Gjermani, gruaja nxjerr në shitje burrin në eBay

Gjermani, gruaja nxjerr në shitje burrin në eBay

Një 40-vjeçare nga Hamburgu, Gjermani e lodhur nga bashkëjetesa me burrin e saj vendosi ta nxjerrë atë në shitje në eBay ditën e Krishtlindjeve. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja gjermane, Berliner Morgenpost. “Bashkëshort i përdorur” ishte titulli i lajmërimit të saj ndërsa më tej vazhdonte. “Kam kuptuar se jemi shumë të ndryshëm e […]

Vajza shqiptare nxjerr në shitje virgjërinë, shihni çfarë ofertash të ‘çmendura’ që i vijnë (VIDEO)

Vajza shqiptare nxjerr në shitje virgjërinë, shihni çfarë ofertash të ‘çmendura’ që i vijnë (VIDEO)

Numri i telefonit të vënë nga vajza e infiltruar nga emisioni BOOM në Ora News, e cila kishte nxjerrë në shitje virgjërinë, mori mbi 6500 telefonata në vetëm një javë, pa llogaritur sms dhe mesazhet në whatsapp. BOOM përzgjodhi telefonatat më interesante, nisur nga ofertat e tyre. Më e vogla ishte një rimbushje telefoni, ndërsa […]

Del video e Edi Ramës në dush

Del video e Edi Ramës në dush

Kryeministri Edi Rama duket se do të jetë i ftuari i radhës në programin “Xing për Ermalin”. Në videon promovuese të episodit pasues të këtij programi, në një sekuencë, pasi Ermali me humor dëgjohet duke thërritur “Kur do flasim”, Rama shfaqet në dush duke thënë “Po mbylle mor atë gojë”. Kryeministri duket jashtë kornizës të […]

E pabesueshme por e vërtetë, 13-vjeçarja shqiptare sjell në jetë fëmijën e saj të parë

E pabesueshme por e vërtetë, 13-vjeçarja shqiptare sjell në jetë fëmijën e saj të parë

Ajo është vetëm 13 vjeçe, por ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë. Bëhet fjalë për një vajzë nga Kosova. “Telegraf” raporton se, lindja ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Po ashtu mësohet se 13-vjeçarja ka lindur në javën e 33 të shtatzënisë. “Lindja është kryer […]

Memet që tmerrojnë Lindita Nikollën (FOTO)

Memet që tmerrojnë Lindita Nikollën (FOTO)

Lindita Nikolla deklaroi sot në Kuvend se nëse do të jepte dorëheqjen nga protestat e studentëve do të kishte shpëtuar nga shumë akuza dhe meme. “Lindita dil nga ministria të kanë ardhur studentët dhe jo ushtria” – thanë studentët dhe unë dola dhe nuk e kam problem, për të mos turpëruar askënd. Do kishte qenë […]

Plas humori me protestën e studentëve dhe përfshirjen e forumeve rinore (FOTO)

Plas humori me protestën e studentëve dhe përfshirjen e forumeve rinore (FOTO)

Forumet rinore të tre forcave kryesore politike në vend, kanë tentuar të marrin në dorë kontrollin e protestës së studentëve. Ata janë shfaqur në disa studio televizive për të folur lidhur me problemet e Universitetit duke fshehur angazhimin e tyre në politikë. Kaq ka mjaftuar që faqet e njohura të humorit të ironizojnë situatën e […]

Protesta e studentëve, parrullat dhe mesazhet më pikante (FOTO)

Protesta e studentëve, parrullat dhe mesazhet më pikante (FOTO)

Studentët kanë organizuar protestën e 4-t të tyre në tubimin që përkon me 8 Dhjetorin, Ditën e Rinisë që kujton lëvizjen studentore e cila solli rrëzimin e regjimit diktatorial. Paraditen e sotme, mbledhja e studentëve ka nisur para ambienteve të Korpusit Universitar e më pas me pankarta në duar ata kanë marshuar drejt Ministrisë së […]