Doli në party natën me shoqet, babai vret vajzën (FOTO)

Doli në party natën me shoqet, babai vret vajzën (FOTO)

Një shqiptar i identifikuar si Petrit Lekaj është arrestuar nga Policia Australiane pasi dyshohet se ka vrarë të bijën 20-vjeçare Sabrina Lekaj. Sipas raportimeve të mediave australiane vrasja e vajzës nga i ati, ka ndodhur për shkak se kishte dalë me shoqet në party natën. 20-vjeçarja u gjet e vrarë në makinë, ndërsa babai 49-vjeçar […]

Sherr masiv në plazh, të rinjtë zihen me grushta dhe shufra hekuri (VIDEO)

Sherr masiv në plazh, të rinjtë zihen me grushta dhe shufra hekuri (VIDEO)

Një sherr masiv ka ndodhur në një plazh të Barcelonës. Në konflikt u përfshinë dy grupe, njëri nga Britania dhe tjetri vendas. Pamjet janë të rënda dhe tergojnë momentin kur ata zihen ashpër me njëri-tjetrin. Pushuesit e tjerë kanë mbledhur sendet e tyre duke u larguar, ndërsa fëmijët u tmerruan nga skena që panë. Nuk […]

Mbroni celularët nga hakerat me 5 metoda

Mbroni celularët nga hakerat me 5 metoda

Ne i shfrytëzojmë telefonat për çfarëdo. Prej shkëmbimeve bankare deri te thirrja e një taksie, shkrepja dhe shpërndarja e fotografive, porositja e ushqimit, apo të qëndruarit në kontakt me shokë dhe familjarë. Si e tillë, është me rëndësi që informacionet që keni në telefon të mbesin të sigurta, derisa janë në dispozicion vetëm për njerëzit […]

‘Gjeni një mënyrë për t’u shkëputur nga Facebook-u’, ish-bashkëthemeluesi i Apple bën paralajmërimin e fortë

‘Gjeni një mënyrë për t’u shkëputur nga Facebook-u’, ish-bashkëthemeluesi i Apple bën paralajmërimin e fortë

Ish-bashkëthemeluesi i Apple-it, Steve Wozniak, i këshillon përdoruesit e Facebook-ut të dalin nga rrjeti për shkak të shqetësimeve në rritje për privatësinë. Wozniak e ka mbyllur llogarinë e tij në vitin 2018 pas skandalit të Cambridge Analytica. “Për shumë si puna ime, këshilla ime është: gjeni një mënyrë për t’u shkëputur nga Facebook-u.” I pyetur […]

Lindje-Perëndim: Përse e braktisën grekët Tsiprasin?!

Lindje-Perëndim: Përse e braktisën grekët Tsiprasin?!

Pas gati një dekade masash të egra anti-krizë, grekët e treguan qartë se janë të lodhur e të zemëruar. Çmimin e pakënaqësisë së grumbulluar në kohë, për të shpërthyer në mënyrën më të qartë që populli ka për ta treguar vullnetin e vet, Aleksis Tsipras e pagoi me dorëzimin e çelësave të zyrës së kryeministrit. […]

Përplaset autobusi, 29 persona ndërrojnë jetë, 18 të plagosur

Përplaset autobusi, 29 persona ndërrojnë jetë, 18 të plagosur

Të paktën 29 persona kanë humbur jetën dhe 18 të tjerë janë plagosur si pasojë e përplasjes së një autobusi me udhëtarë. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm, dhe raportohet se shkak i tij u bë shpejtësia e lartë me të cilën po ecte shoferi. Autobusi po udhëtonte drejt New Delhi. Ai u përplas […]

E padëgjuar më parë, kokoshi paditet në gjykatë për një arsye të pabesueshme. Banorët hidhen në protesta (FOTO)

E padëgjuar më parë, kokoshi paditet në gjykatë për një arsye të pabesueshme. Banorët hidhen në protesta (FOTO)

Një gjel me emrin Moris, kënga e hershme e mëngjesit e të cilit ka irrituar fqinjët në ishullin francez të Oleronit, është në qendër të një beteje gjyqësore që ka ndezur edhe protesta në fshat. Vetë Moris nuk ishte i pranishëm në seancën gjyqësore të mbajtur në qytezën perëndimore Roshfort, nuk ishin as akuzatorët e […]

Bie Facebook, Instagram dhe What’sApp. Çfarë po ndodh me rrjetet sociale

Bie Facebook, Instagram dhe What’sApp. Çfarë po ndodh me rrjetet sociale

Rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe What’sApp kanë pësuar rënie që prej orës 15:00 të mesditës së sotme. Për më shumë se një orë dy aplikacionet më të përdorura hasën probleme duke mos u mundësuar përdoruesve aksesin në këto rrjete sociale apo dhe shkëmbimin e mesazheve përmes tyre, kryesisht postimet me fotografi. Në What’sApp për momentin […]