Qesharake/ Administratori i Luftëtarit zbulon pse u largua Dalipi nga Gjirokastra: Nuk donte t’i tatohej paga…

Qesharake/ Administratori i Luftëtarit zbulon pse u largua Dalipi nga Gjirokastra: Nuk donte t’i tatohej paga…

Administratori i Klubit Luftëtari, Artan Laze ka zbuluar arsyen e “divorcit” mes skuadrës gjirokastrite dhe trajnerit, Klevis Dalipi. Në një deklaratë të gjatë për shtyp, Laze ka zbuluar se shkak i kësaj ndarje është bërë një kusht i vendosur nga ana e teknikut. Sipas tij, Dalipi kërkoi që të mos tatohet mbi pagën që do […]

Pamje nga Tepelena, zjarr në zonën me predha (VIDEO)

Pamje nga Tepelena, zjarr në zonën me predha (VIDEO)

Një zjarr i madh ka rënë këtë mesditë në majën e Shën Dëllisë, në kufirin midis Bashkisë së Tepelenës dhe Bashkisë së Memaliajt. Terreni shumë i thyer dhe shkaku se zjarri ndodhet shumë larg zonës së banuar (3-4 orë) ka bërë të pamundur ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse për shuarjen e flakëve. Raportohet se zjarri ka […]

‘Plas’ në Gjirokastër, Luftëtarit i ikën edhe trajneri i ri. Klodian Duro ‘merr kalanë’ nga brenda

‘Plas’ në Gjirokastër, Luftëtarit i ikën edhe trajneri i ri. Klodian Duro ‘merr kalanë’ nga brenda

Luftëtari po kalon një nga momentet më të vështira duke qenë se kishte jo pak probleme me drejtuesit e klubit. Pas largimit të presidentit Tavo dhe ardhjes së presidentit të ri, u duk se gjërat do të ndryshonin. Në Gjirokastër kishte disa afrime të reja dhe trajneri Klevis Dalipi ishte i bindur se mund të […]

‘Gërdec’ në Tepelenë, zjarr në zonën me predha

‘Gërdec’ në Tepelenë, zjarr në zonën me predha

Një zjarr i madh ka rënë këtë mesditë në majën e Shën Dëllisë, në kufirin midis Bashkisë së Tepelenës dhe Bashkisë së Memaliajt. Terreni shumë i thyer dhe shkaku se zjarri ndodhet shumë larg zonës së banuar (3-4 orë) ka bërë të pamundur ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse për shuarjen e flakëve. Raportohet se zjarri ka […]

AKU bllokon mbi 387 ton mish importi, nxjerr emrat e kompanive

AKU bllokon mbi 387 ton mish importi, nxjerr emrat e kompanive

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bërë të ditur sot se ka bllokuar një sasi të madhe (387.1 ton) mish në portin e Durrësit, që ishte importuar nga Brazili, Kanadaja dhe Qiproja. Sipas AKU, ky mish ishte i pasigurt për konsumatorët, me përmbajtje salmonele. Në disa raste mishi u bllokua për mungesë dokumentacioni. Ndryshe nga […]

“Kryeministri grek ka frikë”, Spartak Ngjela paralajmëron ndryshimin e madh: Kjo është e sigurtë, do ta shihni!

“Kryeministri grek ka frikë”, Spartak Ngjela paralajmëron ndryshimin e madh: Kjo është e sigurtë, do ta shihni!

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Micotaqis deklaruar se respektimi I të drejtave të minoritetit grek në Shqipëri përbën kusht paraprak për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Në një letër që kryeministri Helen I ka nisur OMONIA-s, shoqatës më të madhe të minoritet grek në vendin tonë, thekson edhe një herë përkushtimin e shtetit […]

Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja ushqimet që duhet të hani

Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja ushqimet që duhet të hani

Nëse keni vështirësi për të arritur orgazmën ose thjesht doni të rrisni dëshirën seksuale, mund ta bëni shumë mirë këtë me ushqime”, shpjegon Dr. Laurie Steelsmith, autore e librit “Great Sex, Naturally” (Seks i mrekullueshëm, natyrshëm), shkruan shije. Ajo ka zbuluar për “Neë York Post” se kush janë ushqimet që na duhen për një dëshirë […]

Në Gjirokastër mbërrin një futbollist i ri, tjetër firmë tek Luftëtari

Në Gjirokastër mbërrin një futbollist i ri, tjetër firmë tek Luftëtari

Dy ditë para fillimit të kampionatit, skuadra e Luftëtarit siguron një tjetër firmë, një lojtar i cili ka qenë pjesë e Partizanit, por pa gjetur hapësira me të kuqtë dhe në dy sezonet e fundit ka luajtur vetëm në Kategorinë e Parë.  Gresild Lika i është bashkuar sot skuadrës gjirokastrite, pas eksperiencave në vitet e […]