Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 20 shkurt 2017

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 20 shkurt 2017

Dashi – Konfigurimi i yjeve do jete shume i favorshem gjate kesaj dite per jeten tuaj ne cift. Mirekuptimi dhe bashkepunimi do mbizoteroje gjate gjithe kohes. Beqaret do hapin nje faqe te re ne jeten e tyre. Nuk do jeni me vetem dhe do perjetoni kenaqesi te reja. Ne planin financiar gjerat do shkojne me se […]

Konsumimi i çokollatës përmirëson funksionimin e trurit

Konsumimi i çokollatës përmirëson funksionimin e trurit

Studimi i publikuar këtë muaj në revistën “Appetite” citonte se memoria dhe të menduarit abstrakt janë përmirësuar në rastet e testuara që kanë konsumuar më tepër çokollatë. Studiuesit kanë bërë krahasime midis individëve të cilët kanë konsumuar rrallë ose asnjëherë çokollata, rreth 337 njerëz, dhe atyre që e konsumojnë të paktën një herë në javë, […]

Pse s’duhet të pini duhan gjatë shtatzënisë!

Pse s’duhet të pini duhan gjatë shtatzënisë!

Shkencëtarët analizuan ADN-në e më shumë se 6,000 nënave në botë, si dhe ADN-në e fëmijëve të tyre të porsalindur. 13% e nënave në studim raportuan se kishin pirë duhan pothuajse çdo ditë gjatë shtatzënisë. Rezultati tregoi se fëmijët e nënave që kishin pirë duhan gjatë shtatzënisë kishin ndryshuar ADN-në, duke ndikuar kështu edhe në […]

Ky është detaji acarues i çdo shenjë e horoskopit!

Ky është detaji acarues i çdo shenjë e horoskopit!

Nëse dikush ka nga këto gjëra acaruese që ju kategorikisht nuk i duroni dot, jeni në kohë për të mos u njohur me këtë shenjë horoskopi! Se cilat janë gjërat acaruese të gjithsecilit, do t’jua tregojmë më poshtë: DASHI Dashi është një shenjë që mund të bëhet ekstremisht dominuese. Ata e konsiderojnë veten qendrën e […]

Teknika më e mirë për të luftuar ankthin sipas Kendall Jenner!

Teknika më e mirë për të luftuar ankthin sipas Kendall Jenner!

Jeta e Kendall Jenner është e mbushur me poza dhe foto për revistën prestigjioze Vogue, shfaqjet në tapetin e kuq dhe udhëtimet në vendet tropikale, por, jashtë shfaqjes ekstravagante dhe mahnitëse në kamera, modeles i është dashur të përballet me ankthin, një problem i shëndetit mendor që prek me miliona njerëz në të gjithë botën. […]

Melania Trump e urren jetën e saj si “Zonja e Parë”…

Melania Trump e urren jetën e saj si “Zonja e Parë”…

Melania Trump nuk është aspak e lumtur më jetën e saj të re si “Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara”. Miku i familjes, Phillip Bloch ka treguar ekskluzivisht për “Daily Mail” se gjendja mendore e Malanias është duke u përkeqësuar. Ajo jo vetëm që nuk pranon të jetojë në Shtëpinë e Bardhë por gjithashtu […]

Çfarë ndodh me trurin kur keni pagjumësi

Çfarë ndodh me trurin kur keni pagjumësi

Koha e gjumit është një nga pjesët më të rëndësishme të ditës për trurin. Studimet e fundit tregojnë se kur dremisim, truri kryen një formë detyre shtëpie, pra si pastrimi i shtëpisë, pastron mbeturinat e punës së ditës dhe rigjeneron rrjetin nervor. Do të thotë që më pas jemi të gatshëm me kapacitet të plotë […]

Një azil të tillë do e donin të gjithë

Një azil të tillë do e donin të gjithë

Një qendër ditore e përkujdesit për të moshuarit në Tokio ka adoptuar një version të Las Vegasit në ambientet e saj. Kjo shihet si një përpjekje për tu kujdesur për më të vjetrit. Ata kalojnë ditën në një ambient në formë kazinoje ku luajnë poker, lojëra me letra dhe makineri lojërash fati. “Isha në SHBA […]

Kukulla “spiune” duhet larguar nga fëmijët

Kukulla “spiune” duhet larguar nga fëmijët

Kukulla “Cayla” është bërë e famshme në Gjermani, për shkak të teknologjisë së saj që e bën të flasë, por një mbikëqyrës zyrtar u ka bërë thirrje prindërve që të shkatërrojnë të tilla lodra argëtuese të fëmijëve të tyre, sepse “zgjuarsia” e këtyre kukullave mund të zbulojë edhe të dhëna personale. Paralajmërimi është lëshuar nga […]

Qentë të bëjnë më tërheqës

Qentë të bëjnë më tërheqës

Gara ishte e fortë, por shifrat kanë dalë dhe tashmë është zyrtare, të paktën nga rezultati i një ankete të fundit të ndërmarrë nga “Elite Singles”. Kjo organizatë vendosi të anketojë 1000 persona beqarë dhe pyetja ishte e thjeshtë; cili/cila ju duket më seksi, personat që mbajnë një qen, apo ata që mbajnë një mace? […]