Hazbi Kasaj ‘brenda’ Neritan Cekës: I ç’mallkoj të gjithë për 30 qershorin, sidomos ata të lagjes sime. Qenkam bërë… (VIDEO)

Hazbi Kasaj ‘brenda’ Neritan Cekës: I ç’mallkoj të gjithë për 30 qershorin, sidomos ata të lagjes sime. Qenkam bërë… (VIDEO)

Politikani Neritan Ceka një javë më parë mallkoitë gjithë shqiptarët që do të shkonin të votonin në 30 qershor. Mbrëmjen e sotme në emisionin “360 Gradë” në “Ora News”, Ceka ç’mallkoi të gjithë ata që për ideal të partisë, nuk duan bukë as ujë, të shkojnë të votojnë në 30 qershor. “Falenderoj të gjithë facebook-sat […]

Kush është Lulzim Basha? Plas gallata në rrjet (FOTO)

Kush është Lulzim Basha? Plas gallata në rrjet (FOTO)

Që prej së shtunës, Lulzim Basha praktikisht ka dalë jashtë loje. Tashmë gjithë betejën opozitare, e ka “rrëmbyer” Ilir Meta. Opozitarët e shohin këtë të fundit, si “njeriun që ia mblodhi Ramës” me një lëvizje, ndërkohë që Lulzim Basha ka muaj të tërë në rrugë dhe ka bërë 8 protesta kombëtare, me premtimin se do […]

Niko Shupulit i del partia nga kontrolli, PD Përmet i uron ditëlindjen Lulzim Bashës me demokratët e Pukës (FOTO)

Niko Shupulit i del partia nga kontrolli, PD Përmet i uron ditëlindjen Lulzim Bashës me demokratët e Pukës (FOTO)

Demokratët e Përmetit me sa duket janë të hutuar sa që edhe urimet në rrjetet sociale për ditëlindjen e kryetarit Lulzim Basha, i marrin copy-paste nga faqe të tjera, por harrojnë që t’i përshtasin siç duhet. Kështu ka ndodhur sot, ku në faqen e PD Përmet është uruar ditëlindja e Bashës përmes demokratëve të Pukës. […]

Lajthit Neritan Ceka: Ju zëntë buka e kalamajve nëse shkoni në votime (VIDEO)

Lajthit Neritan Ceka: Ju zëntë buka e kalamajve nëse shkoni në votime (VIDEO)

Ish-kreu i Aleancës Demokratike dhe një prej figurave kryesore të politikës post-komuniste, Neritan Ceka, ka shpërthyer mbrëmjen e djeshme me mallkime ndaj atyre që do të votojnë në 30 qershor. “Shqiptarë, ju vraftë Zoti dhe ju qërrofshin sytë nëse votoni. Ju zëntë buka e kalamajve”, tha Ceka ndër të tjera, teksa shtoi se të drejtën […]

‘Akullorja që kërkoni nuk gjendet për momentin’, plas gallata me përgjimet (Memet)

‘Akullorja që kërkoni nuk gjendet për momentin’, plas gallata me përgjimet (Memet)

Përgjimet e gazetës gjermane “BILD” kanë tronditur politikën, opinionin publik, por kanë shfrenuar dhe fantazinë e rrjetit. Faqet satirike kanë paraqitur me anë të “memeve” situatën në politikën shqiptare. Një ndër faqet më të ndjekura “Brryli Broadway”, ka vënë në shënjestër kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako, i cili ishte protagonisti kryesor i bisedave të përgjuara […]

Hazbi Kasaj zbulon planin: Shtëpia publike në Këlcyrë do të ketë 20-30 dhoma. Për ta inaguruar do ftoj Ermal Mamaqin (VIDEO)

Hazbi Kasaj zbulon planin: Shtëpia publike në Këlcyrë do të ketë 20-30 dhoma. Për ta inaguruar do ftoj Ermal Mamaqin (VIDEO)

Gjatë intervistës tek Ermal Mamaqi, kandidati atipik për Bashkinë Këlcyrë, Hazbi Kasaj, ka folur edhe për projektin e hapjes së një shtëpie publike në qytetin e tij. Ai tha se shtëpia publike në Këlcyrë do të ketë 20 deri në 30 dhoma në mënyrë që të mos krijohet radhë. Kasaj tha se hapësira për një […]