Sfida për Shqipërinë, ja 5 kandidatët e qarkut Gjirokastër

Sfida për Shqipërinë, ja 5 kandidatët e qarkut Gjirokastër

Sfida për Shqipërinë e kryesuar nga Gjergj Bojaxhi, pritet të përfaqësohet në Kuvend pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare të 18 qershorit. Ndonëse pesha e saj elektorale shihet më shumë në Tiranë, aty ku në zgjedhjet llokale të vitit 2015, Bojaxhi mori rreth 14 mijë vota, “SFIDA” ka kandidatë në të gjithë qarqet e Shqipërisë. Sa […]

LIBRA, ja kandidatët e Ben Blushit për qarkun Gjirokastër

LIBRA, ja kandidatët e Ben Blushit për qarkun Gjirokastër

Partia e Ben Blushit, LIBRA, ka shpallur dje 164 kandidatët e saj për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit. Kjo parti ka kandidatë edhe për qarkun Gjirokastër, qytet në të cilin LIBRA ka edhe hapur gjithashtu një zyrë prej pak kohësh. Më poshtë emrat e kandidatëve. 1.Foto Vasili 2.Irena Buxhuku 3.Gramoz Mamaj 4.Merita Alikaj 5.Mystehak […]

Lista e të “djathtës së vërtetë”, 5 kandidatët e APD për Gjirokastrën

Lista e të “djathtës së vërtetë”, 5 kandidatët e APD për Gjirokastrën

Aleanca Popullore për Drejtësi (APD), një subjekt i krijuar pak muaj më parë që synon të përfaqësojë shtresën e ish të përndjekurve politikë dhe ish pronarëve, ka dorëzuar në KQZ listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 18 qershorit. APD që prej krijimit ka si objektiv të jetë e “djathta e vërtetë” në Shqipëri, […]

Kapet 101 kg kanabis në Janinë, pranga 26-vjeçarit shqiptar

Kapet 101 kg kanabis në Janinë, pranga 26-vjeçarit shqiptar

Një shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi është kapur me drogë në makinë. Sipas policisë greke, operacioni është zhvilluar në kufirin greko-shqiptar në Kallpaq, Janinë. Policia ka ndaluar një automjet qe ishte ngarkuar ne kufirin e gjelbër dhe po tentonte të futej në brendësi të tokës greke. Ne portobagazhin e mjetit dhe ne sediljet […]

Gjirokastër, emrat që ka propozuar anëtarësia e PD për deputetë

Gjirokastër, emrat që ka propozuar anëtarësia e PD për deputetë

Demokratët kërkojnë shtyrjen e datës së zgjedhjeve, por paralel me këtë kërkesë ata nuk e ndërprenë procesin e propozimeve dhe përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë. Në Gjirokastër mësohet se baza ka propozuar kandidatë Altin Çomo, Esheref Shehu, Theodhoraq Vangjeli e Roland Bejko. Por, pavarësisht propozimeve të ardhura nga baza, qendra e ka ndërprerë këtë proces, […]

Lista e PDIU, këta janë kandidatët “çamë” për Gjirokastrën

Lista e PDIU, këta janë kandidatët “çamë” për Gjirokastrën

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka dorëzuar në KQZ listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit. Ndonëse qarku Gjirokastër është jashtë interesave të saj elektorale, PDIU ka vendosur në listë tre kandidatë. Ata janë Lueda Sina, Xhenet Sula dhe Ilir Laze. PDIU është pjesë e koalicionit qeverisës që prej vitit 2015. […]

Lista e Gjirokastrës, tre të mërziturit me Ramën

Lista e Gjirokastrës, tre të mërziturit me Ramën

Pas publikimit të listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste në qarkun Gjirokastër, ka edhe njerëz ndoshta të qejfmbetur me kryetarin Edi Rama, i cili miratoi këto lista. Një prej tyre është me siguri ish-kryebashkiaku i Gjirokastrës, Flamur Bime, aktualisht në postin e Prefektit. Bime shpresonte që Rama ta bënte pjesë të listës, por […]

Mirela Kumbaro: Krenare për skuadrën socialiste në Gjiroakastër, do të punojmë me dinjitet dhe jo me hile

Mirela Kumbaro: Krenare për skuadrën socialiste në Gjiroakastër, do të punojmë me dinjitet dhe jo me hile

Nga Mirela Kumbaro Krenare, shumë krenare për skuadrën socialiste të kandidatëve për deputetë në Qarkun e Gjirokastrës, pjesë e së cilës jam ! Bledi Çuçi, Flamur Golemi, #LaertDuraj, #ArtemisaDralo, #MatildaÇela #ElviraPasho – profesionistë te suksesshëm, të rinj, të përkushtuar, që ia kanë dalë vetë në jetë dhe që kanë kontribuar me pune e me zemer […]

Zyrtarisht kandidat për deputet, reagon Flamur Golemi: Privilegj të përfaqësoj Gjirokastrën në Kuvend

Zyrtarisht kandidat për deputet, reagon Flamur Golemi: Privilegj të përfaqësoj Gjirokastrën në Kuvend

Kryetari i PS Gjirokastër, Flamur Golemi është kandidati i tretë për deputetë në qarkun Gjirokastër. Pas zyrtarizimit të listave, Golemi ka reaguar përmes një mesazhi në faqen e tij në Facebook. Ai thotë se ndjehet i vlerësuar për besimin që PS ka treguar ndaj tij dhe e konsideron privilegj të përfaqësojë në Kuvendin e Shqipërisë […]

Zyrtare/ Këta janë 5 kandidatët për deputetë të PS në qarkun Gjirokastër (VIDEO)

Zyrtare/ Këta janë 5 kandidatët për deputetë të PS në qarkun Gjirokastër (VIDEO)

Partia Socialiste ka zyrtarizuar sot në mbrëmje kandidatët e saj për deputetë në 12 qarqet e vendit. Listën e kandidatëve të Gjirokastrës e lexoi nga selia e PS-së, ish-ministri Bledi Cuçi, i cili është edhe kryesuesi i saj. 5 kandidatët e qarkut Gjirokastër janë: Bledi Çuçi, Mirela Kumbaro, Flamur Golemi, Laert Duraj, Artemisa Dralo. Si […]