Dy njerëz kanë në dorë pazarin që ekipi i Këlcyrës të mos përjashtohet. Ja çfarë duhet të ndodhë

Dy njerëz kanë në dorë pazarin që ekipi i Këlcyrës të mos përjashtohet. Ja çfarë duhet të ndodhë

Nuk ka mjaftuar një ditë e plotë që Komisioni i Disiplinës në FSHF të dilte me një vendim rreth ngjarjeve të ndeshjes Përmeti-Këlcyra ku u dhunua barbarisht gjyqtarai kryesor i takimit. Edhe pse pjesëtarët e Komisionit janë mbledhur që në mëngjesin e ditës së sotme, nëpërmjet një njoftimi në faqen e FSHF-së është bërë e […]

“Flamurtarit i duhet Bregu i Luftëtarit’

“Flamurtarit i duhet Bregu i Luftëtarit’

Tashmë ka pak ose aspak dyshime, nëse Flamurtari do të jetë apo jo forca e dytë e kampionatit. Vlonjatët duken shumë të fortë këtë sezon, e tregojnë qartë rezultatet, ndërsa lëvizjet në merkato konfirmojnë ambiciet për të fituar trofe këtë sezon.  Mbrojtësi Ditmar Bicaj, një nga titullarët me më shumë përvojë të Flamurtarit, në një […]

U takon fitorja në tavolinë, por gjirokastritët janë gati të luajnë në çdo moment

U takon fitorja në tavolinë, por gjirokastritët janë gati të luajnë në çdo moment

Ndeshja Luftëtari-Bylis, e vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë (ndeshja e kthimit), nuk u zhvillua, sepse autobusi i ekipit ballshiot pësoi defekt gjatë rrugës dhe nuk mbërriti në kohë në Gjirokastër.  Gjyqtari Sokoli zbatoi rregulloren, duke pritur 45 minuta dhe më pas u mbyll gjithçka. Sipas rregullores, Luftëtarit i takon fitorja në […]

Bregu, “minierë ari” për Luftëtarin

Bregu, “minierë ari” për Luftëtarin

Duket se do të jetë e pamundur për Luftëtarin që të mbajë në përbërjen e tij mesfushorin Dejvi Bregu. 21-vjetarit i përfundon kontrata në fund të sezonit dhe klubi po tenton që të përfitojnë sa më shumë nga shitja e tij që në merkaton e janarit. Siç mësohet, jo vetëm Flamurtari është në kërkim të […]

Luftëtari i vë syrin Kupës, ja kundërshtari i radhës

Luftëtari i vë syrin Kupës, ja kundërshtari i radhës

Luftëtari pret vetëm fjalën e FSHF-së për të kaluar në turin tjetër, megjithatë kundërshtari i radhës është zyrtarizuar. Në turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë do të përballet me Laçin. Në të tilla kushte gjirokastritët mund ta kthejnë në një objektiv real trofeun e dytë për nga rëndësia në vend. Nëse në fund të sezonit […]

Krimi Ekonomik në Gjirokastër kallëzon në Prokurori arbitrin e dhunuar në Përmet

Krimi Ekonomik në Gjirokastër kallëzon në Prokurori arbitrin e dhunuar në Përmet

Komisioni i Disiplinës në FSHF e ka shtyrë për nesër vendimin ndaj asaj që ndodhi në ndeshjen Përmeti-Këlcyra, ku u dhunua arbitri Alvi Paço. Por ndërkohë për këtë të fundit, seksioni kundër krimit ekonomik e financiar në Policinë e Gjirokastrës, ka bërë kallëzim në prokurori, pasi dyshohet se më datë 10.12.2017, në Përmet, gjatë arbitrimit […]

Bylisin e lë makina, Luftëtari pret kualifikimin

Bylisin e lë makina, Luftëtari pret kualifikimin

Sot duhet të ishte zhvilluar ndeshja e kthimit për Kupën e Shqipërisë mes Luftëtarit dhe Bylisti, megjithatë takimi i programuar për t’u zhvilluar në stadiumin “Luftëtari” të Gjirokastrës në orën 13:00 nuk është zhvilluar. Skuadra mike e Bylisit nuk është paraqitur. Megjithatë mbetet për t’u parë se çfarë do të vendoset nga komisioni i garave […]

Dhuna në ndeshjen Përmeti-Këlcyra, vendimi shtyhet për nesër. A do të përjashtohet ekipi i Këlcyrës?

Dhuna në ndeshjen Përmeti-Këlcyra, vendimi shtyhet për nesër. A do të përjashtohet ekipi i Këlcyrës?

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së ka publikuar vendimet e fundit në lidhje me ndeshjet e fundit të të gjitha kategorive. Pritej të mësohej çfarë mase do të merrej për dhunën e shkaktuar ndaj gjyqtarit Paço në ndeshjen Përmeti-Këlcyra, por ky vendim është shtyrë. “Lidhur me çështjen e ndeshjes midis KF “Përmeti” dhe KF “Këlcyra”,sipas kërkesës […]

Lajm i çuditshëm nga Gjirokastra, Luftëtari fiton në tavolinë ndeshjen ndaj Bylisit sepse…

Lajm i çuditshëm nga Gjirokastra, Luftëtari fiton në tavolinë ndeshjen ndaj Bylisit sepse…

Një lajm i çuditshëm erdhi nga Gjirokastra, teksa ekipi i Bylisit nuk është paraqitur në fushën e lojës për të diskutuar kualifikimin me Luftëtarin. Megjithatë sipas rregullores së FSHF-së, duhen 45 minuta mungese prezence në fushën e lojës, për të humbur ndeshjen në tavolinë me rezultatin 3-0.  Bylisi nuk është paraqitur në fushën e lojës […]

I riu nga Gjirokastra shpallet Kampion Kombëtar i Gjermanisë në boksin amator (FOTO)

I riu nga Gjirokastra shpallet Kampion Kombëtar i Gjermanisë në boksin amator (FOTO)

Boksieri me orgjinë orgjinë shqiptare Xhek Paskali ka garuar në Kampionatin Kombëtar të Boksit Amator. Ai ka arritur të shpallet Kampion i Gjermanisë. Pjesë e Trupës Profesioniste të Cirkut të Tiranës. Ndërsa gjyshi i tij Sotiraq Paskali është një sportis dhe artist i njohur si themelues i Trupës Profesioniste të Cirkut të Gjirokastrës. Xhek Paskali […]

1 2 3 35