‘Fiks Fare’, lajm i keq për doktorin…

‘Fiks Fare’, lajm i keq për doktorin…

Nuk e dimë a ju ka rënë në sy mungesa e gurës më të vjetër të Fiks Fare. Gent Pjetri siç në të vërtet quhet ishte pjesë historike e programit investigativ, që i priti e i përcolli të gjithë: prezantues, velina e gazetarë. Pas shumë vitesh na erdhi edhe për Gent Pjetrin lajmi që me […]

Eleni Fouriera u mbyll gojën nacionalistëve grekë: S’është turp, jam krenare që jam shqiptare!

Eleni Fouriera u mbyll gojën nacionalistëve grekë: S’është turp, jam krenare që jam shqiptare!

Eleni Foureiras ka përcjellë një mesazh tepër domethënës për të gjithë ata që e paragjykuan për shkak të origjinës shqiptare. Këngëtarja e talentuar me origjinë nga Fieri, ka rrëfyer detaje nga largimi i saj drejt shtetit grek dhe dhe përpecitë e para për t’u integruar me jetën e re. Ajo thotë se ndjehet krenare që […]

Këngëtarja shqiptare nuk fshihet më: Jam biseksuale!

Këngëtarja shqiptare nuk fshihet më: Jam biseksuale!

Pak kohë pas publimit të këngës së saj të re “LGBT Anthem’ Girls”, Rita Ora ka zbuluar se është biseksuale. Këngëtarja 27 vjeçare ka treguar se në të kaluarën ka patur eksperienca dhe me meshkuj dhe me femra. Ndërkohë që ndjekësit në rrjetet sociale e kanë përgëzuar Ritën për singëllin dedikuar komunitetit të LGBTI, ylli […]

Si kurrë më parë, tre shqiptarë në “Eurovizion”

Si kurrë më parë, tre shqiptarë në “Eurovizion”

Eugent Bushpepa e pushtoi skenën gjatë provave të para të Eurovizionit dhe ato të dytat në Lisbonë të Portugalisë, nuk mund të përbënin një ndryshim. Këngëtari shqiptar, i pari artist mashkull solo që prezanton Shqipërinë në Eurovizion në 12 vjet, ka marrë vlerësime të shumta nga kritika për interpretimin e tij. Përgjatë 5 ditësh prova […]

Arjan Çani: I dashuroj kurvat…

Arjan Çani: I dashuroj kurvat…

Gjatë intervistës “Saja i Monte Kristos” që Çani ka pregatitur për Tahirin nën një mori pyetjesh ai e pyet për: Çani: Si do ti frenosh bijte e nënave dhe kurvave të të pengojnë? Sepse unë i dashuroj kurvat, i dua shumë. Tahiri: Sepse unë mendoj që e vërteta do dali dhe s’do ketë bir nëne […]

1 2 3 43