Ky është detaji acarues i çdo shenjë e horoskopit!

Ky është detaji acarues i çdo shenjë e horoskopit!

Nëse dikush ka nga këto gjëra acaruese që ju kategorikisht nuk i duroni dot, jeni në kohë për të mos u njohur me këtë shenjë horoskopi! Se cilat janë gjërat acaruese të gjithsecilit, do t’jua tregojmë më poshtë: DASHI Dashi është një shenjë që mund të bëhet ekstremisht dominuese. Ata e konsiderojnë veten qendrën e […]

Teknika më e mirë për të luftuar ankthin sipas Kendall Jenner!

Teknika më e mirë për të luftuar ankthin sipas Kendall Jenner!

Jeta e Kendall Jenner është e mbushur me poza dhe foto për revistën prestigjioze Vogue, shfaqjet në tapetin e kuq dhe udhëtimet në vendet tropikale, por, jashtë shfaqjes ekstravagante dhe mahnitëse në kamera, modeles i është dashur të përballet me ankthin, një problem i shëndetit mendor që prek me miliona njerëz në të gjithë botën. […]

Melania Trump e urren jetën e saj si “Zonja e Parë”…

Melania Trump e urren jetën e saj si “Zonja e Parë”…

Melania Trump nuk është aspak e lumtur më jetën e saj të re si “Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara”. Miku i familjes, Phillip Bloch ka treguar ekskluzivisht për “Daily Mail” se gjendja mendore e Malanias është duke u përkeqësuar. Ajo jo vetëm që nuk pranon të jetojë në Shtëpinë e Bardhë por gjithashtu […]

Çfarë ndodh me trurin kur keni pagjumësi

Çfarë ndodh me trurin kur keni pagjumësi

Koha e gjumit është një nga pjesët më të rëndësishme të ditës për trurin. Studimet e fundit tregojnë se kur dremisim, truri kryen një formë detyre shtëpie, pra si pastrimi i shtëpisë, pastron mbeturinat e punës së ditës dhe rigjeneron rrjetin nervor. Do të thotë që më pas jemi të gatshëm me kapacitet të plotë […]

Një azil të tillë do e donin të gjithë

Një azil të tillë do e donin të gjithë

Një qendër ditore e përkujdesit për të moshuarit në Tokio ka adoptuar një version të Las Vegasit në ambientet e saj. Kjo shihet si një përpjekje për tu kujdesur për më të vjetrit. Ata kalojnë ditën në një ambient në formë kazinoje ku luajnë poker, lojëra me letra dhe makineri lojërash fati. “Isha në SHBA […]

Kukulla “spiune” duhet larguar nga fëmijët

Kukulla “spiune” duhet larguar nga fëmijët

Kukulla “Cayla” është bërë e famshme në Gjermani, për shkak të teknologjisë së saj që e bën të flasë, por një mbikëqyrës zyrtar u ka bërë thirrje prindërve që të shkatërrojnë të tilla lodra argëtuese të fëmijëve të tyre, sepse “zgjuarsia” e këtyre kukullave mund të zbulojë edhe të dhëna personale. Paralajmërimi është lëshuar nga […]

Qentë të bëjnë më tërheqës

Qentë të bëjnë më tërheqës

Gara ishte e fortë, por shifrat kanë dalë dhe tashmë është zyrtare, të paktën nga rezultati i një ankete të fundit të ndërmarrë nga “Elite Singles”. Kjo organizatë vendosi të anketojë 1000 persona beqarë dhe pyetja ishte e thjeshtë; cili/cila ju duket më seksi, personat që mbajnë një qen, apo ata që mbajnë një mace? […]

Ushqimet e duhura për flokë dhe lëkurë të shëndetshme!

Ushqimet e duhura për flokë dhe lëkurë të shëndetshme!

Mungesa e vitaminave dhe lëndëve ushqyese do të pengojë procesin e rritjes së flokëve apo rigjenerimit të lëkurës, ndaj një regjim i rregullt e i shëndetshëm ushqimor është thelbësor. Vitamina C Gjendet në: agrume, speca të verdhë, lakër jeshile, luleshtrydhe Vitamina C riparon lëkurën nga dëmtimet e rrezeve UV dhe ndriçon çehren tuaj. Është e […]

Shenjat që ju tregojnë se keni gjetur partnerin ideal!

Shenjat që ju tregojnë se keni gjetur partnerin ideal!

Si ta kuptoni në qoftë se është i duhuri? Duket paksa e vështirë, shihni më poshtë se cilat janë disa prej shenjave që tregojnë se keni gjetur partnerin e jetës dhe nuk duhet ta lini të largohet kurrësesi Partneri juaj kupton etikën e punës Duke pasur një partner që ka tjetër mendim nga ti për […]

Si të zgjedhim parfumin e duhur për sezonin e pranverës!

Si të zgjedhim parfumin e duhur për sezonin e pranverës!

Çdo sezon aromat tona të preferuara përshtaten me temperaturat e jashtme. Në pranverë, aromat janë të lehta, të freskëta dhe me lule. Ato mund të hidhen direkt në lëkurë për të përhapur aromë gjatë gjithë ditës. Por parfumet evoluojnë në varësi të lëkurës dhe të momentit kur ne i hedhim. Parfumi zbehet paksa në fund […]