U fotografua me këmbë përpjetë në makinë, shkarkohet zv.ministri

U fotografua me këmbë përpjetë në makinë, shkarkohet zv.ministri

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, mëngjesin e sotëm ka liruar nga detyra zëvendësministrin e Bujqësisë Shukri Maxhuni. “Sot kam liruar nga detyra zëvendësministrin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Shukri Maxhuni”, ka shkruar Haradinaj në Facebook. Kujtojmë se ditë më parë, Maxhuni gjatë një udhëtimi me veturë zyrtare, mbante këmbët në xhamin e […]

Kriza politike/ Zbulohet kur do të takohen Rama dhe Meta

Kriza politike/ Zbulohet kur do të takohen Rama dhe Meta

Ditën e sotme në studion e emisionit “Trokit” në INTV ka qenë i ftuar astrologu Jorgo Pulla i cili ka bërë një parashikim mujor. Astrologut Pulla i janë dhënë dy data, nga moderatori i emisionit, për të parë kombinimet e tyre dhe i është thënë se dy personat janë një një konflikt me njëri tjetrin. […]

Çudirat e me zgjedhjet, kjo është qendra ku kanë votuar vetëm meshkuj (FOTO)

Çudirat e me zgjedhjet, kjo është qendra ku kanë votuar vetëm meshkuj (FOTO)

Ka përfunduar numërimi i votave edhe në Bashkinë Përrenjas, ku fitues ka dalë Nuri Belba, përballë rivalit të tij Myslim Karriqi. Belba ka arritur të sigurojë 7054 vota, ndërsa rivali i tij 550. Mirëpo, ajo çfarë ka dalë nga qendrat e votimit kanë befasuar jo pak qytetarë. Në një qendër votimi, kanë votuar vetëm burra […]

Një ditë para zgjedhjeve, ikën Edi Rama (VIDEO)

Një ditë para zgjedhjeve, ikën Edi Rama (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka thyer heshtjen zgjedhore duke publikuar në Instagram një video nga emisioni i djeshëm tek Sokol Balla, ku moderatori i tha kryeministrit sloganin e opozitës “Rama ik”. Rama e shoqëron postimin me një urim për një fundjavë të mbarë. “✌️– fundjavë të bukur të bukur të gjithëve ju –❤️”-shkruan kryeministri. Shqipëria sot […]

Hazbi Kasaj: Klemend Ndoni mban 40 dembelë në Bashkinë Këlcyrë. Edhe Ramën do ta ftojë tek shtëpia publike që do hapet (VIDEO)

Hazbi Kasaj: Klemend Ndoni mban 40 dembelë në Bashkinë Këlcyrë. Edhe Ramën do ta ftojë tek shtëpia publike që do hapet (VIDEO)

Hasbi Kasa është shndërruar në një nga personazhet më interesante të politikës shqiptare për shkak të “mallkimeve” që i bën herë pas here elektoratit që nuk e voton. Këtë herë, kandidati për Bashkinë Këlcyrë nuk i ka kursyer mallkimet as për liderët kryesorë të vendit. Shihni intervisten e tij ne emisionin ‘Fiks Fare’.

‘Mirë se erdhe Edi Rama, ti je burrë që s’do reklama’, ja teksti i këngës që Goliku këndoi mbrëmë para Edi Ramës

‘Mirë se erdhe Edi Rama, ti je burrë që s’do reklama’, ja teksti i këngës që Goliku këndoi mbrëmë para Edi Ramës

Një ditë më parë në Tepelenë, kryeministri Edi Rama u prit me këngë polifonike nga Golik Jaupaj dhe grupi i tij. Goliku madje, që dikur i ka kënduar edhe Enver Hoxhës, dje i kishte ngritur këngë kryeminstrit Edi Rama. Teksti i saj është ky që lexoni më poshtë. Mirë se erdhe Edi Rama.,/ Ku nuk të […]

Njihuni me ‘Mand ndërtuesin’, kryebashkiaku i Fierit bën këngë për fushatën elektorale (VIDEO)

Njihuni me ‘Mand ndërtuesin’, kryebashkiaku i Fierit bën këngë për fushatën elektorale (VIDEO)

“Mand ndërtuesi”, kjo është kënga e fundit që përdoret nga Armando Subashi për të bërë fushatë në qytetin e Fierit. Një këngë fëmijësh e dubluar, për të cilën Subashi është shprehur se është një dhuratë shumë e bukur.  Në fushatat elektorale në vendin tonë shfrytëzohet çdo gjë, me qëllimin e marrjes së votave. Por çfarë […]

Kishte lezet në kohën e LSI-së…

Kishte lezet në kohën e LSI-së…

Një qytetar ka zgjedhur të publikojë një fotografi gjatë zgjedhjeve të kaluara ku shfaqet i buzëqeshur. Ai mban në duar një pako ushqimore e cila ka të stampuar logon e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe sloganin e saj të fushatës. Fotografia është bërë virale në rrjetet sociale ku e kanë konsideruar si “kohët e bollëkut”, […]