64 milionë euro, hapet tenderi për rrugën Kardhiq-Delvinë

64 milionë euro, hapet tenderi për rrugën Kardhiq-Delvinë

Qeveria Rama ka hapur zyrtarisht tenderin për ndërtimin e rrugës Kardhiq – Delvinë. Ministria e infrastruktrës dhe energjitikës fton kompanite e interesuara të paraqesin ofertat e tyre deri në fund të këtij muaji për ndërtimin e këtij aksi rrugor. Sipas njoftimit pritet që ndërtimi i rrugës të nisi në muajin Qershor, menjëherë pasi të shpallet […]

Pjesë e grupit edhe një i ri nga Gjirokastra, shihni fotot brenda laboratorit ku falsifikoheshin vizat për SHBA

Pjesë e grupit edhe një i ri nga Gjirokastra, shihni fotot brenda laboratorit ku falsifikoheshin vizat për SHBA

17 persona, mes të cilëve dy punonjës policie janë arrestuar me akuzën e trafikut. Për 20 mijë euro ky grup dërgonte emigrantë në Angli dhe në SHBA. Sipas policisë janë arrestuar 41 shtetas shqiptarë, grekë dhe kombësive të tjera, mes tyre 2 punonjës policie, si dhe 1 shtetas është shpallur në kërkim. Personi i shpallur […]

Njihuni me drejtorin e ri të Policisë Gjirokastër, tropojani që Saimir Tahiri i publikoi videon kur kalonte me semafor të kuq

Njihuni me drejtorin e ri të Policisë Gjirokastër, tropojani që Saimir Tahiri i publikoi videon kur kalonte me semafor të kuq

Një ditë më parë është zyrtarizuar drejtori i ri i Policisë së Qarkut Gjirokastër. Perlat Vatoci është komanduar në këtë detyrë për një kohë të pacaktuar, duke zëvendësuar Koço Dafën, i cili ishte gjithashtu i komanduar. Po kush është Perlat Vatoci? 42-vjeçari i lindur në Tropojë ka një karrierë të gjatë në radhët e Policisë […]

Reshjet rikthejnë frikën e përmbytjeve në Gjirokastër, vërshon uji te ‘Ura e Lumit’

Reshjet rikthejnë frikën e përmbytjeve në Gjirokastër, vërshon uji te ‘Ura e Lumit’

Reshjet intensive të shiut që ranë pasditen e së martës gjatë orëve të mbrëmjes rikthyen frikën e përmbytjeve në Gjirokastër. Prezencë më të lartë uji pati në vendin e quajtur ‘Ura e Lumit’, duke krijuar disi vështirësi për qarkullimin e automjeteve. Gjirokastra u godit nga përmbytjet në fillim të muajit dhjetor dhe janar. Dëmet materiale […]

Flet ministri Gjiknuri: Ja kur nis puna në rrugën Kardhiq-Delvinë

Flet ministri Gjiknuri: Ja kur nis puna në rrugën Kardhiq-Delvinë

Në kuadër të turit të llogaridhënies publike “Puna për Shqipërinë që Duam”, Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi takime me banorë të Sarandës, Delvinës, Konispolit dhe Finiqit. Në dy bashkitë e para, Gjiknuri shoqërohej edhe nga Ministri për Turizmin dhe Mjedisin Blendi Klosi. Në Delvinë, Gjiknuri premtoi se brenda vitit do të fillojnë […]

Brenda këtij viti rikonstruktohen 8 qendra shëndetësore në Gjirokastër

Brenda këtij viti rikonstruktohen 8 qendra shëndetësore në Gjirokastër

80 qendra shëndetësore në mbarë vendin do të rikonstruktohen brenda vitit 2018. Në investimet e qeverisë shqiptare në sektorin e shëndetësisë, për vitin 2018 janë përfshirë rikonstruksioni i 4 qendrave shëndetësore në Shkodër; 2 qendrave në Kukës; 2 qendrave në Lezhë; 1 qendre në Dibër; 6 qendrave në Durrës; 16 qendrave në Tiranë; 7 qendrave […]

Kakavijë, ndalohet 57-vjeçari. Policia i gjen në makinë…

Kakavijë, ndalohet 57-vjeçari. Policia i gjen në makinë…

Një 57-vjeçar nga është ndaluar nga policia në Kakavijë. Policia thotë se u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për shtetasin B.M., vjeç 57, banues në fshatin Moravë, Berat pasi dyshohet se, në PKK, Kakavijë, nga kontrolli në mjetin tip “Toyota”, iu gjetën e bllokuan 5 doza lëndë narkotike e […]