Luftëtarit i mbërrin mesfushori i Kombëtares së Mozambikut

Luftëtarit i mbërrin mesfushori i Kombëtares së Mozambikut

Ashtu siç kishte paralajmëruar ”Panorama Sport” në numrin e sotëm, Luftëtarit i ka mbërritur afrimi i merkatos së janarit, Usama Mutumane. Mesfushori i Kombëtares së Mozambikut vlerësohet si një goditje e madhe, teksa bëhet fjalë për një lojtar me tipare difensive, që luan në rolin e një shkatërruesi.   Ardhja e Usamës shton konkurrencën në […]

Banderola kundër FSHF-së, drejtuesit e Luftëtarit denoncojnë në polici tifozët “Shqiponjat Bluzi”

Banderola kundër FSHF-së, drejtuesit e Luftëtarit denoncojnë në polici tifozët “Shqiponjat Bluzi”

Tifo-grupi  “Shqiponjat Bluzi” i ekipit të Luftëtarit kishte shpalosur një banderolë kundër Federatës Shqiptare të Futbollit gjatë ndeshjes me Partizanin, ndeshje ku gjirokastritët luanin pa tifozë për shkak të dënimit. Banderola ishte vendosur në ambientet e jashtme të stadiumit, nga ana e tribunës pranë konvitit të studentëve. Por duket se ky gjest i kushtoi shumë, […]

Largimi i Mersinit nga Luftëtari, ironizon shefi i klubit: Gëzuar Baftjar!

Largimi i Mersinit nga Luftëtari, ironizon shefi i klubit: Gëzuar Baftjar!

Deklarata e Ergis Mersinit se ishte larguar nga Luftëtari me një telefonatë, ka shkaktuar mjaft habi. Ish-kapiteni shpërtheu në kritika ndaj klubit gjirokastrit, të cilat me sa dukej nuk priteshin te Luftëtari. Batutës “suksese në jetë” të futbollistit, i ka dhënë përgjigje shefi i klubit të Luftëtarit, Gentjan Nora. “Nuk më besohet që ka folur […]

De Biasi: Përse kapiten është Agolli dhe jo Mavraj

De Biasi: Përse kapiten është Agolli dhe jo Mavraj

Pas një turneu vizitash nëpër Itali, Gjermani dhe Zvicër për të ndjekur lojtarët e kombëtares, trajneri Gianni De Biasi nuk është shumë i kënaqur nga ajo çfarë ka vënë re. “I takova disa lojtarë. I fundit ishte Sadiku, që e pashë në ndeshjen e fundit, e që për fat të keq u mund 4-0. Ai […]

Ndeshja me Luftëtarin, vlonjatët hyjnë në fushë me 7 mungesa

Ndeshja me Luftëtarin, vlonjatët hyjnë në fushë me 7 mungesa

Gentjan Mezani kërkon vetëm fitoren në ndeshjen e sotme kundër Luftëtarit. Në një prononcim për “Panorama Sport”, trajneri i Flamurtarit theksoi se nuk ndihet aspak nën presion nga humbja me Besëlidhjen, ndërsa është i bindur se skuadra e tij do të bëjë autokritikën në takimin me gjirokastritët. “Të gjithë kërkojmë maksimumin në këtë ndeshje. Ne […]

Sfida me Flamurtarin, Milinkovic: Formacionin do e vendos në varësi të gjendjes së fushës

Sfida me Flamurtarin, Milinkovic: Formacionin do e vendos në varësi të gjendjes së fushës

“Për mua, një rezultat i mirë në Vlorë është të mos humbasim”. Kështu është shprehur në konferencën e djeshme për shtyp trajneri i Luftëtarit, Mlladen Milinkoviç. Gjatë gjithë javës, serbi i pankinës është munduar t’i mbajë lojtarët me këmbë në tokë, duke shmangur euforinë, që ndoshta gjirokastritëve ua imponojnë pozitat komode që kanë në klasifikim. […]

Tifozët e Partizanit shajnë Elis Bakajn, ky i fundit i përgjigjet me gol

Tifozët e Partizanit shajnë Elis Bakajn, ky i fundit i përgjigjet me gol

Tifozeria e Partizanit ka provokuar parreshtur gjatë ndeshjes që po luhet në këto momente midis Partizanit dhe Vllanisë në stadiumin ‘Selman Stërmasi’. Tifozët e kuq kanë sharë nga familja ish-lojtarin e Tiranës Elis Bakaj, që sot mban veshur fanellën e Vllaznisë. Ironia solli që Vllaznia të kalojë në avantazh pikërisht falë Elis Bakajt në minutën […]