Nis investimi në Rrugën Kardhiq-Delvinë, Rama tallet me Tritan Shehun: Të dërgoj përqafim të posaçëm nga kantieri (VIDEO)

Nis investimi në Rrugën Kardhiq-Delvinë, Rama tallet me Tritan Shehun: Të dërgoj përqafim të posaçëm nga kantieri (VIDEO)

Kanë nisur sot punimet në aksin Kardhiq-Delvinë. Në ceremoninë e inagurimit merrte pjesë edhe kryeministri Edi Rama. “Nis (pas një gjysëmshekulli dëshira e çerekshekulli premtime) puna për ndërtimin e rrugës së re kombëtare Delvinë-Kardhiq, e cila do të ketë një impakt të madh transformues për turizmin, ekonominë dhe punësimin”, thotë Rama. Ndërkohë kryeministri ka ironizuar […]

Policia e kishte shpallur në kërkim, ai bënte koncert në Gjirokastër. Stresi rrëfen çfarë ndodhi një muaj më parë

Policia e kishte shpallur në kërkim, ai bënte koncert në Gjirokastër. Stresi rrëfen çfarë ndodhi një muaj më parë

Djali i Sali Lushajt, i njohur nga të gjithë me emrin Stresi, ka qenë në një intrevistë në emisionin “Zonë e Lirë” për të treguar me krenari se si i ka shkelur ligjet e shtetit shqiptar dhe nuk është ndëshkuar nga organet kopetente. Stresi është shprehur se qeveria “Rama” është qeveria më m*t që ka […]

I moshuari ngacmon në vajzën e Niko Peleshit në Instagram, ajo i tregon…

I moshuari ngacmon në vajzën e Niko Peleshit në Instagram, ajo i tregon…

Vajza e politikanit Niko Peleshit është një prej personazheve shumë të ndjekur në Instagram. Në profilin e saj Aleksia publikon shpesh foto duke tërhequr vëmëndjen më linjat dhe bukurinë e saj. Ditën e sotme, teksa i përgjigjej pyetjeve të ndjekësve në Instastory, një i moshuar e ka ngacmuar atë. ‘Të kem afër tani’ – i […]

Socialistët ‘tërbohen’ në dasëm, martohet deputeti me tre mandate (FOTO)

Socialistët ‘tërbohen’ në dasëm, martohet deputeti me tre mandate (FOTO)

Deputeti socialist Anduel Xhindi i ka dhënë fund beqarisë duke u martuar. Ceremonia e martesës është kryer në një nga lokalet e kryeqytetit, ku të pranishëm kanë qenë jo vetëm miq dhe familjarë të tij, por edhe kolegë deputetë. I pranishëm ka qenë edhe Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, sëbashku me Kryetarin e grupit parlamentar […]

Shkonte me tre meshkuj në ditë, njihuni me këngëtaren që po kurohet për varësinë ndaj seksit

Shkonte me tre meshkuj në ditë, njihuni me këngëtaren që po kurohet për varësinë ndaj seksit

Pas Ben Affleck, një tjetër figurë e njohur e ekranit u drejtohet qendrave të rehabilitimit. Këngëtarja 43-vjeçare Mel B do të kurohet për pasojat e stresit post-traumatik. Trauma në fjalë për ish-“Spice girls” quhet Stephen Belafonte, ish-bashkëshorti, i akuzuar nga këngëtarja për dhunë familjare, por që nuk u dënua pasi kishte mungesë provash. Mel B […]