Luftëtari për rekord shtëpiak, dy mungesa para Tiranës

Luftëtari për rekord shtëpiak, dy mungesa para Tiranës

Do të ketë përsëri mungesa titullarësh skuadra e Luftëtarit në ndeshjen që luan ditën e diel në Gjirokastër me Tiranën. Mbrojtësi Oltion Rapa që u ndëshkua me karton të verdhë një javë më parë në Durrës, por edhe Behar Ramadani që vazhdon të jetë i dëmtuar, do të mungojnë kundër bardhebluve. Në stërvitjen e djeshme […]

Tirana përgatitet për ndeshjen kundër Luftëtarit

Tirana përgatitet për ndeshjen kundër Luftëtarit

Tirana ka vijuar përgatitjet edhe dje. Bardheblutë e kanë zhvilluar në mesditë seancën, për t’u dhënë kohë lojtarëve që të festojnë me familjen Ditën e Verës. Përveç mesfushorit Afrim Taku, mungoi edhe Gentian Muça. Zv / kapiteni po kryen terapi intensive për shpinën dhe thuhet që javën e ardhshme ai mund t’i bashkohet grupit. I […]

Luftëtari luan “finalen” të dielën, në sulm për fitore ndaj Tiranës

Luftëtari luan “finalen” të dielën, në sulm për fitore ndaj Tiranës

Luftëtarit iu deshën katër javë për t’u rikthyer te fitorja. Tri pikët në transfertën e Durrësit kanë ardhur në momentin më të mirë për skuadrën bluzi, që ka “blinduar” vendin e katërt. Në Gjirokastër janë me këmbë në tokë, pasi java e 26-të i rezervon Luftëtarit një sfidë shumë se të vështirë kundër Tiranës. Nga […]

Magani, komplimentoi Luftetarin. Milinkovic, i kenaqur me fitoren

Magani, komplimentoi Luftetarin. Milinkovic, i kenaqur me fitoren

Magani i zhgenhyer nga humbja ndaj Luftetarit tha se: “Pjesa psikologjike është vendimtare në futbolli, pasi vinim pas shumë rezultateve pozitive. Nuk e kuptonim që nndja një rivali direkt duhet ta vlerësonim më mirë. Futbolli është i pamëshirshëm, në momentin kur ishim të pavendmdshëm u ndëshkuam. E merituam. Humbën qetësinë dhe zhvilluam një ndeshje të […]

Itali – Shqipëri, lajm i mire për tifozët kuq e zi

Itali – Shqipëri, lajm i mire për tifozët kuq e zi

Qeveria e futbollit shqiptar vendosi të shtyjë afatin e shitjes së biletave për tifozët që do të duan të ndjekin nga afër kombëtaren në transfertën delikate ndaj Italisë këtë fund muaji. FSHF ka çuar deri në 16 mars, limitin për tifozët që të mund të sigurojnë një vend në stadiumin “Renxo Barbera” të Palermos, për […]

Durrsakët në alarm, Teuta me paterica drejt Gjirokastrës

Durrsakët në alarm, Teuta me paterica drejt Gjirokastrës

Barazimi ndaj Skënderbeut i ka kushtuar jo pak Teutës. Në ndeshjen e radhës ndaj Luftëtarit, skuadra durrsake rrezikon të jetë pa shtatë titullarë. E sigurt është mungesa e mesfushorëve Gerhard Progni dhe Arbër Çyrbja të cilët janë pezulluar për shkak kartonash. Të dëmtuar janë Fabio Beqja, Blerim Kotobelli dhe Shpëtim Moçka, e ndërsa nuk dihet […]

Luftëtari, shterpësia e pakuptueshme e sulmit

Luftëtari, shterpësia e pakuptueshme e sulmit

Golat e tij në Gjirokastër kanë përherë aromën e pikëve. Pas dy fazave të para të shkëlqyera ku shënoi 6 herë dhe për më tepër bindi gjithë kritikët për aftësitë e tij, Reginaldo duket se a humbur disi ashtu si i gjithë Luftëtari në pjesën e dytë të sezonit. 26-vjeçari nuk arrin ta gjejë rrugën […]

Bardulla: Pika e marrë në Gjirokastër vlen shumë, ndaj Laçit e Teutës të sigurojmë mbijetesën

Bardulla: Pika e marrë në Gjirokastër vlen shumë, ndaj Laçit e Teutës të sigurojmë mbijetesën

“Në Gjirokastër morëm një pikë me shumë vlerë”, kështu është shprehur Florind Bardulla. Barazimi duket se ka rikthyer qetësinë te Vllaznia për të vazhduar garën e mbijetesës. Një gjë të tillë e pranon edhe mesfushori shkodran, ndërsa e cilëson rezultatin e së shtunës si më të drejtin.   “Një barazim në një fushë të tillë, […]

Ka “paqe” në Gjirokastër, Luftëtari barazon me Vllazninë

Ka “paqe” në Gjirokastër, Luftëtari barazon me Vllazninë

Vllaznia dhe Luftëtari kanë ndarë nga një pikë pas takimit të luajtur sot në Gjirokastër. Gjatë javës ishin hedhur dyshime për një akord mes palëve por fusha ka treguar se nuk ishte kështu. Si gjirokastritët, ashtu edhe shkodranët, kanë bërë maksimumin për të marrë tri pikët në një ndeshje të luftuar, të mbyllur pa gola, […]