Shqiptarët i vodhën shtëpinë, flet këngëtari grek

Shqiptarët i vodhën shtëpinë, flet këngëtari grek

Këngëtari i njohur grek Lefteris Pantazis, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Zonë e Lirë’ në Tv Klan, sëbashku me Devis Xherahun. Ndër të tjera Pantazis foli lidhur me grabitjen e shtëpisë së tij, disa muaj më parë ku mediat greke shkruan se autorë të dyshuar ishin dy shtetas shqiptarë. I pyetur nëse […]

Gazetarja e thotë troç: Meshkujt shqiptarë çmenden për mamatë e martuara

Gazetarja e thotë troç: Meshkujt shqiptarë çmenden për mamatë e martuara

Gazetarja e njohur e showbizit, Dasara Karaiskaj ishte e ftuar pasditen e djeshme në emisionin ‘Thumb’.Ajo ka zbuluar shumë të fshehta si për anën profesionale, ashtu edhe për jetën private. E pyetur nëse flirton, Dasara pranoi se i pëlqen kur dikush e sheh dhe sidomos pas lindjes së vajzës ka pasur shumë ngacmime. ‘Duke qenë […]

Ish-zëdhënësja e PD-së i ‘ngul shigjetën’ Kryeministrisë

Ish-zëdhënësja e PD-së i ‘ngul shigjetën’ Kryeministrisë

Ish-zëdhënësja e PD-së, Ori Nebiaj, ka përzgjedhur një mënyrë origjinale për të protestuar sot në sheshin përpara Kryeministrisë. E frymëzuar nga pamjet që thyen rrjetin pas protestës së 16 Shkurtit, ku një qytetar qëllonte në mënyrë simbolike me një shtizë të improvizuar Kryeministrinë, ajo e ka stamposur këtë akt në bluzën e saj.  

Grida Duma i jep fund martesës, nuk dihen arsyet e divorcit të ish-deputetes së PD-së

Grida Duma i jep fund martesës, nuk dihen arsyet e divorcit të ish-deputetes së PD-së

Ish-deputetja e PD, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma ka vendosur ti japë fund martesës me bashkëshortin Ilir Shqina, i cili më parë ka qënë pedagog i Gridës dhe diplomat në ambasadën Shqiptare në Slloveni.  Ish-deputetja e PD, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma ka vendosur ti japë fund martesës me […]

“Kishte 4 lidhje paralele”/ Aktori i Portokallisë demaskon ish-të dashurën (FOTO)

“Kishte 4 lidhje paralele”/ Aktori i Portokallisë demaskon ish-të dashurën (FOTO)

Aktori i Portokallisë ka shpërthyer në Instagram kundër ish-të dashurës, fill sapo marrëdhënia e tyre ka marrë fund. Siç kuptohet nga një sërë mesazhesh ofenduese, ndarja ka ardhur si pasojë e tradhtisë, ku sipas tij “ajo kishte 4 lidhje paralele”. Aktori ka bërë publike disa mesazhe, emrin dhe foton e ish-të dashurës, të cilat për […]

Nga Liceu Artistik në Gjirokastër te lokalet e natës në Tiranë. Historia e Dj Beltrame, i riu që frymëzon përmes muzikës (FOTO)

Nga Liceu Artistik në Gjirokastër te lokalet e natës në Tiranë. Historia e Dj Beltrame, i riu që frymëzon përmes muzikës (FOTO)

Nga një nxënës i shkollës artistike ‘Feim Ibrahimi’ në Gjirokastër tek jeta e zhurmshme në klubet e natës në kryeqytet. Kjo është historia e Stefan Vasilit, 22-vjeçarit nga Gjirokastra që pasionin e tij për muzikën e ka shndërruar në profesion. Ai punon si Dj në lokale të ndryshme nate në Tiranë qysh prej kohës kur […]

Pas 10 vitesh murgeshë, vendos të luajë filma “me pullë të kuqe” (FOTO)

Pas 10 vitesh murgeshë, vendos të luajë filma “me pullë të kuqe” (FOTO)

10 vjet në një kuvend murgeshash i mjaftuan për të qartësuar idetë për jetën. Yudi Pineda, një 28-vjeçare kolumbiane vendosi të braktisë veladonin e murgeshës dhe të nisë karrierën si… aktore e filmave porno. Sipas “The Sun” ideja për të braktisur rrugën e dedikimit ndaj Zotit i erdhi pasi u dashurua me me profesorin e […]

Krushqi politike? Djali i Bashkim Finos martohet me vajzën e…

Krushqi politike? Djali i Bashkim Finos martohet me vajzën e…

Djali i deputetit të Partisë Socialiste, Bashkim Fino, Redi i ka dhënë fund beqarisë. Ai është martuar me vajzën e anëtarit të Kryesisë së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gëzim Podgoricës, Edlira. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka postuar në profilin e tij në “Instagram”, foto nga momenti i celebrimit, i cili është mbajtur […]

Valbona Selimllari i përgjigjet ftesës së Kumbaros, bëhet pjesë e Lëvizjes Kombëtare për Lexim (VIDEO)

Valbona Selimllari i përgjigjet ftesës së Kumbaros, bëhet pjesë e Lëvizjes Kombëtare për Lexim (VIDEO)

Një tjetër personazh i njohur i jetës publike iu bashkua Lëvizjes Kombëtare për Lexim, nismë e ndërmarrë nga Ministria e Kulturës. Valbona Selimllari shfaqet bashkë me vajzën e saj duke lexuar librin ‘Një shëtitje në trupin e njeriut’. “Faleminderit Valbonë që beson fort se çdo çast leximi me fëmijët është më shumë se sa një […]