“Kishte 4 lidhje paralele”/ Aktori i Portokallisë demaskon ish-të dashurën (FOTO)

“Kishte 4 lidhje paralele”/ Aktori i Portokallisë demaskon ish-të dashurën (FOTO)

Aktori i Portokallisë ka shpërthyer në Instagram kundër ish-të dashurës, fill sapo marrëdhënia e tyre ka marrë fund. Siç kuptohet nga një sërë mesazhesh ofenduese, ndarja ka ardhur si pasojë e tradhtisë, ku sipas tij “ajo kishte 4 lidhje paralele”. Aktori ka bërë publike disa mesazhe, emrin dhe foton e ish-të dashurës, të cilat për […]

Nga Liceu Artistik në Gjirokastër te lokalet e natës në Tiranë. Historia e Dj Beltrame, i riu që frymëzon përmes muzikës (FOTO)

Nga Liceu Artistik në Gjirokastër te lokalet e natës në Tiranë. Historia e Dj Beltrame, i riu që frymëzon përmes muzikës (FOTO)

Nga një nxënës i shkollës artistike ‘Feim Ibrahimi’ në Gjirokastër tek jeta e zhurmshme në klubet e natës në kryeqytet. Kjo është historia e Stefan Vasilit, 22-vjeçarit nga Gjirokastra që pasionin e tij për muzikën e ka shndërruar në profesion. Ai punon si Dj në lokale të ndryshme nate në Tiranë qysh prej kohës kur […]

Pas 10 vitesh murgeshë, vendos të luajë filma “me pullë të kuqe” (FOTO)

Pas 10 vitesh murgeshë, vendos të luajë filma “me pullë të kuqe” (FOTO)

10 vjet në një kuvend murgeshash i mjaftuan për të qartësuar idetë për jetën. Yudi Pineda, një 28-vjeçare kolumbiane vendosi të braktisë veladonin e murgeshës dhe të nisë karrierën si… aktore e filmave porno. Sipas “The Sun” ideja për të braktisur rrugën e dedikimit ndaj Zotit i erdhi pasi u dashurua me me profesorin e […]

Krushqi politike? Djali i Bashkim Finos martohet me vajzën e…

Krushqi politike? Djali i Bashkim Finos martohet me vajzën e…

Djali i deputetit të Partisë Socialiste, Bashkim Fino, Redi i ka dhënë fund beqarisë. Ai është martuar me vajzën e anëtarit të Kryesisë së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gëzim Podgoricës, Edlira. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka postuar në profilin e tij në “Instagram”, foto nga momenti i celebrimit, i cili është mbajtur […]

Valbona Selimllari i përgjigjet ftesës së Kumbaros, bëhet pjesë e Lëvizjes Kombëtare për Lexim (VIDEO)

Valbona Selimllari i përgjigjet ftesës së Kumbaros, bëhet pjesë e Lëvizjes Kombëtare për Lexim (VIDEO)

Një tjetër personazh i njohur i jetës publike iu bashkua Lëvizjes Kombëtare për Lexim, nismë e ndërmarrë nga Ministria e Kulturës. Valbona Selimllari shfaqet bashkë me vajzën e saj duke lexuar librin ‘Një shëtitje në trupin e njeriut’. “Faleminderit Valbonë që beson fort se çdo çast leximi me fëmijët është më shumë se sa një […]

VIDEO/ Kjo është kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong

VIDEO/ Kjo është kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong

Jonida Maliqi u shpall fituese e festavilit të 57 në RTSH me këngën “Ktheju tokës” me muzikë dhe poezi të Eriona Rushitit. Këngëtarja e njohur Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin më të madh evropian ‘Eurovison’ që vitin e ardhshëm do të zhvillohet në Izrael. “Nuk e besoj dot! Falenderoj ata që e […]

Rudina Magjistari i bashkohet Lëvizjes Kombëtare për Lexim, ky është libri që ka zgjedhur të lexojë (VIDEO)

Rudina Magjistari i bashkohet Lëvizjes Kombëtare për Lexim, ky është libri që ka zgjedhur të lexojë (VIDEO)

Pas ish-kapitetin të Kombëtares, Lorik Cana dhe gazetares Rudina Xhunga, një tjetër personazh i njohur i jetës publike iu bashkua Lëvizjes Kombëtare për Lexim, nismë e ndërmarrë nga Ministria e Kulturës. Moderatorja e njohur e Tv Klan, Rudina Magjistari ka zgjedhur të lexojë autobiografinë e Stefan Zweig. “Superzgjedhje për të lexuar këtë fundjavë nga Rudina […]

Vajza nga Saranda ‘pushton’ botën me muzikën e saj (FOTO)

Vajza nga Saranda ‘pushton’ botën me muzikën e saj (FOTO)

Këngëtarja shqiptare Ava Max emri i vërtetë i të cilës është Amanda Koçi ka pushtuar të gjitha top listat botërore muzikore me këngën e saj Sweet but Psycho. 24-vjeçarja e lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por me prindër nga Saranda aktualisht ndodhet në vendin e parë në Gjermani, Norvegji, Suedi, Finlandë, Danimarkë dhe […]