Shën Valentini në Gjirokastër, historia e Qamilit dhe Merjemes, çifti që është njohur në azile (VIDEO)

Shën Valentini në Gjirokastër, historia e Qamilit dhe Merjemes, çifti që është njohur në azile (VIDEO)

Shën Valentini nuk është një festë ekskluzive vetëm për çiftet e reja. Përjashtim nuk bëjnë as më të vjetërit, të cilët e shfrytëzojnë simbolikën e kësaj dite për t’i shprehur dashurinë njëri-tjetrit. Kështu ndodh edhe në Gjirokastër me Qamilin dhe Merjemen. Ata nuk janë thjesht një çift të moshuarish dhe kaq. Por të veçantën e […]

Djali nga Tepelena rrëfen në ‘Zonë e Lirë’ homoseksualitetin e tij. Dikur luante me kukulla, sot drejton një biznes me 7 milionë euro xhiro në vit

Djali nga Tepelena rrëfen në ‘Zonë e Lirë’ homoseksualitetin e tij. Dikur luante me kukulla, sot drejton një biznes me 7 milionë euro xhiro në vit

Elton Ilirjani, djali nga Tepelena që e ka pranuar publikisht orientimin e tij seksual duke deklaruar se është gay, sonte në mbrëmje është i ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’ në Tv Klan. Ai do të rrëfejë jetën e tij. Dikur fëmijë luante me kukulla në Tepelenë, sot drejton një kompani punësimi e cila ka […]

Gjirokastriti lan makinën në mes të shiut, pamjet që bëjnë xhiron në rrjetet sociale (VIDEO)

Gjirokastriti lan makinën në mes të shiut, pamjet që bëjnë xhiron në rrjetet sociale (VIDEO)

Një person në Gjirokastër është duke larë automjetin e tij, të cilin e ka parkuar në lagjen ’18 Shtatori’, pranë vendit të quajtur ‘Ura e Lumit’. Por ndërkohë është edhe duke rënë shi. Video ka përfunduar te ‘Jeta Osh Qef’, e cila ironizon me legjendën urbane se gjirokastritët kursejnë në cdo gjë, përfshi këtu edhe makinat që […]

Palestra me foton e Edi Ramës në Tepelenë, Tërmet Peçi e “bën sefte” me një trepikësh basketbolli (VIDEO)

Palestra me foton e Edi Ramës në Tepelenë, Tërmet Peçi e “bën sefte” me një trepikësh basketbolli (VIDEO)

Qyteti i Tepelenës tashmë ka një palestër të re, të cilën duket se e ka “bërë sefte” vetë kryetari i Bashkisë, Tërmet Peçi, teksa ka bërë një lojë basketbolli me disa persona të tjera. Në një video të postuar në faqen e Facebook-ut të Pallatit të Kulturës së këtij qyteti, shihet teksa Peçi ka shënuar […]

Tv Gjirokastra del blof me kronikën për portalin e bashkëqeverisjes, shihni pamjet (VIDEO)

Tv Gjirokastra del blof me kronikën për portalin e bashkëqeverisjes, shihni pamjet (VIDEO)

 Platforma e bashkëqeverisjes me qytetarët e prezantuar në tetor të vitit 2017 nuk është aq e njohur për qytetarët në Gjirokastër. Ndonëse televizioni publik Gjirokastra kishte përgatitur sot një kronikë për këtë çështje dhe ku pretendohej se qytetarët kishin njohuri për portalin dhe madje e përdornin, fjalët e vetë njerëzve të pyetur në rrugët e […]

Marrëveshja e detit me Greqinë, plas gallata në rrjet (FOTO)

Marrëveshja e detit me Greqinë, plas gallata në rrjet (FOTO)

Që prej pasdites së djeshme, në rrjetet sociale ka shpërthyer një furi komentesh, me frikën se po i falet det Greqisë. Situata u qetësua disi pas sqarimeve të autoriteteve shqiptare. Megjithatë, në rrjet vazhdojnë spekulimet dhe frika se mos Edi Rama po “kurdis” diçka të keqe në kurriz të Shqipërisë. Si zakonisht, në raste të […]

‘Mos më çaj by**ën ti mua’, telefonuesi shpërthen kundër Ardit Gjereas

‘Mos më çaj by**ën ti mua’, telefonuesi shpërthen kundër Ardit Gjereas

“E diela shqiptare” duket se ka sjellë surpriza të pakëndshme për moderatorin Ardit Gjebrea, i cili u përfshi në një diskutim banal me një telefonues. Me sa duket gjatë rubrikës “Shihemi në gjyq”, situata duket se ka dalë jashtë kontrollit. Në një lidhje telefonike që shtetasi Ferdinand bëri me avokaten Eni Çobani, për një problem […]

Protesta, plas gallata në rrjet (FOTO)

Protesta, plas gallata në rrjet (FOTO)

Ditën e sotme opozita e vendit protestoi në sheshin “Dëshmorët e Kombit” duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama. Krahas informacioneve në media, rrjetet sociale kanë përcjellë pamjen tjetër të kësaj proteste. Më poshtë po përcjellim disa prej memeve më interesante që shoqëruan zhvillimet e sotme. Hidhini një sy. 

Nëse bëni këto gjëra, ju nuk do të bëheni kurrë me para

Nëse bëni këto gjëra, ju nuk do të bëheni kurrë me para

Ëndrra e çdo njeriu është që të jetë i pasur dhe të ketë një jetë përplot udhëtime, ushqime të shijshme e gjëra të tjera relaksuese. Mirëpo, jo të gjithë kanë fatin që të realizojnë ëndrrat e tyre. Disa njerëz thjesht kanë fat, disa të tjerë punojnë shumë që të arrijnë atë se çka dëshirojnë nga […]

1 2 3 15