Bllokohen ilaçe kontrabandë në Kakavijë

Bllokohen ilaçe kontrabandë në Kakavijë

Specialistë të strukturave të Drejtorisë Antitrafik, në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave, në bashkëpunim me Degën Doganore Kakavijë, kanë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë ilaçe kontrabandë. Policia thotë se “gjatë kryerjes së procedurave të kontrollit në autobuzin e linjës Greqi-Shqipëri, me drejtues mjeti me inicialet V.V,u konstatua një kuti e cila në përmbajtje […]

Pamje të tjera nga aksidenti në Gjirokastër, shihni si ka përfunduar kamioni (VIDEO)

Pamje të tjera nga aksidenti në Gjirokastër, shihni si ka përfunduar kamioni (VIDEO)

Një aksident rrugor është regjistruar mesditën e së mërkurë në aksin Gjirokastër- Tepelenë, si pasojë e të cilit kanë mbetur të lënduar 2 persona. Në aksident është përfshirë një automjet tip “Benz” dhe një kamion, e ndërsa mësohet se dy personat, identiteti i së cilit nuk bëhet edhe i ditur, kanë marrë plagë të lehta […]

Gjirokastër, aksident në Virua, dy të plagosur (VIDEO)

Gjirokastër, aksident në Virua, dy të plagosur (VIDEO)

Një aksident rrugor është regjistruar mesditën e së mërkurë në aksin Gjirokastër- Tepelenë, si pasojë e të cilit kanë mbetur të lënduar 2 persona. Në aksident është përfshirë një automjet tip “Benz” dhe një kamion, e ndërsa mësohet se dy personat, identiteti i së cilit nuk bëhet edhe i ditur, kanë marrë plagë të lehta […]

Fitoi sondazhin me Krenar Kullën, vetëshpallet kandidat i opozitës për Bashkinë Libohovë

Fitoi sondazhin me Krenar Kullën, vetëshpallet kandidat i opozitës për Bashkinë Libohovë

Edhe pse opozita ka deklaruar deri më tani se nuk do të futet në zgjedhjet lokale dhe se s’ka zyrtarizuar asnjë kandidat, në terren gjërat janë ndryshe. Të paktën në Bashkinë Libohovë duket se PD-ja do të kandidojë Adil Xhelilin. Përmes një reagimi në Facebook, ai është vetëshpallur kandidat fill pas përfundimit të një sondazhi tek […]

Deputeti i ‘djegur’ i Gjirokastrës lëshon broçkullën e radhës: Punimet në kalldrëm nuk janë diskutuar me UNESCO-n

Deputeti i ‘djegur’ i Gjirokastrës lëshon broçkullën e radhës: Punimet në kalldrëm nuk janë diskutuar me UNESCO-n

Ish- deputeti i Partisë Demokratike për Qarkun e Gjirokastrës Tritan Shehu, i ftuar mesditën e sotme në studion e lajmeve të Fax News ka folur për punimet që po kryhen në kalldrëmin e Gjirokastrës. Sipas Shehut, punimet në atë kalldrëm po kryhen në kundërshtim me ligjin pasi, kemi të bëjmë me një zonë të mbrojtur […]

S’kanë të sosur skandalet në Bashkinë Gjirokastër, Zamira Rami nuk dëmshpërblen banorët te ‘Kodra e Shtufit’ dhe as i pret në zyrë (VIDEO)

S’kanë të sosur skandalet në Bashkinë Gjirokastër, Zamira Rami nuk dëmshpërblen banorët te ‘Kodra e Shtufit’ dhe as i pret në zyrë (VIDEO)

“Stop” ka udhëtuar drejt Gjirokastrës, ku në Shkurt të 2018-s, si pasojë e rrëshqitjeve të dheut janë dëmtuar 3 katet e para të një pallati, në zonën e njohur si Kodra e Shtufit. Por një vit më pas, gjendja mbetet e njëjtë. Banorët thonë se nuk kanë marrë mbështetje nga Bashkia, edhe pse ishte Kryetarja […]

Vendimi i Holandës për vizat, Tavo: Sot ra qeveria…

Vendimi i Holandës për vizat, Tavo: Sot ra qeveria…

Nga Vangjel Tavo QEVERIA TË ULË KOKËN DHE T’I KËRKOJË FALJE ÇDO SHQIPTARI Holanda, një ndër vendet më promotore, pionere dhe mbështetëse për heqjen e regjimit të vizave për shqiptarët në hapësirën Schengen, sot ngriti sërish gardhin e shembur gati një dekadë më parë. Ky akt i këtij vendi tejet progresist, i cili mbart prej […]

‘Drejtësia e re’, prezantohet kryeprokurori i Sarandës

‘Drejtësia e re’, prezantohet kryeprokurori i Sarandës

Pas shkarkimit të Edison Ademit nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, Sali Hasa vendoset drejtues i Prokurorisë së Sarandës. Hasa u prezantua nga dy anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Sandër Beci dhe Tartar Bazaj, paraditen e së martës në mjediset e prokurorisë me praninë edhe të prokurorëve dhe punonjësve të kësaj prokurorie. Nga […]