Facebook, Instagram dhe Whatsapp bien në gjithë botën/ Ç’po ndodh me rrjetet sociale?

Facebook, Instagram dhe Whatsapp bien në gjithë botën/ Ç’po ndodh me rrjetet sociale?

Përdoruesit e Facebook, Instagram dhe Whatsapp po hasin probleme në të gjithë botën. Shërbimet e Facebook po përjetojnë vështirësi teknike, me përdoruesit në Evropë, Malajzi dhe disa pjesë të SHBA-ve, që raportojnë se nuk mund të aksesojnë këto gjigandë të komunikimit. Problemet janë vënë re edhe në Shqipëri, pasi aksesi në “Facebbok” është bërë i […]

Rrëzohet një avion në Maqedoni, ka viktima

Rrëzohet një avion në Maqedoni, ka viktima

Një aeroplan i vogël i tipit “Cesna PN210N” është rrëzuar në Maqedoninë e Veriut, në lokalitetin e malit “Koka e Selanikut” në malet e Jakupicës. Sipas njoftimeve të para, me këtë aeroplan po udhëtonte një familje, e cila ka humbur jetën nga fatkeqësia fatale. Bëhet fjalë për një cift bashkëshortësh me dy fëmijë. Aeroplani ka […]

Mos harroni! Nesër do të flini një orë më pak

Mos harroni! Nesër do të flini një orë më pak

Ata që nesër e kanë ditë pune do të duhet të zgjohen më herët, pasi akrepat e orës do shkojnë 60 minuta para. Më 31 mars kur të jetë ora 2 pas mesnate, akrepat do shënojnë në orën 3. Ora verore do sjellë një ditë më të zgjatur dhe natë më të shkurtër. Ndryshimi i […]

Parlamenti Europian voton kundër ndryshimit të orës

Parlamenti Europian voton kundër ndryshimit të orës

Parlamenti Europian ka mbështetur propozimin për t’i dhënë fund ndryshimit të detyrueshëm të orës të dielën e fundit të tetorit dhe të marsit. Propozimi i votuar nga europarlamentarët i jep të drejtën çdo shteti anëtar të BE-së që, duke filluar nga viti 2021, të zgjedhë nëse do të mbajë orën dimërore apo orën verore. Sipas […]

Këtë fundjavë me sytë nga qielli, ja çfarë do të ndodhë

Këtë fundjavë me sytë nga qielli, ja çfarë do të ndodhë

Këtë fundjavë do të ndodhë një fenomen natyror që mund ta shikojnë të gjithë. Në qiell do të shihni tre pika të shndritshme, të cilat ngjasojnë me yjet. Por nuk janë të tillë. Bëhet fjalë për tre planete; Venusin, Saturnin dhe Jupiterin. Këto planete në fundjavë do të jenë të dukshme për të gjithë. Ata […]