Hazbi Kasaj përballë Ermal Mamaqit: Nëse Këlcyra nuk më zgjedh mua kryetar bashkie, popullsia do të pakësohet nga përhapja e kancerit (VIDEO)

Hazbi Kasaj përballë Ermal Mamaqit: Nëse Këlcyra nuk më zgjedh mua kryetar bashkie, popullsia do të pakësohet nga përhapja e kancerit (VIDEO)

Hazbi Kasaj, kandidati i tretë për të fituar Bashkinë Këlcyrë, ka qenë sonte i ftuar në emsionin ‘Xing me Ermalin’. Ndër të tjera ai ka përsëritur shprehjen e tij të famshme se kush nuk e voton, i uron që ta prekë kanceri. Sipas Kasajt, nëse votuesit e Këlcyrës nuk e zgjedhin kryetar bashkie, sëmundja e […]

Rivali i Klement Ndonit në Këlcyrë, Hazbi Kasaj ka një mallkim tjetër: Iu thaftë krahu e mendja, e mbetshin të ngrirë në jetën e tyre kush nuk më voton mua (VIDEO)

Rivali i Klement Ndonit në Këlcyrë, Hazbi Kasaj ka një mallkim tjetër: Iu thaftë krahu e mendja, e mbetshin të ngrirë në jetën e tyre kush nuk më voton mua (VIDEO)

I njohur për shprehjen “I rëntë kanceri në grykë atyre që s’më votojnë”, kur kandidoi në 2001-shin për deputet, Hasbi Kasa ka vendosur të kandidojë sërish, këtë herë për Bashkinë e Këlcyrës. “Jam alternativa dhe zgjidhja për tërë problemet e njerëzve”, shprehet ai për Fiks Fare, duke thënë se nuk është faji i atij që […]

Fushata në Tepelenë, Tërmet Peçi nuk heq dorë nga gafat, ja çfarë ka thënë sërish kësaj here (VIDEO)

Fushata në Tepelenë, Tërmet Peçi nuk heq dorë nga gafat, ja çfarë ka thënë sërish kësaj here (VIDEO)

Ndërsa 4 vite më parë zotohej se do të merrte një fitore publiçitare, kësaj radhe zotohet për një fushatë publiçitare. Është fjala për Tërmet Peçin, kryebashkiakun që kandidon për një mandat të tretë në Tepelenë. Natyrisht që kesaj radhe e thotë me shaka ndryshe nga fushata e shkuar kur i shpëtoi si gafë. Gjatë një […]

Ndërpritet ndeshja, arbitri shkon në tualet (VIDEO)

Ndërpritet ndeshja, arbitri shkon në tualet (VIDEO)

Në futboll sfidat mund të ndërpriten shumë herë e për arsye të ndryshme, por në sfidën mes Chaves dhe Nacional kjo ndërprerje ishte tepër e veçantë. Arsyeja u bë arbitri anësor pasi nuk mund të qendronte pa shkuar në tualet. Ndeshja u ndërpre për 3 minuta, e më pas kur u rikthye arbitri u prit […]

‘Kaubojsi’ i PD-së në Kuvend: Gramoz Ruçi i fiton bastet se është nga Tepelena

‘Kaubojsi’ i PD-së në Kuvend: Gramoz Ruçi i fiton bastet se është nga Tepelena

Deputeti i ri Partisë Demokratike në Parlament, Kujtim Gjuzi duke folur nga foltorja e Kuvendit, drejtuar sekretarit  të Partisë Socialiste Taulant Balla ka folur në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit duke u shprehur se  nuk është mirë të shkojmë në zgjedhje me mungesa. Por më tej sic e ka zakon, Gjuzi rrëshqet nëpër batuta […]

Deputeti ‘kaubojs’ i PD-së prezanton në Tepelenë kandidatin për Këshillin Bashkiak

Deputeti ‘kaubojs’ i PD-së prezanton në Tepelenë kandidatin për Këshillin Bashkiak

Kujtim Gjuzi deputeti që hyri në Kuvend nga lista e PD-së është kthyer në personazh të kohëve të fundit për shkak të retorikës së tij, veshjes, batutave dhe gjithë qasjes që ka ndaj politikës. Si kryetar i Partisë Konservatore ai ka qenë së fundi edhe në Tepelenë ku ka prezantuar kandidatin për anëtar të Këshillit Bashkiak. […]