Jonida Maliqi shkëlqen në natën finale të “Eurovizion” (VIDEO)

Jonida Maliqi shkëlqen në natën finale të “Eurovizion” (VIDEO)

Jonida Maliqi ka performuar në finale në skenën e “Eurvizionit” në Izrael. Ajo ka shkëlqyer edhe në performancën e sotme përpara publikut mbarë-europian. Maliqi u prit me duartrokitje të shumta. Koreografia e saj ishte e mahnitshme, ndërsa u prit mjaft përzemërsisht. Shqipëria kaloi në finale dy ditë më parë, ku Shqipëria e mori këtë të […]

Sot finalja e madhe e Eurovision, ja kur këndon Jonida Maliqi

Sot finalja e madhe e Eurovision, ja kur këndon Jonida Maliqi

Jonida Maliqi do të perfomojë e dyta në rradhë në finalen e madhe të Eurovizionit. Finalja do të mbahet mbrëmjen e sotme, në Izrael dhe do të transmetohet në të gjitha televizionet e shteteve pjesëmarrëse. Jonida ia doli ta çojë Shqipërinë në finale me shumë sukses dhe kënga e saj ‘Ktheju Tokës’, është pëlqyer së […]

Eurosong, Eleni Foureira në mbështetje të Jonida Maliqit

Eurosong, Eleni Foureira në mbështetje të Jonida Maliqit

Këngëtarja shqiptare Eleni Foureira e cila jeton në Greqi dhe përfaqësoi vitin e kaluar Qipron në Eurovizion, ka treguar edhe njëherë që nuk harron se nga vjen. Eleni, mbrëmjen e djeshme i ka dedikuar një postim këngëtares shqiptare Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës” duke shkruar “Shqipëri, zemër”. Eleni nuk mbështeti as Greqinë dhe as […]

Shqiptarët i vodhën shtëpinë, flet këngëtari grek

Shqiptarët i vodhën shtëpinë, flet këngëtari grek

Këngëtari i njohur grek Lefteris Pantazis, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Zonë e Lirë’ në Tv Klan, sëbashku me Devis Xherahun. Ndër të tjera Pantazis foli lidhur me grabitjen e shtëpisë së tij, disa muaj më parë ku mediat greke shkruan se autorë të dyshuar ishin dy shtetas shqiptarë. I pyetur nëse […]

Gazetarja e thotë troç: Meshkujt shqiptarë çmenden për mamatë e martuara

Gazetarja e thotë troç: Meshkujt shqiptarë çmenden për mamatë e martuara

Gazetarja e njohur e showbizit, Dasara Karaiskaj ishte e ftuar pasditen e djeshme në emisionin ‘Thumb’.Ajo ka zbuluar shumë të fshehta si për anën profesionale, ashtu edhe për jetën private. E pyetur nëse flirton, Dasara pranoi se i pëlqen kur dikush e sheh dhe sidomos pas lindjes së vajzës ka pasur shumë ngacmime. ‘Duke qenë […]

Ish-zëdhënësja e PD-së i ‘ngul shigjetën’ Kryeministrisë

Ish-zëdhënësja e PD-së i ‘ngul shigjetën’ Kryeministrisë

Ish-zëdhënësja e PD-së, Ori Nebiaj, ka përzgjedhur një mënyrë origjinale për të protestuar sot në sheshin përpara Kryeministrisë. E frymëzuar nga pamjet që thyen rrjetin pas protestës së 16 Shkurtit, ku një qytetar qëllonte në mënyrë simbolike me një shtizë të improvizuar Kryeministrinë, ajo e ka stamposur këtë akt në bluzën e saj.  

Grida Duma i jep fund martesës, nuk dihen arsyet e divorcit të ish-deputetes së PD-së

Grida Duma i jep fund martesës, nuk dihen arsyet e divorcit të ish-deputetes së PD-së

Ish-deputetja e PD, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma ka vendosur ti japë fund martesës me bashkëshortin Ilir Shqina, i cili më parë ka qënë pedagog i Gridës dhe diplomat në ambasadën Shqiptare në Slloveni.  Ish-deputetja e PD, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma ka vendosur ti japë fund martesës me […]