Reagon Saimir Tahiri: Sidoqoftë, më të fortë do jemi

Reagon Saimir Tahiri: Sidoqoftë, më të fortë do jemi

Disa orë pas raportimit në media të lajmit për shkarkimin nga detyra e Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri ka dhënë reagimin e parë përmes një mesazhi të shkurtër në faqen e tij në Facebook. “Për saktësim, as më ka kërkuar kush e as kam dhënë dorëheqje deri tani. Sidoqoftë, më të fortë do jemi, sot […]

Kanabisi dhe emigrantët, krerët e policisë greke e shqiptare takohen në Kakavijë

Kanabisi dhe emigrantët, krerët e policisë greke e shqiptare takohen në Kakavijë

Drejtori i Pergjithshem i Kufirit Genc Merepeza dhe homologja e tij greke Zacharoula Tsirigoti inspektuan pikën e kalimit të Kakavijës për masat e përbashkëta në prag të fluksit të pritshëm të Pashkëve. Duke iu referuar çështjes së ndjeshme të qytetareve shqiptarë të kthyer masivisht prej policisë greke pasi ju është refuzuar hyrja në shtetin grek […]

Kërkohej për trafik droge, arrestohet 32-vjeçari

Kërkohej për trafik droge, arrestohet 32-vjeçari

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim më parë për trafikim të lëndëve narkotike. Sic bëhet e ditur, në pranga është vënë Leonard Meni, 33 vjeç, banues në fshatin Shijan, Delvinë. Policia ka bërë kapjen dhe arrestimin e tij në qytetin e Sarandës pasi ai ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Trafikimi […]

E lidh drogën si brez rreth mesit, arrestohet në Kakavijë 27-vjeçari

E lidh drogën si brez rreth mesit, arrestohet në Kakavijë 27-vjeçari

Për të kaluar drogën në shtetin grek, një 27 vjeçar e paketoi si brez dhe e lidhi rreth mesit I riu i identifikuar si Erion Konomi ka qenë pasagjer në një autobuz duke udhëtuar për në Greqi kur është ndaluar për një kontroll të mëtejshëm. “Nga kontrolli i ushtruar nga punonjësit e policisë kufitare Kakavije, […]

FOTO të papublikuara/ Kur Tritan Shehut i fusin preshin në Lushnje…

FOTO të papublikuara/ Kur Tritan Shehut i fusin preshin në Lushnje…

Tritan Shehu po përflitet gjithnjë e më shumë si i pari në listën e Partisë Demokratike për deputet në qarkun Gjirokastër. Por së fundi emri i tij është përmendur edhe për ngjarjet e vitit 1997. Konkretisht për trazirat në qytetin e Lushnjes, ku Shehu kishte shkuar si i dërguari i Berishës për të qetësuar situatën, […]

Kandidatët për deputetë, emrat në listën e LSI për qarkun Gjirokastër

Kandidatët për deputetë, emrat në listën e LSI për qarkun Gjirokastër

Ndonëse jemi ende larg zyrtarizimit të listave me kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 18 Qershorit, partitë pothuajse i kanë piketuar prej kohësh emrat e përzgjedhur. Kohë më parë ArgjiroLajm.net raportoi për kandidaturat e mundshme të PD-së dhe PS-së në qarkun Gjirokastër, ndërsa sot ndalemi tek lista e LSI-së. Partia e Ilir Metës synon që […]

Itali – Shqipëri, lajm i mire për tifozët kuq e zi

Itali – Shqipëri, lajm i mire për tifozët kuq e zi

Qeveria e futbollit shqiptar vendosi të shtyjë afatin e shitjes së biletave për tifozët që do të duan të ndjekin nga afër kombëtaren në transfertën delikate ndaj Italisë këtë fund muaji. FSHF ka çuar deri në 16 mars, limitin për tifozët që të mund të sigurojnë një vend në stadiumin “Renxo Barbera” të Palermos, për […]

Kadare s’ka firmosur peticion kundër bypass-it në Gjirokastër

Kadare s’ka firmosur peticion kundër bypass-it në Gjirokastër

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka organizuar dje një takim me Forumin Gjirokastra për të diskutuar jo vetëm mbi shqetësimin e ngritur prej tyre për projektin e bypass-it, por edhe për interesin e kthimit të Qendrës Historike në zonë këmbësore duke u angazhuar për organizimin e një tryeze të ardhshme teknicienësh për një shkëmbim profesional. […]

Grabiten 3 lokale në Memaliaj, hajdutët thyejnë gjithçka

Grabiten 3 lokale në Memaliaj, hajdutët thyejnë gjithçka

Tre lokale janë grabitur mesnatën e mbrëmjes së kaluar në Memaliaj. Burime për Report Tv bëjnë me dije se lokalet e grabitura janë në pronësi të Muharrem Merdanit, Qazim Velës, dhe Skënder Cakës. Nuk dihet ende shuma e grabitur, por mësohet se grabitësit i kanë kthyer lokalin përmbys dhe kanë grabitur paratë. Policia ndodhet në […]