Europiani i Peshëngritjes, Veli nuk arrin podiumin

Europiani i Peshëngritjes, Veli nuk arrin podiumin

Në Split të Kroacisë ka nisur kampionati Europian i Peshëngritjes dhe Shqipëria merr pjesë me 10 sportistë, 8 meshkuj e 2 femra dhe pretendentët për medalje nuk mungojnë. Evangjeli Veli ishte ndër të parët sportistë që nisën aventurën e tyre në këtë eveniment të rëndësishëm. Peshëngritësja jonë mori pjesë në kategorinë deri në 53 kg, […]

Shameti flet për golin që i bëri Luftëtarit: Ma kërkonte djali, Gjirokastra të jetë e lumtur për mua

Shameti flet për golin që i bëri Luftëtarit: Ma kërkonte djali, Gjirokastra të jetë e lumtur për mua

Mbrojtësi i Kukësit, Ylli Shameti është shumë i lumtur për golin e shënuar dhe për fitoren që arriti skuadra e tij. Në një intervistë për “Panorama Sport”, ai thotë se gjirokastritët duhet ta mbështesin në luftën drejt titullit kampion. Shameti ia dedikon golin djalit të tij, i cili kishte kërkuar prej kohësh të shënonte.   […]

Humbja me Kukësin, flet trajneri: Luftëtarit i mungon eksperienca

Humbja me Kukësin, flet trajneri: Luftëtarit i mungon eksperienca

Trajneri i Kukesit nuk e mohon se ekipi vuajti dhe e zuri paniku ndaj Luftetarit ndersa Milinkovic mendon se lojtaret pesuan gola nga lojtare me shume eksperience. “Mendoj se na nevojitet më tepër eksperiencë në Superligë. Lojtarët e mi motivohen kur luajnë ndaj skuadrave kryesore, por vetëm kjo nuk mjafton. Të tre golat e kundërshtarëve […]

Vonesa në udhëtim, Rexhinaldo mban “peng” Luftëtarin

Vonesa në udhëtim, Rexhinaldo mban “peng” Luftëtarin

Luftëtari, edhe pse me mungesa, nuk do të udhëtojë drejt Kukësit i dorëzuar. Përkundrazi, bluzinjtë do tentojnë që të marrim pikë në “Zeqir Ymeri”. Kjo garanci vjen nga vetë klubi, që me anë të zëdhënësit të saj, Rigels Malile siguron që do tentohet maksimumi.   “Gjithçka po shkon mirë, grupit i është bashkuar edhe Abazaj. […]

Rrapo: Luftëtari, me mentalitet fituesi drejt Kukësit

Rrapo: Luftëtari, me mentalitet fituesi drejt Kukësit

Pas një jave përgatitjeje me intensitet të lartë, stafi teknik i Luftëtarit ka menduar që ekipi të pushojë të martën, pushim i cili vjen katër ditë para transfertës së Kukësit. Me objektiv primar vijimësisë e serisë së rezultateve pozitive, gjirokastritët janë të bindur se ata nuk do të zhgënjejnë në takimin mbyllës të fazës së […]

Shqipëri-Bosnje, ndryshime të mëdha në formacionin kuqezi

Shqipëri-Bosnje, ndryshime të mëdha në formacionin kuqezi

Të paktën 5 ndryshime pritet të ketë formacioni i Shqipërisë në ndeshjen e miqësore ndaj Bosnjës në orën 18:00 të ditës së sotme krahasuar me ndeshjen ndaj Italisë, ku u mundën 2-0. Në Elbasan Arena, në portë pritet të rikonfirmohet Thomas Strakosha. Trajneri po mendon ti japë vazhdimësi aktivizimit të talentit të Lazio-s, ndërsa Etrit […]

Pejiç: Fitojmë me Luftëtarin dhe lëmë poshtë rivalët për titull

Pejiç: Fitojmë me Luftëtarin dhe lëmë poshtë rivalët për titull

Pero Pejiç konfirmohet edhe një herë tjetër si një prej lojtarëve më të mirë te skuadra e Kukësit. Me 15 gola të shënuar në Superiore, kroati është kthyer në një pikë të fortë në sulmin e verilindorëve, të cilët janë në garë për të fituar titullin kampion dhe kryesojnë Kategorinë Superiore. Sulmuesi nuk neglizhon shënimin […]

Italianët nuk falin, fillojnë arrestimet e tifozëve që prishën ndeshjen

Italianët nuk falin, fillojnë arrestimet e tifozëve që prishën ndeshjen

Pas ngjarjeve të mbrëmshme në stadiumin e Palermos, autoritetet italiane ka nisur me ndalimin e tifozëve që hodhën flakadanët në fushë apo bënë akte dhune. “DIGOS” polica e specializuar në Itali për ngjarjet e dhunshme, ka identifikuar përmes kamerave të sigurisë të gjithë personat e dhunshëm që ndezën dhe hodhën fishekzjarrë në stadium. Mediat vendase […]

Dështon surpriza, Italia na mposht 2-0

Dështon surpriza, Italia na mposht 2-0

Ka përfunduar me rezultatin 2-0, për Italinë, ndeshja e shumëpritur e Shqipërisë, luajtur në “Renzo Barbera”. Kuqezinjtë e nisën ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme dhe kërcënuan Italinë që në minutën e parë, me një goditje të Cikalleshit, e cila përfundoi jashtë. Menjëherë më pas, është mesfushori fierak, Roshi, i cili dërgon jashtë […]

Kosova dorëzon “armët”, humbja e katërt në kualifikuese

Kosova dorëzon “armët”, humbja e katërt në kualifikuese

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll humbi 1-2 ndaj Islandës, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, duke mos iu shkëputur dot fundit të renditjes në grupin I. Skuadra e trajnerit Albert Bunjaku nuk mundi të bëjë asgjë përballë surprizës së Europianit 2016, pasi përballja ndaj ishullorëve regjistroi disfatën e katërt në 5 […]