Rama: Do e doja dhe unë shtyrjen e zgjedhjeve, por…

Rama: Do e doja dhe unë shtyrjen e zgjedhjeve, por…

Kryeministri Rama gjatë takimit në qytetin e Korcës, në turin e fushatës elektorale për 30 qershorin, tha se politika e opozitës po dëmton turizmin, sipërmarrjne e familjarëve, duke pohuar se shifrat e vizitorëve në mbarë vendin për këtë muaj janë më të ulëta se në të njëjtën periudhë të një viti më parë. Por Rama […]

Basha: Fundi i Ramës në 30 qershor

Basha: Fundi i Ramës në 30 qershor

Kreu i Partisë Demoratike Lulzim Basha nëpërmjet një statusi në Facebook shkruan se shqiptarët janë të ngritur në këmbë në betejën kombëtare për Shqipërinë si gjithë Europa, dhe se s’ka asnjë hap pas. “30 qershori është varreza politike e Edi Ramës, shokut të avdylajve dhe bandave të krimit.  Asnjë hap pas! #21qershor”, -shkruan Basha. Statusi i […]

Emrat/ Këta janë të arrestuarit në Kakavijë për korrupsion, morën nga 400 euro për të lejuar qumësht dhe redbull kontrabandë

Emrat/ Këta janë të arrestuarit në Kakavijë për korrupsion, morën nga 400 euro për të lejuar qumësht dhe redbull kontrabandë

Policia e Kakavijës ka ushtruar kontroll në një automjet ku ka gjetur një sasi të madhe pije energjike Redbull dhe qumësht, për të cilat nuk ishin paguar detyrimet doganore. Lidhur me këtë ngjajre janë vënë në pranga poseduesit e kësaj ngarkes Maksi Babi, Xhino Melonashi si dhe dy doganierët Muharrem Mullai dhe Ardit Cani. Mësohet […]

“Truproja e Ramës humbi jetën”, Ministria e Brendshme reagon për denoncimin e Berishës

“Truproja e Ramës humbi jetën”, Ministria e Brendshme reagon për denoncimin e Berishës

Ministria e Brendshme nuk angazhohet në përgënjeshtrimin publik të insinuatave apo lajmeve të rreme që publikohen nëpër rrjetet sociale. Por kur media të caktuara, që pretendojnë seriozitet dhe përgjegjshmëri publike, bëhen zëdhënës të tyre, Ministria e Brendshme e quan me dobi publike reagimin. MB hedh poshtë me neveri insinuatën e turpshme të publikuar sot në […]

Kërkesa për të penguar zgjedhjet në Gjirokastër, a do të ketë një kallëzim penal për Zamira Ramin?

Kërkesa për të penguar zgjedhjet në Gjirokastër, a do të ketë një kallëzim penal për Zamira Ramin?

Një ditë më parë në takimet elektorale në Gjirokastër e Libohovë, ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi dhe deputetja Mirela Kumbaro përmendën nenin 325 të Kodit Penal, i cili parashikon dënim me burg për ata që cenojnë apo pengojnë procesin zgjedhor. Po dje, kryebashkiakja e Gjirokastrës, Zamira Rami, i ka nisur një shkresë KZAZ-së, ku i […]

Tre të arrestuar në Kakavijë, mes tyre një doganier. Lejuan mallra kontrabandë

Tre të arrestuar në Kakavijë, mes tyre një doganier. Lejuan mallra kontrabandë

Tre persona, mes tyre edhe nje doganier jane vene ne pranga ne kuader te operacionit policor te koduar “BEFASIA”. Sipas policise, ne pranga u vu nje doganier në Degën Doganore Kakavije dhe u sekuestruan mallra të ndryshme. “Në aksin nacional Gjirokastër-Kakavije, shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontroll në mjetin që drejtohej nga shtetasi M.B. dhe […]

Mirela Kumbaro prezanton Luiza Mandin në Libohovë. Nis fjalen duke lexuar nenin 325 të Kodit Penal: Kush cënon zgjedhjet shkon në burg (FOTO)

Mirela Kumbaro prezanton Luiza Mandin në Libohovë. Nis fjalen duke lexuar nenin 325 të Kodit Penal: Kush cënon zgjedhjet shkon në burg (FOTO)

Ish-ministrja e Kulturës dhe njëherazi deputete e Gjirokastrës mori pjesë ne takimin elektoral tē Luiza Mandit ne Libohove. Kumbaro e nisi fjalen e saj duke lexuar nenin 235 të Kodit Penal i cili parashikon dënim me burg për të gjithē ata qē cenojne procesin zgjedhor. Me tej Kumbaro evidentoi disa nga punet publike te bera […]

Bledi Çuçi: Thotë Zamira Rami s’ka zgjedhje në Gjirokastër? Po Zamira s’ka asnjë meritë aty ku është, e kemi vënë ne

Bledi Çuçi: Thotë Zamira Rami s’ka zgjedhje në Gjirokastër? Po Zamira s’ka asnjë meritë aty ku është, e kemi vënë ne

Kerkesen e kryebashkiakes Zamira Rami per te penguar zgjedhjet ne Gjirokaster e ka komentuar edhe ministri i Bujqesise dhe deputeti i Gjirokastres, Bledi Çuçi.  “Thote Zamira s’ka zgjedhje. Po Zamira sigurisht, se s’ka asnje merite aty ku eshte, e kemi vene ne. Si s’mund te kete zgjedhje”, tha Çuçi gjatē një takimi elektoral te Flamur […]

Kërkesa e Zamira Ramit për të penguar zgjedhjet në Gjirokastër, reagon Flamur Golemi: Kryebashkiakja në ikje nuk ka asgjë në dorë, s’e ndalon dot 30 qershorin

Kërkesa e Zamira Ramit për të penguar zgjedhjet në Gjirokastër, reagon Flamur Golemi: Kryebashkiakja në ikje nuk ka asgjë në dorë, s’e ndalon dot 30 qershorin

Kandidati socialist për Bashkinë Gjirokastër, Flamur Golemi, i është përgjigjur kryebashkikes Zamira Rami, e cila sot i ka nisur një shkresë KZAZ-së për të liruar ambientet publike pasi zgjedhjet nuk do të bēhen në 30 qershor.   Gjatē njē takimi elektoral nē lagjen “18 Shtatori”, Golemi iu referuar Zamira Ramit si kryebashkiakja në ikje. Sipas tij, […]

1 2 3 467