Facebook është i dëmshëm për shëndetin psikologjik, ja çfarë shkakton

Facebook është i dëmshëm për shëndetin psikologjik, ja çfarë shkakton

Një studim ka zbuluar se rrjeti social ‘Facebook’ është duke i bërë njerëzit të palumtur dhe ata që vuajnë nga “xhelozia përmes Facebook-ut” janë më të prirë të vuajnë nga depresioni. Përdoruesit të cilët nuk e kishin përdorur për një javë këtë rrjet social kishin raportuar për më shumë kënaqësi në jetë dhe e kishin […]

Ora më e mirë për seks sipas moshës që keni

Ora më e mirë për seks sipas moshës që keni

Kur bëhet fjalë për trupin e njeriut, duhet të dini se ai është i ndikuar nga ndryshimet që ndodhin në organizëm. Në përgjithësi njerëzit kryejnë marrëdhënie më të shpeshta seksuale kur janë të lirë nga angazhimet ose kur eksitohen nga një ndodhi e momentit. Por sipas kërkuesit shkencor të University of Harvard, doktor Paul Kelley, […]

Nuk do ta besoni cili është trendi i fundit në kirurgji!

Nuk do ta besoni cili është trendi i fundit në kirurgji!

                    Trendi i ri i fundit në kirurgji ka bërë që shumica e femrave të shpenzojnë shuma marramendëse parash.Ajo çka ato dëshirojnë të bëjnë janë përkatësisht gropëzat e vogla në pjesën e poshtme të shpinës. Kendell Janner dhe Miranda Kerr janë disa në damat e famshme […]

Historia/ Shën Valentini filloi si një ditë dhune mbi gratë

Historia/ Shën Valentini filloi si një ditë dhune mbi gratë

Dita e Shën Valentinit është një kohë për të festuar romancën, dashurinë e besnikërinë. Por origjina e këtij festivali me ëmbëlsira dhe perëndi dashurie është në fakt e errët, e përgjakshme – dhe pakëz e ngatërruar Ndonëse askush nuk ka treguar me saktësi origjinën e saktë të kësaj feste, një vend i mirë për t’ia […]

Brazili nis festën, gati për karnavalet e famshme më 24 shkurt

Brazili nis festën, gati për karnavalet e famshme më 24 shkurt

Mijëra veta kanë marrë pjesë në festime në rrugët e Rios në Brazil, para organizimit të karnavaleve të famshme të qytetit, që planifikohet të fillojnë më 24 shkurt. Një prej tyre, e quajtur Marina, shprehet: “Vetëm ata që janë këtu, mund të përjetojnë këtë energji dhe gëzim. Duke ardhur këtu dhe duke parë që të […]

Malia Obama, shembulli më i mirë për adoleshentët

Malia Obama, shembulli më i mirë për adoleshentët

Malia Obama, vajza e ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, po bëhet shembull për veshjen e saj. Gazetarët kanë vënë re se asaj po i pëlqen stili i yllit Rihanna. Por Malia po e vesh atë stil brenda “kufijve” të moshës së saj, shkruan sot Koha Ditore. Gazetarja e revistës prestigjioze të modës “Vogue”, […]

Autorja e Big Brother 9: Ky edicion do të jetë më i veçant nga të gjithë, ja me çfarë do përballen banorët brenda shtëpisë

Autorja e Big Brother 9: Ky edicion do të jetë më i veçant nga të gjithë, ja me çfarë do përballen banorët brenda shtëpisë

Pa diksutim që ky do të jetë edicioni i dashurisë, por edhe i hijenave në Big Brother 9. Vëllai i madh këtë vit fsheh shumë surpriza, jo vetëm për banorët por për të gjithë publikun. Këtë tha autorja dhe drejtuesja e këtij edicioni Alessia Vessicchio mbrëmjen në Top Show. Këtë vit BB o të jetë […]

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 12 shkurt 2017

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 12 shkurt 2017

Dashi – Pjesa me e madhe e atyre qe jane ne nje lidhje do kerkojne qetesine ne cift sot. Do beni gjithcka te largoni edhe rutinen qe mbizoteronte prej kohesh. Beqaret do jene e sharmante dhe joshes. Te shumte do jene ata qe do iu vijne nga pas, por ju do keni te drejten e […]