Riselda nuk ndalet as me puthje nën ujë

Riselda nuk ndalet as me puthje nën ujë

Pasi nuk ka lënë gjë pa e çuditur publikun përmbi tokë Riselda Sejdia, nuk ndalet as nen ujë. Ajo dhe bashkëshorti i saj, Ajdin Sejdia, duket se janë duke kaluar disa momente mjaft romantike në jetën e tyre. Ata kanë shkuar në Dubai për festat e fundvitit, bashkë me djalin e tyre, Brahimin dhe po shijojnë rrezet […]

Foto e Mis France shkakton skandal racist në Paris

Foto e Mis France shkakton skandal racist në Paris

Në 18 dhjetor të këtij viti Alica Aylies u shpall vajza më e bukru e Francës në bazë të pëlqimit të publikut dhe jurisë. Ajo siç e do zakoni pozoi këtë javë për revistën e njohur Paris Match. Ajo duket në plazh dhe në prag të festave ka pozuar me një fustan të kuq dhe […]

Dështon votimi, akuza për manipulim ndaj drejtuesve të Festivalit

Dështon votimi, akuza për manipulim ndaj drejtuesve të Festivalit

Sikur mos mjaftonte atmosfera e vakët artistike që u ofrua gjatë dy netëve në jubileun e 55-të të FiK, “qershia mbi tortë” ishte votimi për këngëtarët finalistë. Formula e re sivjet; “Vota e publikut vlen sa dyfishi i votës së një anëtari jurie”, duket se ishte thjesht një farsë. Pasi konkretisht, publiku hasi probleme në votim […]