Horoskopi për ditën e sotme, e diel 12 shkurt 2017

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 12 shkurt 2017

Dashi – Pjesa me e madhe e atyre qe jane ne nje lidhje do kerkojne qetesine ne cift sot. Do beni gjithcka te largoni edhe rutinen qe mbizoteronte prej kohesh. Beqaret do jene e sharmante dhe joshes. Te shumte do jene ata qe do iu vijne nga pas, por ju do keni te drejten e […]

Pse duhet ta filloni ditën me një dush të ftohtë!

Pse duhet ta filloni ditën me një dush të ftohtë!

Mendimi që të bësh dush të ftohtë që në mëngjes të fut frikën në fakt dhe ju largon dëshirën të bëni edhe dush normal, por realisht të bën shumë mirë thonë ekspertët.Sigurisht të filloni ditën me një dush të ftohtë me të vërtetë sjell më shumë përfitime nga se ju mund të imagjinoni. Melinda Ricci, […]

Këto janë 10 gjuhët më të vështira për t’u mësuar në botë!

Këto janë 10 gjuhët më të vështira për t’u mësuar në botë!

UNESCO ka publikuar një listë me 10 vende të tilla, ku sigurisht kryeson gjuha kineze. Sipas radhës gjuhët më të vështira janë: gjuha kineze, greke, arabe, islandeze, japoneze, finlandeze, gjermane, norvegjeze, daneze dhe… gjuha franceze. 1- Gjuha kineze Thuhet se po te njihni rreth 3.000 karaktere është e mundur të lexoni një gazete, ndërsa një […]

Vajza, këtë pranverë bëhuni rozë!

Vajza, këtë pranverë bëhuni rozë!

Njësoj si pranvera ndryshon lëkurën e natyrës, dhe ne duhet të bëjmë të njëjtën gjë. Pastrimi i garderobës nga ngjyrat e errëta, fustanet e lehta dhe me ngjyrë, duket sikur ju gjallërojnë e për pasojë kudo që jeni ju emetoni energji pozitive. Roza pastel, ndonëse një nuancë e lehtë, ka fuqnië e magjishme të rrisë […]

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 11 shkurt 2017

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 11 shkurt 2017

Dashi – Edhe pse e dashuroni shume ate qe keni ne krah, nuk duhet te beni gjera te gabuara gjate kesaj dite. Gjithcka e ka nje kufi qe nuk duhet tejkaluar. Beqaret do jene te parrezistueshem. Do keni mundesi te shumta per te krijuar lidhje te qendrueshme. Me ne fund fati do iu buzeqeshe ne planin […]

Ushqimet që shkaktojnë akne dhe ato që i eliminojne

Ushqimet që shkaktojnë akne dhe ato që i eliminojne

                             Ato janë një problem kompleks. Nuk kanë një shkak kur shpërthenjë dhe çfarë i nxit, ndryshon nga personi në person. Megjithatë, para se të shpenzoni para të tepërta për kremra dhe trajtime, kthehuni nga dieta juaj ushqimore. Para disa kohësh janë bërë […]

Vendi më i ri për tatuazhe në trupin e femrave!

Vendi më i ri për tatuazhe në trupin e femrave!

          Mjeshtri i tatuazheve John Boy, thekson që tatuazhet në kërdhokull do të jenë vend i paevitueshëm të cilin femrat do ta zbukurojnë me ngjyra. Dhe do të duhej t’i besojmë, sepse në karrierën e vet u ka bërë tatuazhe Justin Beiber-it, Kendal Jenner-it dhe Sofia Richie-t. “Kjo është zona më e […]

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 9 shkurt 2017

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 9 shkurt 2017

Dashi – Jeta ne cift nuk do jete shume e mire gjate kesaj dite. Asgje nuk do shkoje ashtu si jue kishit menduar dhe do merziteni tej mase. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim nese duan te gejjne dike qe i meriton me te vertete. Ne planin financiar, Saturni do iu nxite te tregoheni […]