Qyfyre në ndeshjen ku luante Tepelena, sulmuesi ndryshon uniformën dhe futet portier

Qyfyre në ndeshjen ku luante Tepelena, sulmuesi ndryshon uniformën dhe futet portier

Futbolli është loja që gjithmonë prodhon të papritura. Çudia e radhës ka ndodhur dje në Kategorinë e Dytë në ndeshjen Maliqi-Tepelena që vendasit e fituan me rezultatin 4-1. Portieri i Maliqit, Vollga u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 65-të dhe si për koeçidencë vendasit nuk kishin portier rezervë. Kështu, si për emergjencë, sulmuesi […]

Pylli i vdekjes në Fier, të vërtetat që fshihen aty (Foto)

Pylli i vdekjes në Fier, të vërtetat që fshihen aty (Foto)

Shqipëria është e njohur për bukurinë e pyjeve të saj, por në Fier një pyll është i njohur më shumë për emrin e tij sesa për bukurinë. Pylli që ndodhet afër plazhit të Semanit mban emrin “Pylli i Vdekjes”. E ka marrë këtë emër sepse në kohën e regjimit komunist aty kryheshin ekzekutimet e të […]

Veshja e çuditshme e Ramës në Gjirokastër (FOTO)

Veshja e çuditshme e Ramës në Gjirokastër (FOTO)

Rama ka qenë në një takim me të rinjtë e Gjirokastrës që votojnë për herë të parë, por ajo që ka tërhequr vëmendje është veshja e tij. Edhe pse pas bërjes kryetar partie dhe kryeministër, stili i tij u bë më serioz, ai nuk harron të kthehet në origjinë duke luajtur me veshjen. Në Bashtenë e […]

VIDEO+18/ Filmon gruan nudo në shtëpi dhe e poston në internet

VIDEO+18/ Filmon gruan nudo në shtëpi dhe e poston në internet

Një burrë nga Krimea ka publikuar një video ku shfaqet edhe gruaja e tij e zhveshur totalisht. Ai përmes kësaj video është munduar që t’ju tregoj të gjithëve për bukurinë e gruas së tij. Ajo po cilësohet edhe si “Hirushja e Krimesë” për shkak të bukurisë përrallore që ka.

Shihni gafën në faqen e Bashkisë Tepelenë (FOTO)

Shihni gafën në faqen e Bashkisë Tepelenë (FOTO)

Kreu i Bashkise se Tepelenes, Tërmet Peçi, u be i njohur gjate fushates elektorale per gafen e tij ne nje fjalim para zgjedhësve, ku ne vend te thoshte fitore peblishitare, tha fitore “publicitare”. Por sot ne nje postim ne faqen e Facebook te Bashkise se Tepelenes, vjen gafa e radhes, e cila në fakt nuk […]

Takimi Rama-Basha, plas humori në rrjet (FOTO)

Takimi Rama-Basha, plas humori në rrjet (FOTO)

Pas reagimit të kryeministrit Edi Rama, duke e ftuar kreun e opozitës Lulzim Basha për takim, në rrjetet sociale ka plasur humori. Në foto-montazhin e mëposhtëm, Rama, Meta dhe Basha komunikojnë mes tyre përmes teksteve të këngëve të njohura. Komentet janë të tepërta.

“Antena”, në qeverinë e besimit Dasho Aliko bëhet drejtor policie në Gjirokastër

“Antena”, në qeverinë e besimit Dasho Aliko bëhet drejtor policie në Gjirokastër

“Antena brenda familjes” është një prej rubrikave satirike më të vjetra dhe të lexuara të gazetës TemA. Kësaj radhe është zgjedhur të ironizohet kërkesa e Ilir Metës për formimit e Qeverisë së Besimit. Nën titulli “Ditari i Megi Pjeshkës: Ju tregoj qeverinë e re të Besimit!”, pjesë e shkrimit është edhe ish-kryetari i Komunës Lazarat, Dasho Aliko, të […]

VIDEO/ “Je idiot! Budalla! Gomar!”/ Plas sherri në “Opinion”, Fevziu fut reklamat

VIDEO/ “Je idiot! Budalla! Gomar!”/ Plas sherri në “Opinion”, Fevziu fut reklamat

Ka degjeneruar në ofendime personale debati mes dy tëh ftuarve të mbrëmjes së të martës në emisionin “Opinion” në Tv Klan. Kryeredaktori i gazetës “Panorama”, Robert Rakipllari i është drejtuar analistit Lorenc Vangjeli me një sërë fyerjesh. “Je idiot! Gomar! Çfarë të të them unë ty. Ta kamë thënë dhe po ta them sërish” – […]