Radhë në Kakavijë, emigrantët presin mbi 3 orë të kalojnë kufirin. Pala greke punon vetëm me dy sportele

Radhë në Kakavijë, emigrantët presin mbi 3 orë të kalojnë kufirin. Pala greke punon vetëm me dy sportele

Pas përfundimit të pushimeve, emigrantët shqiptarë janë kthyer në vendet e punës në Greqi. Por mbrëmjen e sotme (23 gusht) në pikën kufitare të Kakavjës qindra automjete janë në radhë për të kaluar kufirin. Ata kanë qëndruar mbi 3 orë të bllokuar në kufi dhe shkak është bërë pala greke, e cila punon vetëm me […]

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve. Jahti i Emirit të Katarit përfitoi sot në Sarandë 704 mijë dollarë

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve. Jahti i Emirit të Katarit përfitoi sot në Sarandë 704 mijë dollarë

Nga Klodian Tomorri Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të Katarit Tamim bin Hamad Al Thani, qe u ankorua sot ne Sarande e ka kapacitetin e serbatorit 1.2 milione litra karburant. Per shkak te nje politike absurde fiskale Shqiperia ja u shet karburantin jahteve me 0.58 dollare per liter. Aq eshte sot. Arsyeja? Nafta e […]

Bukë me krimba, mish qeni dhe ujë me vajgur! Dëshmitë rrëqethëse për kampin e Tepelenës (VIDEO)

Bukë me krimba, mish qeni dhe ujë me vajgur! Dëshmitë rrëqethëse për kampin e Tepelenës (VIDEO)

Marta Nikolli, ishte vetëm 10 vjeçe kur erdhi për herë të parë në kampin famëkeq të Tepelenës, në vitin 1950 prej Spacit të Mirditës. Për Report TV, në Ditën Europiane të Përkujtimit të Viktimave të Sistemeve Totalitare, ajo rrëfen se trajtimi në këtë kamp ka qenë tërësisht çnjerëzor, pasi buka ishte me krimba, uji me […]

Luftëtari në krizë/ Dalipi akuza për drejtuesit: Më ndërhynin në punë, le të marrin dikë që ua pranon. Më vjen keq për Gjirokastrën

Luftëtari në krizë/ Dalipi akuza për drejtuesit: Më ndërhynin në punë, le të marrin dikë që ua pranon. Më vjen keq për Gjirokastrën

Largimi i Klevis Dalipit nga drejtimi i Luftëtarit vetëm 2 ditë para fillimit të kampionatit për skuadrën gjirokastrite ka qenë si një rrufe në qiell të pastër në qytetin jugor. Në stolin e skuadrës është emëruar Klodian Duro, i cili mbante rolin e drejtorit sportiv në këtë periudhë dhe Dalipi është larguar duke kritikuar pikërisht […]

Kakavijë, kapen 8 afganë të fshehur në kamionin me portokalle

Kakavijë, kapen 8 afganë të fshehur në kamionin me portokalle

Emigrantët zgjedhin rrugë të ndryshme për të kaluar kufirin për një jetë më të mirë drejt vendeve të Evropës Perëndimore. Tetë shtetas afganë zgjodhën të kalonin doganën e Kakavijës duke hipur në rimorikon e një maune të mbushur me portokalle. Raportohet se ata kishin ngrënë aq kaq shumë portokalle sa dy prej tyre kishin diarre.  […]

Në Sarandë u furnizua me naftë, veliera kapet me 1 ton kanabis në Greqi. Dy të arrestuar (VIDEO)

Në Sarandë u furnizua me naftë, veliera kapet me 1 ton kanabis në Greqi. Dy të arrestuar (VIDEO)

Policia greke ka kapur një velierë me mbi 1 tonë drogë, e cila ishte nisur nga Shqipëria. Sipas raportimit të medieve greke në velierë ndodheshin 1 ton e 65 kilogramë e 750 gramë marijuanë, ndërsa kishte si destinacion Turqinë, ku edhe do të shkëmbehej me heroinë të pastër. Ndërkohë, policia ka arrestuar dy persona nga […]

Dalin shifrat/ Rritet numri i turistëve në Shqipëri, por edhe numri i shqiptarëve që pushojnë jashtë

Dalin shifrat/ Rritet numri i turistëve në Shqipëri, por edhe numri i shqiptarëve që pushojnë jashtë

Turistët e huaj po preferojnë gjithmonë e më shumë të vizitojnë Shqipërinë, por e njëjta tendencë është edhe për shqiptarët të cilët po zgjedhin të pushojnë jashtë. Të dhënat e INSTAT konfirmojnë këtë tendencë gjithmonë e në rritje. Ndërkohë vetëm gjatë muajit korrik numërohen 1.1 mln të huaj që kanë zgjedhur Shqipërinë duke pësuar një […]

Zjarret në Gjirokastër e Lezhë, reagon Presidenti: Qeveria të marrë masat menjëherë

Zjarret në Gjirokastër e Lezhë, reagon Presidenti: Qeveria të marrë masat menjëherë

Presidenti Ilir Meta ka reguar për përhapjen masive të zjarreve në disa qarqe të vendit, veçanërisht në Gjirokastër dhe Lezhë. Presidenti Meta u bën thirrje personelit të Forcave të Armatosura dhe të Ministrisë së Brendshme, njësitë e Emergjencave Civile, si dhe drejtuesit e pushtetit vendor në këto qarqe, për marrjen e menjëhershme të të gjitha […]

Mediat greke ‘kapin mat’ Edi Ramën në Trikala

Mediat greke ‘kapin mat’ Edi Ramën në Trikala

Mediat greke njoftojnë sot se kryeministri Edi Rama ka bërë një vizitë të shpejtë në Greqi të enjten pasdite. \ Rama ka qënë në Trikalla dhe ka ngrënë drekë në restorantin e hotelit “Panellinion” në qendër të qytetit; fill pas kësaj ,kryeministri shqiptar ka pirë një kafe në hije, në oborrin jashtë hotelit. Sipas mediave […]