Ra nga dritarja e një ndërtese të lartë, vdes muzikanti i njohur

Ra nga dritarja e një ndërtese të lartë, vdes muzikanti i njohur

Philippe Cerboneschi (i njohur gjithashtu si “Zdar”), vdiq aksidentalisht në Paris të mërkurën, tha agjenti i tij. BBC raporton se ai ra nga nje ndertese e larte dhe gjeti vdekjen. “Ai ra aksidentalisht përmes dritares nga një kati i lartë në një ndërtese pariziene”, tha Sebastien Farran, pa dhënë detaje të mëtejshme. Cerboneschi formoi grupin […]

Arrestohet ish-presidenti i UEFA-s, Mishel Platini

Arrestohet ish-presidenti i UEFA-s, Mishel Platini

Një lajm i bujshëm na vjen nga Franca. Ish-presidenti i UEFA-s, Mishel Platini është arrestuar mëngjesin e sotëm nga Policia Franceze me akuzën për “korrupsion” dhe “manipulim të votave” në lidhje me Kupën e Botës ‘Katar 2022”. Legjenda Francës, 63-vjeçari Platini u zgjodh në vitin 2007 dhe shërbeu si president deri në vitin 2015 kur […]

Njihuni me tre verërat e dashura të Ballkanit

Njihuni me tre verërat e dashura të Ballkanit

Të thuash se Ballkani ka pasur një histori të trazuar do të ishte pak. Nën sundimin jugosllav, industria kolektive e verës ishte e fokusuar më shumë në sasi sesa në cilësi. Por siç ndodh me shumë prej ish-shteteve sovjetike, skena e verës në Ballkan po kalon një rilindje, duke u ngritur nga hiri i ish-Jugosllavisë. […]

Çmenduri nga moti, breshëri thyen xhamat e makinave (VIDEO)

Çmenduri nga moti, breshëri thyen xhamat e makinave (VIDEO)

Në qytezën rumune të Zalau duket se moti është “çmendur”. Banorët e zonës kanë filmuar gjithçka. Përveç shiut të rrëmbyeshëm, breshëri me kokrra sa një vezë ka shkaktuar dëme të mëdha. Edhe pse kjo furi breshëri nuk zgjati më shumë se 5 minuta, xhamat e shumë makinave janë bë. Për më tepër shikoni videon:

Punësoi dy anëtarë të partisë së tij në shtet, politikani rumun përfunfon në qeli (Në Shqipëri bëhet nami me punësime të tilla)

Punësoi dy anëtarë të partisë së tij në shtet, politikani rumun përfunfon në qeli (Në Shqipëri bëhet nami me punësime të tilla)

Njeriu që ka në dorë ‘de facto’ frerët e pushtetit në Rumani përfundoi prapa hekurave për korrupsion pas dështimit të përpjekjeve të tij për të apeluar një dënim të mëhershëm gjykate. Kreu i Partisë Social-Demokrate, Liviu Dragnea është dërguar në burgun e Rahovës, në periferi të Bukureshtit, skenar ky të cilin ishte përpjekur ta shmangte […]

Historia shokuese, shoferi i autobusit martohet me vajzën 16- vjeçare të shoqes: Njerëzit na paragjykojnë, por ne duhemi (FOTO)

Historia shokuese, shoferi i autobusit martohet me vajzën 16- vjeçare të shoqes: Njerëzit na paragjykojnë, por ne duhemi (FOTO)

Një shofer autobusi, 47-vjeçar është masakruar me komente në rrjet, pasi historia e tij e dashurisë u publikua në emisionin “Age Gap Love” në kanalin 5 në Britani. Personazhi në fjalë ra në dashuri me vajzën 16-vjeçare të mikeshës së tij më të afërt dhe për më tepër kreu marrëdhënie seksuale, e më pas u […]

Shpallet kënga fituese në Eurovizion

Shpallet kënga fituese në Eurovizion

Pas një nate të gjatë plot emocione është shpallur fituesi i Eurosong 2019. Shteti fitues është Holanda. 25 vjeçari Duncan Laurence me këngën ‘Arcade’ është fituesi i edicionit të 64-të të Eurovizionit. Ai ishte pretendente që prej disa muajsh. Kënga e tij flet për një dashuri të pamundur me një person që nuk jeton më. […]

Plas skandali, si po përgjohen mesazhet tona në Whats App

Plas skandali, si po përgjohen mesazhet tona në Whats App

Hakerat kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare. Kjo tregon se rrjeti i madh i komunikimit është ndjeshëm i cenueshëm nga jashtë. WhatsApp, një kompani në pronësi të Facebook, tha se sulmi shënjestroi një numër të caktuar përdoruesish […]

Moti i keq pushton Ballkanin, ja vendet që rrezikojnë përmbytje

Moti i keq pushton Ballkanin, ja vendet që rrezikojnë përmbytje

Vendet e Ballkanit po përballen me një mot të egër me shira të dendur dhe me temperatura disi të pazakonta për këtë muaj.  Vala intensive me reshje të dendura dhe erëra të forta ka goditur që nga mbrëmja e së dielës shumë rajone të Ballkanit Perëndimor, ku ka pasur edhe alarme për përmbytje. Situata është […]