Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 19 shkurt 2018

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 19 shkurt 2018

ashi – Ndonëse Saturni do të jetë disi kapriçoz, kjo është një periudhë më se e mbarë. Përfitoni për të shfrytëzuar të gjithë energjinë tuaj, pasi edhe dashuria do të jetë e shoqëruar nga fati. Nëse jeni vetëm, parashikohen raporte interesante dhe njohje të reja. Energjia që do ju shoqërojë, do ju bëjë hiperaktivë edhe në […]

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 18 Shkurt

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 18 Shkurt

Dashi Venusi do ua beje jetën ne çift edhe me te bukur sot. Do ia shprehni pa fund ndjenjat atij qe dashuroni dhe do drithëroheni kur te jeni pranë tij. Beqaret nuk do kenë komplekse dhe me shume gjasa do mendojnë te krijojnë një lidhje me personin qe kane pak kohe qe e njohin. Ne […]

Ja çfarë çaji duhet të pini sipas grupit të gjakut

Ja çfarë çaji duhet të pini sipas grupit të gjakut

Një pije e ngrohtë dhe e shëndetshme që mund ta përgatisni në çdo moment. Por keni menduar ndonjëherë që përzgjedhja e çajit nuk duhet të kufizohet vetëm nga menuja e lokalit ku e porosisni apo lloji që keni në shtëpi ? Në të vërtetë sipas mjekësisë tradicionale kineze, çaji duhet përgjedhur në varësi të grupit […]

Studimi alarmant/Lista e ushqimeve të transformuara që nxisin kancerin

Studimi alarmant/Lista e ushqimeve të transformuara që nxisin kancerin

Një studim i thelluar i shkenctarëve dhe nutricionistëve francezë ka mbërritur në përfundimin se ka një lidhje të drejtëpërdrejtë mes ushqimeve të industrializuara dhe zhvillimit të një sëmundjeje kanceroze. Studimit të botuar fillimisht në revistën tejet serioze British Medical Journal i ka kushtuar këtë të shtunë faqen e saj të parë edhe e përditshmja franceze […]

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 17 Shkurt

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 17 Shkurt

Dashi-Telashet nuk kanë të sosur gjatë ditës së sotme për ju të dashuruarit. Nuk është një ditë e mirë për të marrë vendime përfundimtare për të ardhmen tuaj. Beqarët me shumë gjasë do kenë dashuri me shikim të parë dhe jeta do ju ndryshojë. Financat do vijnë duke u përmirësuar ndjeshëm, mundësi edhe për të […]

Këto janë ushqimet që në vitet e ardhshme do ta kthejnë kancerin në ‘epidemi’

Këto janë ushqimet që në vitet e ardhshme do ta kthejnë kancerin në ‘epidemi’

Një studim disavjeçar arriti në konkluzionin se ushqimet e përpunuara përbëjnë rrezikun më të madh për shfaqjen e kancerit. Për herë të parë, studiuesit eksploruan lidhjen mes kancerit dhe ushqimeve të procesuara, të cilat përfshijnë qoftet e pulës (chicken nuggets), ëmbëlsirat e paketuara, vaktet e gatshme, pijet me gaz, çokollatat, makaronat e gatshme noodles dhe […]

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 16 shkurt

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 16 shkurt

Dashi Dite mjaft e tensionuar dhe problematike kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Nuk do arrini dot te shihni me qartësi atë qe po iu ndodh dhe do bëni gabime njeri pas tjetrit. Beqaret do kenë mundësi shume te mira për te pasur takime impresionuese. Financat do kenë disa […]

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 15 shkurt

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 15 shkurt

Dashi Një ditë fantastike ju pret, për tu gëzuar më së shumti në të gjitha frontet. Dashuria dhe pasioni do të luajë një rol kryesor në marrëdhënien tuaj! Sot gjithçka shkon mirë dhe madje edhe beqarët do përfshihen nga një dëshirë e pakontrollueshme për të treguar ndjenjat e tyre! Studimi dhe puna do të jenë […]

E zbulon shkenca: Ja pse meshkujt ‘çmenden’ pas biondeve, por martohen me…

E zbulon shkenca: Ja pse meshkujt ‘çmenden’ pas biondeve, por martohen me…

Kanë kaluar shumë vite që kur e përjetshmja Marilyn Monroe interpretoi në filmin “Burrat preferojnë bjondet”. Por stereotipi ka mbetur i njëjtë dhe tanimë konfirmohet edhe nga shkenca: burrat vazhdojnë të preferojnë bjondet, sepse dukshëm i konsiderojnë ata më të reja dhe më të shëndetshme, edhe pse konsiderojnë brunet si nëna më të mira për […]

Horoskopi për Shën Valentin

Horoskopi për Shën Valentin

Dashi-Dite jo shume e mire kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do debatoni ashpër me partnerin tuaj sidomos për tema shume delikate qe kane mbetur pezull nga e kaluara. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi reale për te krijuar një lidhje serioze. Ne planin financiar duhet te shmangni […]

1 2 3 32