detyruar të luajë me treshen Bregu-Pervan-Gripshi. Përveç Krasniqit dhe Oto Xhon, munguan edhe Muzaka dhe Taipi. […]